HET SPORTBLAD

oogenblik den verkoop van entréebiljetten voor de zitplaatsen moest staken. Jammer, dat de wedstrijden op het achterveld gehouden moesten worden, doordat het voorterrein nog bewerkt wordt.

Daardoor ontstond bovendien het nadeel, dat een groot deel der toeschouwers binnen de omheining een plaats vond. Het nadeel daarvan werd ondervonden bij het vèrspringen, dat achter een der doelen buiten het veld moest plaats vinden, wat natuurlijk tengevolge had dat velen hun plaats verlieten. De goede wrl bleek evenwel aanwezig, want bij het laatste nummer, de estafette, dat moeilijk vóór kon gaan omdat het geen deel van het competitie-programma uitmaakte, hadden allen hun plaatsen weer ingenomen. Toch zal in het vervolg een gelegenheid gezocht moeten worden, waarbij ook het springen op het middenterrein kan geschieden, zij het ook buiten het omlijnde voetbalveld.

Het resultaat was, dat W.F.C. won van Blauw Wit en Ajax. Een teleurstelling voor de Ajax-supporters, die hun favorieten verschillende loopnummers zagen winnen, o. a. alle drie de seriën van de 400 Meter. | En Ajax en Blauw Wit, maar vooral eerstgenoemde, verloren teveel bij de spring- en werpnummers. Bij het vèrspringen leverde P. H. Sint met een sprong van 6.42 M. de beste prestatie van den dag. Wanneer de Amsterdammers wat meer zorg besteden aan hun werpen en springen, zullen zij een volgende maal een heel wat beter figuur slaan.

Ten slotte won Ajax het extra-nr 4X100 M. estafette. Voor de eerste klasse ontmoeten elkaar te 's-Gravenhage de Grénadiers en Jagers, Sparta en V.C.S., die in deze volgorde eindigden. Eveneens te 's-Gravenhage plaatste zich voor de 2e klasse Vlug en Lenig II voor Pro Patria, terwijl Vlug en Lenig III met een wolk over in den eindstrijd komt.

Ook te Dordrecht vond eene eerste klasse ontmoeting plaats tusschen Vlug en Lenig, D.F.C. en Pro Patria. De ploegen eindigden in deze volgorde.

Voor de 2e klasse won te Zwolle U.D.I. Arnhem van Z.A.C. Zwolle en voor de 3e klasse Daventria van Z.A.C. II. vt

Te Utrecht zouden U.D. Deventer en N.A.C. Breda elkaar ontmoeten voor de eerste klasse. U.D. kwam echter niet op, omdat zij meende in een ander district thuis te behooren, terwijl N.A.C. wegens militaire redenen verhinderd was. Hoe U.D. zich had voorgesteld onder de gegeven omstandigheden in een ander district te worden ingedeeld, is ons niet recht duidelijk, maar afkeuringswaardig blijven wij haar standpunt vinden.

Voor de 2e klasse won U.V.V. van Philips' Sportver.

Afgezien van de beslissing inzake het geval U.D.— N.A.C. komen dus in de beslissingwedstrijden de volgende vereenigingen uit.

1 e Klasse: Grenadiers en Jagers, Vlug en Lenig I.

2 e Klasse: W.F.C, Vlug en Lenig II, U.D.I.

3 e Klasse: Vlug en Lenig III, U.V.V., Daventrra. Vlug en Lenig komt dus met haar drie ploegen in

den eindstrijd.

Van verschillende zijden bereiken ons vragen over den opzet der N.A.U.-competie en overde punten-berekening. In verband met deze vragen het volgende.

Oorspronkelijk bestond het plan competitiën m te richten zooals bij voetbal. Later is men daarvan teruggekomen en werd besloten tot een soort vereenigingskampioenschap dat op de volgende wijze werd geregeld.

Naar gelang van de inschrijvende vereenigingen wordt het land verdeeld in districten en elk district zoo mogelijk in le, 2e en 3e klas. De inschrijvingen waren het eerste jaar nog niet van dien aard, dat dit systeem

geheel kon worden doorgevoerd. Ik elk geval zijn er districten en klassen gevormd.

Zondag j.l. nu zijn in elk district de le, 2e en 3e klas ploegen — voor zoover zij in dat district aanwezig waren — tegen elkaar uitgekomen. De winners daarvan zijn dus districtskampioenen le, 2e of 3e klas en ontvangen de kampioensmedaille.

De volgende maand nu komen de verschillende winners (zie hierboven) tegen elkaar uit om het definitieve kampioenschap le, 2e en 3e klasse van Nederland. De winners daarvan ontvangen een wisselbeker.

Om de 2e klasse als voorbeeld te nemen, won W.F.C hier Zondag op het Ajax-terrein het districtskampioenschap 2e klasse van het Westen en U.D.I. dat van het Oosten te Zwolle. In het Zuiden won V.E.L. II te Dordrecht. Deze drie ontmoeten elkander dus om het 2e klas kampioenschap van Nederland.

Wat het bepalen van de uitslag betreft, .dit geschredt volgens de waardeering van den Olympischen 1 O-kampIeder deelnemer krijgt dan voor zijne prestaties een bepaald aantal punten, zoodat het uitgesloten is, dat een enkele goede deelnemer ongeveer den geheelen wedstrijd wint, zonder dat de prestaties der overigen meetellen. Het systeem zelf is niet in een paar woorden te vertellen, d.w.z. de reden waarom men aldus de prestaties waardeert. Doch in het kort komt de zaak hierop neer, dat de beste Olympische prestatie gesteld wordt op 1000 punten, terwijl een bepaald minimum met 0 wordt gewaardeerd. Naar gelang de prestatie minder is dan het Olympisch record, wordt een.bedaald aantal punten van de 1000 afgetrokken. Voorbeelden:

100 M. hardloopen. 14.8 sec. = 0 punten, elke /io sec. korter beteekent 23.80 punt meer, zoodat 14.7 sec = 23.80 punten is en 14.6 sec. = 47.60 puntenDaarbij wordt 10.6 = 1000 punten.

Vèrspringen met aanloop : 3.52 = 0 punten, 7.60 JW= 1000 punten, 2.45 punten voor elke cM. minder dan 7.60 M. ,nnn

Kogelstooten. 5.34 = 0 punten, 15.34 M. = ÏOUU punten. Voor elke cM. minder dan 15.34 wordt 1 punt afgetrokken.

Juist dezer dagen heeft de N.A.U. een uitvoerige tabel in druk doen verschijnen, waarin voor alle nummers van den tienkamp de punten voor alle fracties zijn aangegegeven. Men kan dus voor elke prestatie tot in centimeters of '/10 seconde nauwkeurig onI middellijk het aantal punten aflezen.

Noord=Hollandsche AthletieKbond.

De Noord=Hollandsche Athletiekbond houd Zondag 29 Juli atletiekwedstrijden Wormerveer. ■ .

De Raad van Beheer der N. V. „Het Sportpark & Wormerveer, daartoe in staat gesteld door een spon liefhebber, heeft aan den N.H.A.B. een zilveren beker geschonken met de bedoeling dezen beker te doen dienen als wisselprijs voor bij den N.H.A.B. aangesloten vereenigingen. Jaarlijks worden om deze SP°.' parkbeker 2 wedstrijden gehouden waarvan 1 ,n Wormerveer en 1 in een. nader te bepalen plaats (ov jaar Edam). De beker wordt eigendom indien hij 3 £ achtereen of 5 X in het geheel gewonnen wordt. V eerste wedstrijd voor den - Beker wordt dit seizoe» gehouden op Zondag 29 Juli te Wormerveer, de tweeo6 op Zondag 19 Augustus te Edam. ,

De Bekerwedstrijden bestaan uit: 1. 100 M. haru loopen; 2. speerwerpen; 3. verspringen met aanloop' 4. polsstokhoogspringen; 5. 4 X 100 M. estaffette.

Iedere deelnemende vereeniging is verplicht op e' nummer (uitgezonderd no. 5) met 3 deelnemers, teven