HET SPORTBLAD

g

PRIJSCOURANT 1918 VERSCHENEN.

Wordt op aanvrage gaarne toegezonden.

T. TEMMINK & Zn. - MEPPEL - Tel. 199.

| Grand Restaurant „Bristoï", |

f ROTTERDAM ingang houttuin en hoqfpsteeg ROTTERDAM f

Dagelijks DINER-CONCERT van 's avonds 572—11 uur. |

Tearoom en American Bar „Bristol".

Dagelijks CONCERT van 's middags 31/2*5i/2 «ur. Zaterdag- en Zondagavond van 8-11 uur. | I Aanbevelend, I

| Directeur: h. holthausen. f

speeld en behoudens een onverklaarbaren uitval op 't slot tegen van Dordt (wat was er gebeurd ? niemand begreep het!) ook volkomen fair. Trouwens, noch door H.V.V., noch door Ajax is ruw gespeeld ; wel werd er soms pootig aangepakt, maar blijkbaar in de beste verstandhouding.

Bij Ajax waren de backs ditmaal weer eens goed op dreef, ook Couton speelde een goeden wedstrijd. De middenlinie als geheel uitstekend, zelfs Goossen's spel was deze keer zeer voldoende. Hordijk had vooral in de tweede helft schitterende momenten. In den aanval blonk ditmaal het binnentrio uit al hebben ook Gupffert en v. Dort verdienstelijk gewerkt. Vooral de Haan was uitstekend op dreef.

Ondanks 't slechte weer was er zeer veel publiek, 't Zou weer uitverkocht geweest zijn, als ook voor den aanvang 't zonnetje geschenen had. Toch waren er wel 13 a 14.000 kijkers.

Tenslotte een woord van hulde aan scheidsrechter Wolf. Ik vond zijn leiding in een woord uitstekend en zijn bijzonder scherpen kijk op buitenspel wekte eerst, schijnbaar de verbazing tenslotte de algemeene bewondering op. Ik heb hier in dit seizoen mr. Eymers en Mutters nog niet zoo goed zien leiden en 't feit, dat deze scheidsrechter uit 't verre Oosten (!) komt, doet me des te meer genoegen. Ook in dit opzicht daghet het in 't land van Steven Coltewey!

Wat nu volgt.

Hemelvaartsdag: A.F.C—Go-ahead ! Dat wordt een groote attractie, want al heeft A.F.C. geen kans meer.... Ajax des te meer en Kooy en z'n mannen strijden Donderdag niet alleen voor de eer van hun club doch tevens voor de glorie van 't hoofdstedelijk voetbal. Play up, A.F.C.'ers!

Drie dagen later is 't weer groot feest in de Meer. Ajax ontvangt dan Be-Quick, de Noordelijke kampioen, waarvan 14 dagen geleden slechts met 1—0 gewonnen werd. De Groningers zelf gevoelen zich op vreemd terrein minstens even sterk als in hun Molleboonenheiligdom. De resultaten bewijzen trouwens dat dit juist is (Go-ahead—Be-Quick 1—0, Willem II—BeQuick 3—2). Ajax moet dus op volle kracht spelen om de overwinning te behalen.

En dan komt het groote Pinkster-offensief!!

NEVOH.

Uit de Hofstad.

Na de Zondag gespeelde ontmoeting Ajax-H.V.V. behoort thans ook voor de Hofstad het competitie-seizoen 1917/1918 tot het verleden, waaraan we onmiddellijk toe willen voegen, dat het slotbedrijf nu juist niet als een gulden bladzijde in de H.V.V.-annalen zal worden gegrift. Zonder iets te kort te willen doen aan de kracht, welke van de Ajax elf kan uitgaan, zou de Haagsche ongetwijfeld een eervoller resultaat hebben hebben kunnen behalen, indien de zaken met een weinig meer ambitie waren aangepakt. Van de voorhoede was alleen Dé Kessler uit het eerste aanwezig, terwijl bovendien de center-half von Freiburg, alsmede Mac Neill, de eminente doelverdediger der geelzwarten, afwezig waren. Laatstgenoemde is in staat alleen een wedstrijd te winnen, getuige de eerste competitiedag in September van het vorige jaar, toen Ajax, hoewel volgens veler meening over alle liniën veel sterker, er 'niet in kon slagen meer dan één tegengoal te scoren. Hoe het echter ook zij, de „groote Haagsche" is door het met drie invallers spelende Ajax afgemaakt, en daarmede basta!

Hier ter stede vond de demi-finale plaats van de Belgische Roode Kruiswedstrijden en bekampten een Engelsch en een Belgisch elftal elkander op een terrein aan den Parkweg te Scheveningen. De Belgen waren duchtig gehandicapt door het feit, dat hun beste spelers geen vergunning konden krijgen uit Harderwijk over te komen, zoodat al een bizonder zwakke ploeg, waarin alleen het spel van den international Vergeylen het aanschouwen waard was, in het veld verscheen. De Engelschen wonnen zooals ze wilden met 6—0, alhoewel hun spel mede voor veel verbetering vatbaar blijft. Het viel gedurende deze ontmoeting wederom op, dat de veelgeprezen „fairheid" van den Engelschen sportman door de verrichtingen van deze zonen van Albion danig in het gedrang dreigt te komen. Verleden week Zondag, toen de Zwaluwen tegen de Engelschen speelden, vonden we het spel van laatstgenoemden al weinig sympathiek en in deze meening zijn we na het gebodene tegen de Belgen danig versterkt. Zouden onze gasten, nu zij tegen middelmatige Hollandsche elftallen meerdere malen het onderspit moeten delven, hun kracht in ruwheid gaan zoeken? You never can teil.

J. G.