HET S P O

Alleen Wouterlood, Middelburg's doelman, Luitwieler en Withagen waren het die onder de Zeeuwen zich het best aan den onbehagelijken toestand konden aanpassen.

De Haarlemmers speelden iets beter, maar toen Geers de rust aankondigde was het nog 0—0. Na de koud gewaaide thee wist E.D.O. de leiding te nemen en hoe Middelburg ook probeerde, het mocht niet lukken den stand tot een remise te maken. Vermelding verdient nog het feit, dat Middelburg speelde zonder de Laender en Schot en dat geen gebruik gemaakt werd van een aan Middelburg toegekenden strafschop.

Dinsdag 2en Kerstdag was het een heel andere en betere vertooning toen op een, hoewel nog modderig maar toch nog behoorlijker terrein den strijd tegen het Haagsche Quick werd aangebonden.

De wedstrijd werd door beide partijen goed gespeeld en het op Japikse na volledige Quick, met Bouwmeester weer in de gelederen, had heel wat moeite, de Middelburgers te overwinnen.

Ook ^nu kwam de rust met 0—0. Na de ditmaal warme thee had Quick het beste deel van het spel.

Zij wisten, met flinke schoten driemaal den uitstekenden Wouterlood te passeeren. Zelf kwam hun doel nog in groot gevaar toen Schot de Haagsche verdediging op den keeper na gepasseerd had. Hij kon er echter, tegen z'n goede gewoonte in, niet in slagen, ook deze in de luren te leggen; integendeel de Haagsche doelman ontfutselde hem heel handig den bal, wierp hem (den bal) voor de veilige voeten van den oudsten Bosschart en ook dit gevaar was weer geweken.

De laatste 10 minuten was Middelburg beslist de meerdere en de voorhoede ondernam vele uitvallen. Een er van leverde een doelpunt op en bescheidenheid belet mij te vertellen wie de maker was. Kort daarna denken wij dat de stand 2—3 zal worden maar Schot z'n schot gaat juist naast.

De wedstrijd kenmerkte zich door fair doch geenszins slap spel. Het spijt mij te moeten erkennen dat het Westelijk spelpeil van den gemiddelde eerste klasser toch nog veel hooger staat dan van de Zuidelijke dito's. Een vergelijking met N.A.C. of Middelburg en Quick is gewoonweg niet te maken. Het opstellen, het plaatsen, het snelle toeloopen, het elkander begrijpen van de Haagsche voorhoede was stukken beter dan de prestatiën der Middelburgers en het goede keepen van Wouterlood behoedde Middelburg voor zwaarder nederlaag. FLIP.

Uit Rotterdam.

De reserve afdeeling was vol verrassingen, want wie had op een gelijk spel van V.O.C. II gerekend en dat met invallers. Een zeer sterk Sparta III ontving Neptunus II, dat alhoewel niet erg gewillig toch absoluut niet bestand was tegen zulk een aanval. De belooning bestond echter in een tegenpunt. Fijenoord II werd na een half uur gestopt, daar er niet meer te spelen viel, wat echter wel uitstel van excutie zal zijn, daar wij Hermes II een volgende keer nog niet zien winnen.

Op Woudesteijn werd een spannende strijd gevoerd. D.F.C. III liet eerst de leiding nemen, daarna kreeg zij een zoodanig overwicht, dat zij zelf de leiding had, welke echter weer met veel inspanning in een gelijk spel veranderde. Leonidas kon hiermee meer dan tevreden zijn.

R T B L A D

U.S.C. trok naar A.D.O., maar kon het niet tot een overwinning brengen. Haar verdediging doet goed werk, maar de voorhoede maakt te weinig doelpunten. Te dikwijls wordt met 1—0 verloren, zoodat feitelijk daar de zwakke plek zit, waardoor succes is buiten gesloten.

In de tweede klas waren het twee gelijke spelen, zonder doelpunten, waarvan feitelijk alleen de andere vereenigingen profiteerden.

Fijenoord speelde goed, maar Dordrecht ook en Feijenoord had niet dat overwicht, dat zij op eigen terrein in een 4—0 kon uitdrukken. Het was een pittige wedstrijd, waarin de beide verdedigingen sterker waren dan de voorhoeden. Maar Fijenoord mag overigens blij wezen, want in Dordt is het moeilijk winnen en zelfs een 1—0 nederlaag is dikwijls het lot der bezoekers.

Verder verdient de overwinning van S.V.V. op de Engelsche geïnterneerden nog vermelding. De Engelsche bewezen, dat alles wat Engelsch is niet altijd uitstekend voetbal speelt. Maar het was weer een goede oefening.

Uit het Noorden.

Evenals het vorige jaar met Kerstmis vond geen van de vastgestelde ontmoeting plaats. Al spelen nu ook alle clubs Zondag a.s., dan zijn we een flink eind met het competitieprogramma ten achter, zoodat we met een nadeelig saldo zullen moeten sluiten.

Be Quick had met alle pogingen, teneinde met Kerstmis uitwedstrijden te spelen geen succes, zoodat de withemden rust hadden.

Velocitas had Maandag het regimentselftal uit Millingen geïnviteerd, maar 's morgens begon het zoo hevig te sneeuwen, dat men wel genoodzaakt was dezen wedstrijd af te gelasten.

We zullen dus maar hopen dat we Zondag a.s. meer succes hebben. Drie le klasse wedstrijden staan op het programma.

Frisia—Velocitas, wat de eerste wedstrijd zal zijn die de Frisianen dit seizoen op eigen veld spelen. Velocitas dat kampioensplannen heeft, zal wel met de overwinning uit Leeuwarden terugkomen, want met Frisia schijnt het momenteel misère te zijn.

Be Quick trekt naar Winschoten en het zal de vraag zijn of de withemden hier overwinnen kunnen, want de meeste spelers zijn tegenwoordig uit vorm en het is alleen aan de achterhoede te danken, dat geen nederlagen geboekt werden. Het zal zeker wel een spannende ontmoeting worden, want de Be Quickers mogen wel beseffen, dat indien zij verliezen, de kansen op het kampioenschap zoo goed als verkeken zijn.

Veendam ontvangt Achilles. Achilles dat wel enkele sterren als Westra en Dumont bezit, maar waarvan het le elftal geen sterke combinatie vormt, zal wel goed mogen spelen tegen de stevige Veendammers, die indien zij winnen voorloopig niet langer als hekkesluiters zullen behoeven te fungeeren.

Forward is vrij, en kan dus van de gelegenheid dat hier in Groningen geen le klasse ontmoeting is, profiteeren om een vriendschappelijken wedstrijd te organiseeren. BILLY.