KORTE MEDEDEELINGEN.

„Commandant en Chef" niet bij een bepaald eskader. Hij voert alleen het bevel wanneer de eskaders voor gecombineerde tactische manoeuvres vereenigd zijn. Voor de oefening van de divisies zijn de commandanten en de admiraals verantwoordelijk, die alleen in gewichtige gevallen den „Commandant en Chef" raadplegen.

Frankrijk.

Door een besluit van den Minister van Marine wordt de „Conseil supérieur de la Marine" gewijzigd-en de betrekkingen van vice-admiraal, inspecteur-generaal van de marine afgeschaft.

Deze inspecteur-generaals waren belast met de inspecties van: de eskaders, het materieel, de opleidingen en de dépots, en de onderzeesche verdediging; in den vervolge zal de „Commandant en Chef" van de vloot inspecteur generaal zijn van de onder zijn bevel staande scheepsmacht en kan hij belast worden met de inspectie van een andere scheepsmacht, en zullen de „directeurs militaires des travaux" en „des services de la flotte" inspecteur-generaals zijn van de onder hun bevelen staande diensten, terwijl de eerste voorzitter zal zijn van de technische commissie.

In de „conseil supérieur de la marine" zullen zitting hebben de chef van den marinestaf, de twee bovengenoemde militaire directeurs en 'twee vice-admiraals door den minister aan te wijzen.

Bovendien heeft er zitting in de „Commandant en Chef" van de vloot die de zittingen alleen bijwoont, wanneer de te behandelen onderwerpen van voldoende belang zijn om zijn aanwezigheid te vereischen.

In bijzondere gevallen kunnen om zitting te nemen worden opgeroepen: de vice-admiraals commandanten van een eskader, de maritieme prefecten en de schouten-bij-nacht commandanten in Algérie en Tunésie, zoodat de raad dan bestaat uit 17 leden.

„Yacht" 11 Jan. '13.

Naar aanleiding van het feit, dat gebleken is bij de examens voor de toelating tot de hoogere marinekrijgsschool, dat de oudere officieren de beste examens doen en blijken geven van grootere algemeene kennis en meer algemeen inzicht, zijn de eischen voor toelating veranderd.

De candidaten moeten minstens 2 jaar luit. ter zee le kl. zijn, en hiervan 1 jaar gediend hebben op zeevarende gewapende ' schepen (torpedobooten en onderzeebooten rekenen hier niet mede); zij moeten jonger zijn dan 40 jaren en minder dan 9 jaar luit. ter zee le klasse.

Oostenrijk-Hongarije.

Voor vermeerdering van het officierscorps wordt 0.3 mill. kr., voor 't overige personeel 1.8 mill. meer gevraagd.

Die vermeerdering bedraagt: 1 schout-bij-nacht, 3 kapt. t/zee,

5 kapt. luit. t/zee, 43 subaltern off., 5 off. v. gez., 27 ingenieurs,

6 off. v. adm., 1 geestelijke en 1500 man.