HET SPORTBLAD.

GOALTJES

door

JONAS. II

Vrijdag j.1. sta ik op lijn 4 op den Dam te wachten .... wil op voorbalcon spring . . . tegelijkertijd word ik van achterna bij m'n pandjesjas getrokken en staat m'n redacteur voor mee.

Ga je mee ?

Waar naar toe ?

Naar Broer Brouwers promotie I

Brouwer de scheidsrechter, de A.V.V.-er ?

Ja, dezelfde.

Die kan ik niet.

Doet er niet, 'n collega, ook een voetballer. Best.

We zijn naar de Aula gegaan, hebben daar heel knusjes in 't gezelschap van vele voetballers in een bescheiden hoekje geluisterd, hoe de groote Brouwer stevig, flink, doortastend, z'n aanvallers, Dr. Quix, de proffen Wertheim en Treub te woord stond, hen versloeg, neerdrukte, verpletterde .... zóó dat hij zegevierde met den hoogste graad: „cum laude"

We hebben staan te luisteren naar Prof. Winkler die de groote (en de dikke) Brouwer pluim op pluim toestak, hem zelfs deed blozen. Wij hebben daar vernomen en gezien hoe een voetbal-enthousiast ook een groot man kan worden, hoe hem 'n groote toekomst werd voorspeld, en de hoogste academische graad werd toegekend. We hebben gezien hoe toen de Zser Geleerde Heer Dr. B. Brouwer — hoeden af heeren — alom werd gelukgewenseht, hoe velen zich naar de receptie-zaal spoedden, en ik toen met 'n hooge borst het Universiteitsgebouw heb verlaten, omdat daar een van de „onzen'' was gepromoveerd tot een plaats in de Maatschappij, waarvoor wij alleen grooten eerbied hebben.

Moge dan dit goaltje hem gewijd zijn, die veel voor 't voetbal gedaan heeft, een onzer eerste scheidsrechter was, en in de wereld der geleerden ' ongetwijfeld onze grootste voorstander zal worden !

Nederlandsen Elftal — De Zwaluwen.

Deze wedstrijd is eigenlijk in het water gevallen. En door het wegblijven van vijf spelers gekozen in het Nederlansche elftal, benevens het niet aanwezig zijn van eenige leiders. Nu was de heer Biöte secretarh der Zwaluwen verplicht alles alleen op te l.tappen. Chadwich speelde met de Zwaluwen mee. Het onvolledige nationale team won toch neg met 5—1, rust 2—0. Voornamelijk blonken uit: Otten in het doel, Boerdam en Gonsaïves. Lutjens en Snethlage- Deze laatste vervangt a.s. Zondag de Groot, die verhinderd is in Antwerpen te spelen. Snethlage was in dezen wedstrijd weer de oude. Nieuwenhuijsen was bepaald slecht, ook de linkerwing' viel tegen.

Bij de Zwaluwen noemen we allereerst Van Zanten in het doel, Van Gogh, Thomee en dan de verdediging.

De elftallen waren als volgt samengesteld:

Nederlandsch elftal: Otten (doel), Tholen en Van Nieuwenhuijsen (achter), Kolman, Boerdam en Gonsaïves (midden), Van Renterghem, Snethlage, Lutjens, Francken en Kessler (voor).

Zwaluwen: Van Zanten (doel), Jasobi en Van Leijden (achter), Haak, Chadwick, Van Gogh (midden), De Man, Thomee, Koopman, An Other en Klicks (voor).

Scheidsrechter was de heer Eijmers. Door de goedé zorgen van Quick, was door een aantal werkeloozen het terrein zooveel mogelijk sneeuwvrij gemaakt.

Ruim 900 toeschouwers waren aanwezig.

Wedstrijden

P.H.—Phenix. 1—3.

Als om 2 uur de Zwolsche peperbus het aanvangsein slaat is scheidsrechter Engels niet verschenen en nu wordt onder leiding van P.H.'s nieuwen President gespeeld. Phenix speelt met een invaller voor Spits. P.H. is op lange na niet volledig; we misten Nekkers. Blom en Korpershoek. Hiervoor deden wel is waar spelers uit 't 2 de elftal voor mede maar hoe hard deze ook werkten ze presteerden lang zooveel niet als de ontbrekende spelers. Dadelijk na 't begin zet P.H. flink op en er zijn nog geen 10 miö. verloopen of Meijman geeft reeds met een reuzen schot P.H. de leiding. Lang behoudt P.H. den voorsprong niet en uit een scrimmage voor doel maakt-een der Enschedéers met meer geluk dan wijsheid gelijk. De partijen zijn nu vrijwel tegen elkaar opgewassen; alleen de Phenix spelers spelen wat ruwer. Zoo zou bijv- Baski beter in een rugby match kunnen meedoen dan in een voetbalwedstrijd. Deze heer namelijk slaat en stompt even hard met zijne handen als hij met zijn voeten trapt. Als de pauze aanbreekt, wordt spoedig weer van doel verwisseld. Blijde partijen werken nu om de leiding. Men kan bij P.H. duidelijk het ontbreken van hare voorhoedespelers opmerken er zat in 't geheel geen combinatie in de voorwaarts-liniëa. Ea zoo gaat het door tot ongeveer 10 min voor tijd als Wolff zich uit de voorwaarts linie bij P.H, terugtrekt en verdedigen gaat. Of laat ik liever zeggen puntjes makan gaat, want hij bezorgt Phenix weldra met een keihard schot de leiding. Nu wordt nog eenige minuten hard gewerkt en sluit P.H. Phenix in.

Doch van gelijkmaken is geen sprake en als door middel van een snellen uitval een der Phenix-spelers Albrecht voor de derde maal laat visschen is het einde weldra daar en heeft Phenix met 3—1 gewonnen. Over de spelers het volgende. Bij Phenix de keeper goed, overigens blonk niemand uit, alleen Baski door ruw en woest spel.

Bij P.H. zoo zoo, niemand blonk uit, volgens mij werd er beneden gewonen vorm gespeeld. Zelfs Blankert die anders nooit mist faalde vanmiddag meermalen. Aan v. Leeuwarden zelfde boodschap als aan Baski.

Tommi.