HET SPORTBLAD

baar is doch een der doelen is wat modderig en na eenigen tijd is daardoor de lijn in het doel niet meer te zien, dan zou dat dus een reden kunnen zijn om het veld af te keuren, althans volgens de opvatting van de hierboven bedoelde scheidsrechters. Dat lijkt ons toch wel wat al te mal. I

Wanneer er daartoe gelegenheid is, kan men ook op een besneeuwd' terrein wel lijnen trekken, door b.v. zwarte aarde te gebruiken. Bovendien kan men zooveel mogelijk de sneeuw van de lijnen afvegen, wat ook in Engeland wordt gedaan. Wanneer de sneeuw echter onder den wedstrijd begint te vallen, zooals

Zondag in Rotterdam, dan zal men zich maar zonder lijnen moeten behelpen. Zoo heel erg is dat niet. De grensrechters kunnen wel aangeven wanneer de bal volgens hunne meening de grenslijn is gepasseerd en bij het beslissen of een vrije schop dan wel een strafschop gegeven moet worden, kan men nog altijd wel nagaan of de overtreding binnen dan wel buiten het strafschopgebied is begaan.

Wij blijven dan ook bij onze meening, dat sneeuw werkelijk geen beletsel voor het doorgaan van een wedstrijd behoeft te zijn.

HOOFDSTEDELIJK VOETBAL.

Een sneeuw Zondag. Spartaan traint zich in doelschieten.

Het weer was allesbehalve aanlokkelijk Zóndag j.1. Voor het eerst kregen we een goed pak sneeuw, maar dat het juist op een voetbaldag moest komen, was minder aangenaam.

En we stelden bij ons zeiven vast, dat de kamp aan den Uitweg tusschen Spartaan en A.S.C. nu zeker niet zou doorgaan. Dat veld was toch al zoo gauw afgekeurd. Maar niets is wisselvalliger dan het Spartaan-veld. Het bleek bespeelbaar, al lag er ook wat sneeuw op en zoo togen we met het bruine monster op het witte vlak aan den arbeid. Het dier gromde zoo nu en dan, dat 't in zulk weer buiten gehaald werd, want dra begon het harder en harder te sneeuwen en de weinige bezoekers — er zullen er een 200 geweest zijn — trotseerden kou en nattigheid voor dit partijtje voetbal, dat tenslotte uitgeloopen is op een onbloedige inmaakpartij van de Leidenaren.

Het kon deze heeren al heel weinig schelen, wat er van den kamp terecht kwam en weinig sportief was de hóuding der twee Leidsche voetballers, die- er na de doelwisseling'de brui aan bleken gegeven te hebben, zoodat A.S.C. met negen man verder speelde. Doelwachter Wamsteker stond met z'n Zondagsche demi in het veld en ook z'n gleufhoed mankeerde niet, zoodat het geheel een potsierlijke vertooning was. Is het wonder, dat we dezen kamp niet au serieux nemen en een regelmatig verslag achterwege laten?

In den beginne was het nog wat, maar in de tweede drie kwartier was het voor Spartaan eeri training in doelschieten. Konden de Spartaan-spelers onder elkaar weddenschappen aangaan, wie de meeste goaltjes zou scoren.

En terwijl het terrein bedekt werd met de kleur der onschuld, maakte A.S.C. zich schuldig aan het met verdedigen der kansen. Bij wielrennen is zoo iets strafbaar! Heeft de N.V.B. daar geen maatregelen voor?

A.S.C. werd vermorzeld met niet minder dan

14—1. Een prettig bedrag om het doelgemiddelde van de Amsterdammers te vergrooten.

* * *

Voor Zondag a.s. is de wedstrijd tuschen Ajax en D.F.C. vastgesteld. Hoewel de beslissing gevallen is — wanneer w erekenen dat het protest van Stormvogels niets uitwerkt —, zal Ajax toch ietwat ruimèr ademen, indien de Dordtenaren goed en wel geslagen zijn. De roodwitten maken daartoe goede kansen. Maar "What is in a game" om het'gevleugelde woord van Shakespeare wat te wijzigen.

Overigens is Ajax een groote eer geschied. De ploeg der Amsterdammers is aangewezen 6 Maart a.s. op het H.V.V.-veld te Den Haag op te trekken tegen het Nederlandsch elftal en we zullen dus eens zien wat de hoofdstedelingen presteeren tegen een ploeg als deze. Natuurlijk zal Ajax er alles op zetten en... misschien winnen. Want geloof niet, dat het Nederlandsch elftal er alles op zal zettten, om het buitengewone enthousiasme — indien dit er eventueel is — te evenaren. We weten het allen goed: het Ned. elftal mag niets riskeeren en het kan dus gebeuren, dat de oranjehemden een kamp verliezen, waarin de tegenstanders er alles op zetten te winnen. We hebben thans ook gelegenheid de vleugel Hamel—Volkers aan het werk te zien tegen een sterke combinatie als het Ned. elftal en dit zal misschien wel eenigszins de bedoeling zijn geweest van de heeren dit zitting hebben in het hooge college, dat de elftallen samenstelt voor ons land.

Het heeft ons wel verwonderd, dat Hamel zelfs niet gekozen is in een der jeugd-elf tallen. Wat zijn eigenlijk de beweegredenen? Hamel is toch een kracht — iedereen zal het er over eens zijn — die minstens geschikt is op te treden in een jeugdelftal en ook eens een kans had mogen worden gegeven in het Zwaluwen-elftal, dat den eersten Maart te Brussel tegen deRoode Duivels speelt. Hamel is snel — sneller dan Sigmond zelfs —, handig en toont in eiken wedstrijd over de noodige „brains" te beschikken. Zijn voorzetten zijn meestal van superieure kwaliteit, zoodat ons nogmaals de ontboezeming uit het hart gaat: wat weerhoudt de T.C. eigenlijk den Amsterdammer een kans te geven?

Het is waarlijk niet de eerste keer, dat onze heer Hirschman den rechtsbuiten der roodwitte Amsterdammers volgt in zijn spel en waar de stem van onzen ervaren voetbalspecialist veel waarde heeft in 't college, komt ons de niet-verkiezing nog verbazingwekkender voor.

ELECTRISCHE DRUKKERIJ J. J. ARND & ZONEN

Gravenstraat 10 - AMSTERDAM - Tel. 40029 - DRUKKERS VAN -

„HET SPORTBLAD"

* * *