ONTWERP VAN WET.

en de herstelling van 's Rijks schepen en vaartuigen; kosten van herstelling van 's Rijks schépen en vaartuigen bij particulieren; kosten van materieel der werfscho'len en der werfdivisie; kosten van dokhuur, vervoer, bereiding en keuring, mitsgaders vergoeding van kosten voor schaden, veroorzaakt bij aanvaringen door 's Rijks schepen en vaartuigen, niet elders genoemd f 963 625,-

Art. 16. Aanbouw van schepen en vaartuigen door particulieren; kosten van vervoer, beproeving, conservatie, keuring en toezicht 2 536 670.-

Art. 17. Aanschaffing, wijziging, onderhoud en herstelling van geschut, affutage, draagbare vuuren blanke wapenen en ledergoed, alles met toebehooren; projectielen, buskruit, vuurwerken, gereedschappen en alle zaken die daarop betrekking hebben; kosten van vervoer, beproeving, begeleiding, bewaring en keuring 644 016,-

Art. 18. Aanmaak, aanschaffing, wijziging, onderhoud en herstelling van torpedo's en lanceerinrichtingen, alles met toebehooren; gereedschappen, waarlooze deelen en materialen, schietkatoen en andere ontploffingsmiddelen, te betalen royalty wegens aanmaak van verspermijnen hier te lande; kosten van vervoer, beproeving, begeleiding, bewaring en keuring 603 020,-

Art. 19. Aanschaffing en herstelling van voortstuwingsmiddelen, daarvoor benoodigde materialen en voorwerpen, machinekamerbehoeften; kosten van vervoer, van toezicht bij de vervaardiging en van beproeving 224 500,-

Art. 20. Aanschaffing van steenkolen; kosten van vervoer, laden en lossen 758 000, -

Art. 21. Kosten buitenslands gemaakt tot herstelling, toetuiging en uitrusting van schepen, uitgezonderd steenkolen; kosten van vervoer en toezicht 309 840, ■■

B. Personeel van de werkplaatsen, de havendiensten en de werkvaartuigen.

Art. 22. Bezoldigingen, daggelden en toelagen van mindere geëmployeerden en werklieden bij 's Rijks werven; activiteitstraktementen, soldijen en toelagen van machinisten en stokers der actieve zeemacht,zoomede van stokers voor binnenlandschen dienst, geplaatst bij 's Rijks werven voor de conservatie der schepen; toelagen voer militair personeel voor dienst doen op 's Rijks werven; kosten van onderwijs voor de leerlingen op 's Rijks werven;