HET SPORTBLAD

dijkers ook in de degradatie-competitie met dit élan spelen, is er no<g niets verloren.

In de reserve-afdeelingen

werden zoowel Ajax II als Blauw Wit II geslagen; beiden met

2 1. Ajax moest de vlag strijken voor Spartaan II, terwijl

Blauw Wit II van D.E.C. II verloor. Hierdoor zijn de resreves der rood-witten vrijwel kampioen, daar zij met een voorsprong van 2 punten en een beter doelgemiddelde nog slechts één punt uit den nog resteerenden wedstrijd tegen D.E.C. II moeten halen. En zelfs ingeval dit niet lukt, zou Blauw Wit II haar beide nog te spelen wedstrijden wel met zeer groote cijfers moeten winnen om de Ajax-reserves het kampioenschap nog afhandig te maken, hetgeen blijkt uit den volgenden stand: Ajax II 17 11 4 2 26 54^22 1.53

Blauw Wit II 16 8 6 2 22 32—17 1.37

V.V.A. II leed een gevoelige nederlaag tegen H.F.C. II, terwijl Haarlem II en E.D.O. II deelden.

In de reserve 3e klasse won Amstel II met 5—3 van S.D.W. II, terwijl Spartaan III door terreinafkeuring wederom een vrijen dag had. Ajax IV speelde tegen D.W.S. II gelijk, het resultaat was 2—2.

A.s. Zondag

staat de Competitie stil, in verband met de Holdert-beker-wedstrijden, waaraan niet minder dan 22 Amsterdamsche elftallen meedoen, t.w. onze beide eerste klassers Ajax en Blauw Wit, de twede klassers A.F.C, V.V.A., D.E.C. en D.W.S., de 3e klassers Amstel, Swift, Neerlandia, Hortus, S.D.W., Zeeburgia, O.D.E., E.D.W., D.W.V. en Watergraafsmeer, benevens Avanti, Oostenrijk, Meteoor en A.D.W. uit den Amsterdamschen Voetbalbond, de V.V.G.A.. uit den Kantoorvoetbalbond en Electra uit den Gemeentelijken Sportbond.

Blauw Wit krijgt Zondag bezoek van Meteoor en hoewel de Tuindorp-Oostzaan-bewoners in de le klasse van den A.V.B. een goed figuur slaan, zullen zij de vlag voor de Zebra's wel moeten strijken, de vraag is alleen maar hoe groot de nederlaag zal worden. (O.i. zal die niet zoo afgrijselijk groot worden . — Red. Sp.bld.)

Ajax krijgt het zwaarder te verantwoorden en gaat naar het Haarlemsche E.D.O. (er zijn echter onderhandelingen gaande om den wedstrijd in Amsterdam te spelen. — Red. Sp.bld.) om te trachten de onlangs geleden 2—1 nederlaag te wreken. Of zij daarin zal slagen valt te bezien. In elk geval kan men aan de Kleverlaan een mooien spannenden strijd verwachten.

Een traditioneele wedstrijd wordt aan de voormalige Wilhelmina-laan gespeeld, waar V.V.A. bezoek krijgt van haar aloude tegenstandster A.F.C. Vorig jaar hebben deze elftallen ettelijke wedstrijden moeten spelen om uit te maken, wie van beiden in den eindstrijd om het Gouden Kruis Ajax zou bekampen, Tenslotte was het geluk met A.F.C, die met de oneven goal den 3en wedstrijd won, Thans gaan beide elftallen elkander bekampen om de 2e ronde van den Holdert-beker te bereiken en ook thans zal het er wel weer spannen, waarbij wij ons aan een voorspelling niet durven wagen.

D.E.C. gaat een zwaren wedstrijd in Alkmaar tegemoet, waar zij de gast zal zijn van Alcmaria Victrix. De vorige ontmoeting in Alkmaar voor de Competitie werd door onze stadgenooten gewonnen, doch in den returnmatch nam Alcmaria geducht revanche. Wel is waar miste D.E.C. toen haar doelverdediger, doch de Alkmaarders waren sterker. Wij gelooven dan ook niet dat D.E.C. de 2e ronde haalt.

De vierde 2e klasser D.W.S. gaat bij Neerlandia op bezoek en veel plezier zullen Jolink's volgelingen daarvan niet beleven. De Polderbewoners zijn in goeden vorm, terwijl de Neerlandianen minder op dreef zijn. Intusschen zal D.W.S. toch goed doen de tegenpartij niet te onderschatten, in welk geval haar de overwinning niet kan ontgaan.

O.D.E. ontvangt bezoek van het personeel der Gemeentelijke Electriciteitswerken uit de hoofdstad en zal alle zeilen moeten bijzetten om meester van het terrein te blijven. Het Electraelftal kan er zijn en zal het O.D.E. geducht lastig maken. Wanneer de rood-witten echter flink aanpakken, zal het hun wel gelukken de 2e ronde, ten koste van Electra te bereiken.

Vlak voor het O.D.E.-terrein zal Amstel den strijd aanbinden tegen de A.V.B.-ploeg „Oosterpark", derhalve een wedstrijd tusschen twee kinderen uit één gezin. Amstelen Oosterpark zijn geboren en nog steeds woonachtig aan de oevers van den Amstel en leven samen steeds in de beste harmonie ofschoon Groen-Zwart in den N.V.B. speelt en Geel-Blauw in den A.V.B., is het krachtsverschil tusschen beide ploegen zeer gering en het zou ons dan ook niets verwonderen als v. Wattingen c.s. zouden zegevieren over de club van Wiegel, waardoor Oosterpark de 2e ronde zou bereiken.

Swift, die dit jaar al heel zwak is, heeft met de loting niet veel geluk gehad en niemand minder dan Haarlem is Zondag haar tegenpartij. Wij twijfelen niet of de jongens van Hoog¬

land zullen hun uiterste best doen, doch aan een nederlaag ontkomen zij denkelijk niet, waarvan zij trouwens zelf reeds overtuigd zijn, tenzij een reserve elftal der Roorbroeken verschijnt.

E.D.W. krijgt haar competitie-genoote D.W.V. op bezoek. De Nieuwendammers hebben nog een appeltje met Pauw c.s. te schillen vanwege de 2—1 nederlaag, die E.D.W. hun toebracht, welke nederlaag D.W.V. tevens het kampioenschap kostte. De geannexeerde Amsterdammers zinnen op wraak en wanneer de voorteekenen niet bedriegen, zal E.D.W. Zondag a.s. wel den bekerdood sterven.

S.D.W. ontvangt aan den Uitweg N.S.U., een elftal uit den U.P.V.B., waarvan wij de kracht niet kennen. S.D.W. is echter op t oogenblik geducht uit vorm, zoodat wij wel eenigszins voor haar vreezen. Wanneer aanvoerder Vos zijn mannen echter de noodige geestdrift weet bij te brengen, zal S.D.W. er vermoedelijk wel in slagen dit jaar nogmaals voor den beker in het veld te verschijnen.

Watergraafsmeer krijgt een zeer oude tegenstandster op bezoek, ri.1. West Frisia uit Enkhuizen. Het kan op het Watergraaf smeer-terrein een zeer aardige wedstrijd worden, waarbij West Frisia, door meerdere routine wel de sterkste zal blijken te zijn. . .

Zeeburgia moet natuurlijk weer ver van huis. Dit is een traditie van Zeeburgia. De laatste keer dat om den Holdertbeker werd gespeeld, schreef Zeeburgia, als A.V.B.-club in en moest naar Leiden waar zij van L.F.C. won. Toen D.O.S.K.O., de Zuidelijke Eerste Klasser, bij haar op bezoek kwam, wist zij ook daartegen zelfs te winnen daarna werd Q.S.C. geklopt. Eerst in de 4e ronde werd zij gewipt door Hollandia uit Hoorn, dat met de oneven goal won. Het zijn dus gevreesde cupfighters waarmede het lot rekening hield Immers zij gaan naar Gorinchem om daar de le klasser Unitas te bekampen en vermoedelijk om er direct te sneuvelen.

Hortus gaat naar Krommenie om aldaar de 4e klasser K.V. V. te bekampen Indien Hortus haar gewone spel speelt zal haar de overwinning niet ontgaan. In Hortus-kringen echter is men op 't oogenblik een weinig pessimistisch gestemd, door de tegenslagen en ongelukken welke deze club den laatsten tijd troffen. Wanneer echter de Zwart-Witten den moed er in houden, kan het niet anders of de heer Stuiver moet den N.V.B. Maandag een overwinning van zijn club berichten, waardoor de naam Hortus weer in den beroemden hoed gaat voor de 2e. ronde.

Avanti krijgt A.D.W. op bezoek hetgeen voor haar een zwaren strijd beteekent. A.D.W. is een van de sterkste ploegen der le klasse van den A.V.B., afdeeling A, in welke afdeeling Avanti geregeld de rol speelt, welke Haarlem in de Westelijke eerste klasse speelt: van zwakke zusjes met sprekende cijfers

verliezen, doch tegen de leiders alle hens aan dek en

winnen. De laatste ontmoeting tusschen beide elftallen leverde een gelijk spel op. Wat zal thans het resultaat zijn? Wagen wij ons niet aan een voorspelling.

De kampioenen van den A.K.V.B. gaan naar Quick(A.), dat als hekkesluiter in de 3e klasse fungeert. Aangezien de Gemeente Ambtenaren over een zeer goede ploeg beschikken, geven wij hun een grooten kans als overwinnaars uit Amersfoort terug te keeren. Indien dit het geval mocht zijn, zouden niet alleen zijn, doch de geheele A.K.V.B. hierover verheugd zijn. Aan Drijfhout c.s. de taak, de A.K.V.B.-ers niet teleur te stellen.

Kantoorvoetbal te Amsterdam.

Door een gelijk spel van Robaver en V.V.G.A. blijft ook voor K.N.S.M. de kans bestaan om als eerste te eindigen, zoodat. de spanning blijft.

Het was op het knusse Robaver-veld gezellig druk en al stond de wedstrijd op minder hoog peil dan ik had verwacht, toch was deze het aanzien best waard. Naar ik vernam, was V.V.G.A. voor rust sterker, doch na rust golfde de strijd heen en weer en was gelijk spel mijns insziens de verhouding. De Robaver-doelinan wist even voor het einde op waarlijk schitterende wijze een strafschop te keeren. Vriend en tegenstander begroette dit bravour-stukje met een welverdiend applaus.

Adolph verloor onverwacht met 3—0 van L.O.N.A.-S.K.V., dat hiermede een mooi stuk werk verrichtte. Zooals de ouden zongen, piepen de jongen, is van toepassing op Robaver II, dat een 2—0 achterstand wist om te zetten in een 3—2 overwinning en hierdoor het nog ongeslagen V.V.G.A. II de eerste nederlaag toebracht. K.N.S.M. II won met 4—2 van Ocean. Scheidsrechter van Dijk maakte een vergeefsche reis naar het K.N.S.M.-veld, daar hem en den comp-leider niet was medegedeeld, dat deze wedstrijd op Ocean-terrein plaats vond.

C. D.C.K. moest door een 4—1 nederlaag de meerderheid van de Bary erkennen.

D. N.B. II gaf Kondor Labora gewonnen en trekt zich tevens uit de extra-competitie terug. Jammer genoeg'!