het ö f U K x ö Ij A v.

Nieuwenhuis is de vlugste en handigste, Colenbrander de stevigste en Otten o. r. de meest tactische.

De commissie gaf Nieuwenbuis de voorkeur, een kwestie van smaak, hopen we dat de keuze later gelukkig mag blijken.

Over de middenlinie moet al heel weinig gesproken zijn, alle drie waren zekerheden, vooral Gonsaïves was na z'n spel in Deventer sterk favoriet.

De voorhoede is o. i. het eenige deel waaraan de critiek kan tornen.

Op de rechtervleugel koos men Wtlcker en De Groot, links D. Kessler en Franken met als spil Lutjens. Wegens ln Deventer bekomen blessures moet echter de Groot bedanken en werd bij door Snetblage vervangen, zoodat de bekende Quickvleugel weer in actie zal zjjn.

Het is de linkervleugel die ons zwak toeschijnt, speciaal waar deze vleugel komt te spelen tegenover een stevig speler als Lefebvre, terwijl waarschijnlijk Hubin of Poelmans — op 't oogenblik dat we dit schrijven is de dtfioitieve samenstelling van het Belgisch team nog niet bekend — daar achter zal spelen.

De wedstrijd op Mardi-Gras heeft ons geleerd dat een stevige voorhoede, al zijn de spelcapaciteiten wat minder, beslist de overhand heeft op het Belgische spel en daarom achten we het geen gelukkige gedachte om in plaats van Thomee den veel lichteren Francke" in bet elftal op te nemen. Een lichte vleugelspeler kan geen kwaad maar op de binnenplaats hadden we graag wat meer stevigheid gezien,

En bovendien dient men de spelcapaciteiten van Thomee niet garing te schatten. Hij is en bluft iemand die door zijn enorme snelheid en z'n zuiver schot plotseling gevaarlijk kan worden, waarvan de wedstrijd verleden jaar in Antwerpen gespeeld wel het bewijs is.

Dit is echter de eenige aanmerking welke wij meenen te mogen maken.

* „ * Om den Coupe van den Abeele.

Nog slechts enkele dagen en weer zal een Nederlandsch elftal dm Moerdijk over trekken om de Belgen het bezit van den Coupe van den Abeele, meer bekend als „het koperen dingetje" te gaan betwisten.

Ter opfrissching van de herinneringen laten we nog even de geschiedenis van dit jaarlijksche

a.s. de 3a overwinning in successie worden of zal ons weer, evenals in 1906, toen men ook zoo vol goede verwachtingen naar Antwerpen trok, ten teleurstelling wachten? 't Antwoord is lastig en het is slechts met de noodige „indien's" dat we durven hopen op 'n klein succef j?.

De spelers ditmaal gekozen om de Hollandsche kleuren te verdedigen zijn man voor man uitmuntende voetballers, maar iedereen weet dat men met een elftal van louter sterren toch niet altijd wint. Er komt nog iets anders bij : elke speler moet zich met hart en ziel geven om het gewtsehto doel te bereiken, er moet gestreden worden met geestdrift en vuur en alleen wanneer dat het geval is daa kunnen we veilig voorspellen dat Hylkema Zondagavond den beker weer mede naar de Bilderdijkkade zal nemén.

En hier hebben wa juist het punt waarover we in het duister rondtasten.

Verleden jaar hadden we o.a. Stom en Thomee die gewerkt hebben met een heilig vuur en een geestdrift — „avec un courage" . .zijn dat niet den Heeren Htaveniths traditioneeïe woorden — waardoor het geheele team werd meegesleept en juist die spelers missen we thans. Stom wiens naam voor goed aan de Antwerpsche wedstrijden verbonden is, vertrok naar Iodië en Thomee werd varvangen door een speler wien voetbalcapaciteiten op het oogenblik eenige graden hooger zijn.

Zullen Nieuwenhuizen en Gonsaïves, uitmuntende clubspelers, dat geven we onmiddellijk toe, in het oranje shirt met dezelfde geestdrift strijden als voor roodwit of zwart?

En dat is juist de factor welke den doorslag moet geven.