HET SPORTBLAD

beter dan de beste buitenlandsche melk-chocolade. 15,30 en 60 ets. tabletten. 5,1% en 10 ets. reepén.

OVERAL VERKRIJGBAAR.

Van spelers en kijkers.

VII.

Du sublime au ridicule. . . .

Eilacie mevrouw, wel kan 't verkeeren daar had ge u, met mij, zoo vast voorgenomen uw feestelijke incornste voor dit seizoen te houden op Wilhelmina's terrein ter gelegenheid van haar

eerste overwinning en nu laagt ge onder de wol met de

mazelen!! Neen mevrouw ik zal heusch niet lachen. Bovenstaand motto is ook op mij van toepassing!

Oh la-la! Hoe ben ik daar met m'm luchthartige profetie daar Zondag op dat natte veld in 't water gevallen.

We zijn gekist mevrouw, met 5—1 verpletterd door die stoere Zeeuwen.

Maar ik had beloofd u geregeld verslag te doen van onze overwinning !! ? Welaan dan !

Als ik 'n tien minuten over tweeën op 't veld kom staat 'n tamelijk publiek in den regen naar 't voorloopig nog doelloos getrap te turen, Boy staat in de goal, daar Piet nog met z'n duim sukkelt. In de voorhoede twee nieuwelingen Brummelmans en Koks. Plotseling komt er eenige teekening in't veld. De Middelburgsche voorhoede stormt op Boy af een der spelers krijgt in offside positie den bal spelers en publiek brullen off-side, 'n schot, 'n fluitje en . . . goal! zegt de scheidsrechter. Geen vijf minuten later van 't zelfde laken 'n pak: twee goals die niet geteld mochten worden.

Dit begint de Kanaries te vervelen, ze dringen onstuimig op weer fluit de man, die 't weten moe(s)t, dit maal voor strafschop, Joost mag weten waarom, Bouman zet zich achter den bal en met 'n tam schot in den hoek waar geen keeper stond, maakt W. haar eerste goal op eigen veld.

't Had er den moed 'n beetje ingebracht. Telkens wordt de bal vrijgemaakt maar de voorhoede speelde 'n ongelukkigen wedstrijd, de beide vleugelspelers hadden hun off-day en plaatsten achter of talmden te lang. Twee goede voorzetten heb ik Van Gooi zien geven, en drie of vier door Wim. Dan 'n periode van corners, off-side en fluiten; fluiten voor vrije schoppen, voor ik weet niet wat. Onmogelijke off-side beslissingen als er geen kou aan de lucht was, en 'n negeeren va 1 de duidelijkste feiten. Op 'n gegeven moment krijgt 'n Middelburger den bal als ditmaal de scheidsrechter, onder onbedaarlijk applaus van het publiek, terecht voor off-side fluit. De bal wordt naar voren geplaatst, door de vijandelijke verdediging opgevangen en voorgezet. Uit off side positie vangt 'n voorwaarts hem op en loopt op de goal af, Louis Gevers neemt prachtig af, p'.aatst den bal in 't veld en toen .... floot de scheidsrechter voor off-side en Louis mocht heel netjes den bal terughalen en overschoppen. 'n Bevoordceling dus voor de tegenpartij in plaats van 'n straf. De bal wordt opgebracht, voor doel geplaatst, springt van den binnenkant van den paal op den rug van 'n speler achter de doellijn weer in het veld. 't Fluitj: klinkt, 't publiek juicht en ... er wordt doorgespeeld alsof er niets gebeurd is.

In dj rust reuzen-conferentie tusschen scheidsrechter, spelers, officials en ondergeteekende; geconstateerd wordt dat de bal van den binnenkant van den paal sprong, daar duidelijk de plek te zien was en dat Wouterlood toegaf dat 't goal was. De scheidsreehter had echter niets gezien. Waarom hij dan gefloten had? zonder dat er na dit fluiten iets gebeurde? Hij wist niet, gefloten ie hebben. Of hij dan niet gefloten had vroeg ondergeteekende, neen ook dat kon hij niet pertinent verklaren. Misschien kan de Redakteur deze puzzle oplossen, Mevrouw! Ik ben niet bij machte.

'n Verslag van 't spel na de rust, geef ik niet, Mevrouw. We knoeiden, en 't fluitje was altijd daar hoorbaar waar't niet moest, en on gekeerd. We misten nog 'n strafschop en 't werd 5 — 1!

Mijn oordeel Mevrouw? Wat'n spel . . en wat'n scheidsrechter.

V. D. BOSCH.

HOOFDSTEDELIJK VOETBAL.

De Zebra's verliezen!

Na 't betrekkelijke succes in den openingswedstrijd tegen U.V.V., is de zware nederlaag welke Blauw Wit j.1. Zondag aan den Wasschenaarschen Weg te slikken kreeg, toch een onaangename gewaarwording. En speciaal omdat de spelkwaliteit onzer stadgenooten in deze ontmoeting weer onvoldoende bleek te zijn. Nu Blauw Wit pas begint — wat zeggen 2 wedstrijden feitelijk! — behoeft een dergelijke uitslag geenszins te ontmoedigen, maar hij moet wèl dienen, om de stand van zaken des te juister te overzien. Zooals ik de vorige week reeds schreef ontbreekt er nog heel wat aan 't spel der Zebra's en vooral het voorhoedespel is nog uiterst zwak. Het heeft Blauw Wit Zondag niet aan kansen ontbroken, maar de voorwaartsen misten keer op keer de gemakkelijkste kansen en zoo kon zelfs de eer niet gered worden. Ook tegen U.V.V. was 't spel der aanvallers zeer onvolmaakt en niet aan eigen verdiensten doch aan grove blunders der Stichtsche achterhoede dankten de Stadionbewoners toen hun 2 goaltjes.

Ik memoreer dit speciaal om den Zebra's uit den waan te helpen, wanneer zij mochten veronderstellen, dat hun nog menig succesje wacht, omdat zij tegen U.V.V. gelijk speelden. Blauw Wit kan alleen aan de laatste plaats ontkomen, wanneer zij zelf beter gaat spelen. Weer heeft men zich in 't Haagje aan dezelfde fouten bezondigd, waaraan bijna steeds een minder succesvol verloop van 't spel te wijten is : het pingelen van enkele voorwaartsen. H.V.V. was op dreef en de geroutineerde Hagenaars profiteerden keurig van de tekortkomingen der Amsterdammeis.

Over 't spel van Blauw Wit las ik nog in een zusterorgaan dat ik Zondag bij Ajax cadeau kreeg en dat zelfs annonceert beter .copie te leveren dan alle andere sportbladen tezamen (! ! !) dat de voorhoede inderdaad tactisch speelde en 't samenspel overbluffend juist was. Ik ben overtuigd, dat zelfs de vurigste Blauw-Wit-aanhanger over deze tirade hartelijk zal hebben gelachen en mij is dan ook bekend, dat de elftalspelers en de leden der elftal-commissie zelf beter weten. Dat is hun geluk, want dachten zij er wel zoo over, dan zouden zij 't vermoedelijk nooit leeren.

Ik heb nog wel vertrouwen in het elftal en dat omdat 't mij onmogelijk schijnt, dat de ploeg 't niet leeren kan. In andere bewoordingen schreef ik de vorige week vrijwel 't zelfde: in wilskracht overtreflen de Zebra's al hun concurrenten; verder zijn het stevige knapen en individueel verdienstelijke spelers. Welnu, als er dan na verloop van tijd geen voldoende verband in de ploeg zou komen en 't spel eenerzijds niet sneller en toch ook weer rustiger zou worden, dan zou daarmede aangetoond zijn... nu ja, dat de Blauw-wit spelers niet in staat waren het te leeren. En dat nu wil er bij mij niet in. Af en toe ziet men iets in het spel der Zebra's wat wel degelijk van meer dan individueele kracht getuigt en volgens mijn meening ontbreekt het hun slechts aan 'de noodige routine waardoor hun spel volmaakter zal worden en lesjes als jl. Zondag ontvangen, blijven dan van zelf wel achterwege. Bovendien blijkt H.V.V. een van de sterkste tegenstanders en dat de Zebra's aan den Wassenaarschen Weg, aan den Markettenweg en de Spanjaardslaan vermoedelijk wel verliezen zouden, heeft een ieder terstond wel begrepen. Daarmede is echter niet gezegd, dat Blauw Wit in de overige matches niet een voldoend aantal punten bemarhtigen zou om aan de gevreesde laatste plaats te ontsnappen.

Het Haagsche Quick en Hercules schijnen ook niet gemakkelijk aan de puntjes te komen en zelfs de Haarlemsche Roodbroeken lijken weer candidaten voor de laatste plaats, ook al vertoonen zij af en toe heel fraai spel. Zoo zullen dus vermoedelijk Quick, Hercules en Haarlem met de Zebra's worstelen moeten om aan de laatste plaats te ontkomen. Welnu, Zebra's, spant U tot het uiterste in om aan deze degradatie te ontkomen, Den Haag eerst