HET SPORTBLAD

5 Juli B —Zeeofficieren, matrozen van

eenige oorlogsbodems na de

Indische vlootmanoeuvres 10—0

7 . . -Bv.0 3-3 12 „ —Hercules 3—" 19 , . -Vios 0 3

26 , begin d^r Aquilars. Oliveo—Vios o—1

competitie

16 Aug. » -Sparta 3-0 25 ,, Pasai Gxmbei . —Vios cnmpeti'ie

27 Sep. (Aquilarschild) |„ —B.V.C. 1—1 *Oot. „ . -B.V.C.

(overspelen) o - a

8 . —Sparta 5 0 11 " . -B.V.C. 2-1

2 Nov. b -ec-a-. , „ ,

(Soerab..ja) b—1

3 „ » -B.G.A.

(Soerabaja) 1-1

Gespeeld 16 goals voor 50, tég<-n 23

Zooals te zien kregen wij na 3 gesp elde wedstrgden tegen BV C 't bcbild in handen en hopen dit dus te behouden.

Nu, dan ga ik verder, 't Z innetje staat reeds vrij laag aan den hemel, en dan is 't een genot geworden; je kent geen uitscheiden, en als de avond valt en de te enthousiasten huiswaarts jaagt, dan vindt je 't jammer op te moeten houden. Fluks mindiën, en je ledematen zijn lenger. . , ,.

Wij kennen 't voetbalspel nog niet lang hier, maar als er iets populair is geworden, dan is dit 't wel. Vooral de Iulanders zijn dol op het spel en 't is 's middags op 't groote Waterloopleio, een aardige. drukte van voetballende luidjes, hier op een afgebakend terrein met behoorlijke goals, daar stelt men zich tevreden met 'n klein stuk grond, wat goed neergelegd, waar palen behoorden te staan, en zich vergenoegend met tennisbal, of dergelijke imitatie. De kleine katjonge steeds ongeschoeid. Tactiek net zoo goed als wij. Dat kijken ze af van ons op de competitiewedstrij len, en brengen 't geheim in toepassing in de kampong of elders.

Bij een der groote wedstrijden tusschen Inlanders, merkte ik een Klingelees op, die zoo reusachtig hard trapte en zoo zuiver de ballen plaatste, daarbij over eene groote handigheid beschikkend, dat ik 'm direct in een elftal met succes zou zien spelen.

Moet hij echter afitand doen van die bloote voeten, dan speelt hij liever niet

Wat 't spel der eerste klassers betreft, dat gaat met reuzenschreden vooruit en is nu reeds zeer goed te noemen.

Mijne vergelijking makend tusschen 't Hollandsche en 't Indische voetballen zou hierop neerkomen '• Het eerste is wat fij ier, meer berekend, afgericht; bij ons daarentegen zal 't snelle èpel, 't dribbelen met den bal, direct opvallen.

Wat de belangstelling betreft, deze is groot. Vooral heeft in den laatsten tijd de tegenwoordigheid der dames het de'cors der terreinen zeer verhoogd en dit valt veel meer dan in Holland te appreciëeren, omdat 't een zeer ongelegen uur is voor de meeste Indische vrouwen om dan reeds gekleed te zijn.

Het dutje duurt tot ± 4 uur en dan is 't usance, daarna even te mandiëa en nog in een luchtig toilet te „teaen". Zij die van dat anders zoo prettig uurtje afstand doen, en om 4 /8

uur al in een keurig toilet aanwezig zijo, doen hiermede een zaak, die zeer te loven is. Al is de match nog onbeduidend, dan nog gaan er menschen heen, om „das weibliche" te bewonderen. „Die Frau ïst nun einmal der Mittelpunkt um den sich alle« dreht".

Kom ik schrijf een volgend maal wel wat meer hierover. Alleen deze opmerking, dat de belangstelling van de mmsehen hier, wat daar (ook op 't gebied van sport) in Holland gebeurt, zeer groot is en men hier vrij goed op de hoogte is, van de sterkte der clubs in de verschillende seizoenen.

Ik wil dan trachten Holland meer op de hoogte te brengen en te houden van wat hier op 't gebied van voetbal gepresteerd wordt.

Tot een volgend maal dan.

B. Stom.

%,* Een jubileum.

In dit nummer schrijft onze medewerker Cloche — J. P- van Bel — zijn 100e artikel uit Breda.

Cloche wijdt zelf reeds eenige woorden aan dit jubileum, we kunnen echter niet nalaten om dit ook hier te memoreeren.

Cloche is een onzer ijverigste medewerkers, wiens artikelen en verslagen ongetwijfeld door onze lezers met genoegen en belangstelling gelezen worden. We brengen Cloche daarom gaarne dank voor zijn gewaardeerde medewerking, welke hij ons gedurende tal van jaren heef' verleend en hopen, dat hij nog geruimen tijd met dezelfle opgewektheid en op dezelfde aangename wijze ons het Bredasehe voetbalnieuws zal blijven opdisschen.

OVERZICHT.

Het nieuwe jaar is al dadelijk met 'n paar verrassingen begonnen, waarvau de nederlaag van de gedoodverfde kampioenen tegen B.E.C. wel de voornaamste was Een eigenaardig team toch, dat H.F.C, zelf nemen ze een bescheiden plaats in, laten z>ch door het meerendeel der clubs zelfs vrij gemakkelijk slaan, maar wanneer de candidaten voor het kampioenschap te gast komen, worden de tanden op elkaar gezet. Dat ondervond reeds Sparta en dat ondervond thans Zondag H.V.V. Intusseben heeft H.F.C. hierdoor den strijd om het kampioenschap weer opnieuw doen herleven, want waande men algemeen H.V.V. al ongeslagen kampioen, thans is Sparta met 2 wedstrijden minder gespeeld, slechts 5 punten actiter en staat de ontnoeting Sparta—H.V.V. bovendien nog te wachten. Spanning kan er dus nog genoeg komen.

Sparta knapte intusschen haar doelgemiddelde duchtig op, kwam zelfs weer bo*en dat van H V.V., door een eigenaardige 7—0 overwinning op H.B S. Ongetwijfeld was dit 'n merkwaardige strijd en nog begrijpen we niet hoe het mogelijk was, dat de Rotterdammers de toch lang niet onverdienstelijke H.B.S. achterhoede in 'n 20 tal minuten 6 maal wisten te passeeren. Sparta speelde met veel vuur, dat geven we toe, maar v. Blommesteijn en v. Leijden