HET SPORTBLAD

G. HOHMANN

HEEREN MODEMAGAZIJN

P C. Hooftstraat 92 - Telef. IM

Steeds flink gesorteerd, in overhemden, dassen, handschoenen enz. enz.

zie de étalage.

F LOB A.

Heden avond 73/4 ure precies

MOEDER!! HIJ DOET 'T WEER!

Revue in één Proloog en twee bedrijven (20 Tafereelen), door RIP en MIGHEL DE GOGK.

H. F. LANGENHOFF.

NZ. VOORBURGWAL 53 - Tel. 1570 Noord

Loodgieter - Zinkwerker - Gas- en Waterfitter.

SPECIALITEIT:

Sanitaire installaties ook op Sportterreinen.

GEOPEND

la liaison Bordelaise.

COOLSINGEL 4 ROTTERDAM

Restaurant Afternoon tea

j:

tegenwoordig aan den balk geschreven worden als men bondsbestuursleden bij de Amsterdamsche wedstrijden ziet.

H.V.V. verscheen met een extra sterke ploeg. De jeugdige Sandberg nam Mc Neill's plaats in, doch ovtrigens waren alle kopstukken aanwezig. Zoo. speelde ook van Freiburgh mee, hoewel op 't lijstje de Calonne aangegeven stond, wat natuurlijk tengevolge had, dat in bijna alle dagbladverslagen Freiburgh voor de Calonne doorging Blauw Wit was geheel volledig; het is een prettig verschijnsel, dat zoowel bij Ajax als Blauw Wit bijna nooit een speler op het appèl ontbreekt.

De leiding berustte bij scheidsrechter Mutters, die van meet af aan flink in actie was om 't spel, dat zich zeer snel verplaatste te volgen. Het publiek liet zich niet onbetuigd en moedigde luide de Zebra's aan, die goed begonnen en geleidelijk eenige pressie wisten uit te oefenen. Zij wisten zich aldra eenige kansen te scheppen, tevens doordat aanvankelijk de H.V.V.-backs onzeker deden. Spelers als Tonny Kessler en Feith hebben een poosje noodig.om er in te komen. Blauw Wit profiteerde niet van het weifelende begin der gasten. Tot bij. het doelgebied werd er verdienstelijk gewerkt, doch daarna was men den kop kwijt. Men schoot als niet geschoten moest worden en dan nog slecht en kreeg men kans, dan werd niet geschoten. Zoo kwam het dat Sandberg geen moeilijk werk kreeg (in 't geheel één behoorlijk schotjendat de H.V.V.-backs gelegenheid kregen zich geleidelijk in te spelen.

De Amsterdammers profiteerden dus niet van hun overwicht en geleidelijk kwam de Haagsche aanval beter op dreef. Dat w» zeggen de Kesslers werden actiever en van hun uitvallen dreigde steeds meer gevaar. Vooral Dé bleek op dreef en eindelijk werd een schitterende solo-ren Blauw Wit noodlottig. Dé schoot keihard in en had pech toen z'n schot niet zat, doch van den paal terug ketste. Doch zoo grillig wilde de fortuin toch niet zijn en zij plaatste Tapscott juist daar waar de bal den bodem weer raakte eu van den voet van den rustenden Engelschen zeeman, knalde 't leder onhoudbaar langs Schindeler. Een mooie goal. Weef oefende Blauw Wit toen eenige pressie uit, doch meer en meer werden de stevige Haagsche backs de situatie meester, Blauw Wit kreeg geen kans meer. Ook de uitvallen der geelzwarten konden verder bedwongen worden en zoo trad de rust in met 1—0 in 't voordeel der gasten.

Gedurende de tweede helft was het eenzijdig spel, doch voor den neutralen toeschouwer uiterst intressant. Dikwijls was Blauw Wit in 't veld nog sterker, doch de aanvallen der Amsterdammers hadden eenvoudig niets te beteekenen. 't Was amper 2e

klasse

spel. Er werd gepingeld en nog eens gepingeld; men liep dooreen en stond nooit goed op z'n plaats; de beste van 't quintet was nog v. d. Broecke, doch hij ondervond geen steun genoeg. Feit" en Kessler gaven geen schijn van een kans, de zeer middelmatige middenlinie der gasten kwam ook opzetten en zelfs ondervonden de Kesslers nu ook steun van hun nevenspelers.

Iedere aanval van H.V.V. leverde gevaar op, dank zij het schitterend spel van Mr. Kessler. En de Amsterdamsche verdediging (Paridon verving toen v. d. Kluft jr., die half speelde voor Hoogland, die op zijn beurt wegens een kwetsuur met halt time uitgevallen was) raakte de kluts ook kwijt. Van der Kluft sr. deed herhaaldelijk zeer onhandig, kortom Blauw Wit werd „overspeeld" ! H.V.V. was de meerdere in elk opzicht. En natuurlijk kwamen er goals, drie in 't geheel nog. Het tweede doelpunt was een merkwaardig mooi staaltje van handig en doortastend spel tevens van Dé Kessler; 't derde maakte dezelfde ook al jn z'n eentje en — evenals trouwens 't eerste — ook 't vierde was zijn werk, al liep captain v. d. Kluft den bal ook in 't net. We zagen toen den Amsterdamschen aanvoerder schijnbaar van den schrik naar lucht happen!! 't Was een débacle. Dé Kessler was niet te houden en 't feit dat het bij 4-0 bleef is enkel en

alleen

daaraan te danken, dat deze eminente speler blijkbaar vermoeid raakte en in 't laatste deel van den strijd zich minder inspande, 't Was welletjes ook! Met 4—0 werd Biauw Wit geslagen.

Er heerschte gedurende de tweede helft groote verslagenheid in 't kamp der Zebra's, die altijd in een groote groep in 't midden van de tribune bijeen zitten. Zooals zij echter hun ergernis uitten, dat was meer dan hinderlijk, om geen sterker expressie te gebruiken.

Wat de wedstrijd betreft . . . Dé Kessler was de held van den dag, doch ook de beide andere Kesslers, Feith en Sandberg hebben keurig gewerkt. Freiburgh is een nuttige half, doch veel te onbesuisd en de waarschuwing welke hij tegen 't einde opliep, was verdiend. De overige spelers vrij middelmatig.

Blauw Wit kan beter. Feitelijk heeft de middenlinie nog beste werk geleverd en ook Schindeler treft geen verwijt. De oudste v. d. Kluft was over 't geheel verre van betrouwbaar en in den aanval was het bijna voortdurend misère. Van Diermen, die in de vorige ontmoetingen een belofte voor de,toekorns scheen, was nu de minste van allen. De Zebra's hadden een echten ofif day. en we willen hopen dat zij spoedig toonen zullen? dat zij het beter kunnen

Mijn compliment aan scheidsrechter Mutters!