MEMORIE VAN TOELICHTING.

van het loodswezen, commissarissen of ontvangers der loodsgelden, zoomede de adjunct-commissaris, die in het 6de district belast is met het doen van opnemingswerkzaamheden ten behoeve van loodswezen, betonning en verlichting.

De adjunct commissarissen, uitsluitend bestemd voor administratieve werkzaamheden, zijn feitelijk bureelambtenaren; zij kunnen niet in aanmerking komen voor benoeming tot commissaris of ontvanger en blijven voortdurend dezelfde administratieve werkzaamheden verrichten; ook de adjunct-commissaris in het 6de district, belast met het doen van opnemingswerkzaamheden komt in verband met den aard van zijn werkkring niet voor eene benoeming tot commissaris of ontvanger in aanmerking.

Op grond van een en ander komt het ondergeteekende regelmatig voor den titel van adjunct-commissaris te wijzigen in dien van „bureelambtenaar" voor hen die uitsluitend belast zijn met administratieve werkzaamheden, en in dien van „ambtenaar voor opnemingswerkzaamheden ten behoeve van loodswezen, betonning en verlichting" voor den adjunct-commissaris belast met opnemingswerkzaamheden.

Hunne financieele positie zal geen verandering ondergaan.

Art. 87a. De voorgestelde bouw van een twaalfde stoomloodsvaartuig heeft ten doel een begin van uitvoering te geven aan de voorgenomen invoering van stoomloodsdienst ter vervanging van zeilloodsdienst op den Dungenesspost van het 3de district, evenals reeds op genoemden post voor het 4de en 5de district is geschied; invoering van stoomloodsdienst op den Dungenesspost van het 3de district werd reeds in uitzicht gesteld in de Memorie van Toelichting behoorende bij de Marinebegrooting voor het dienstjaar 1912, bladz. 21, ad art. 86a.

Omtrent de redenen, die tot invoering van stoomloodsdienst op den Dungenesspost nopen, moge het ondergeteekende vergund zijn beleefd te verwijzen naar de Memorie van Toelichting, behoorende bij de Marinebegrooting veor het dienstjaar 1908, bladz. 18 en 19 ad art. 87a.

De voorgestelde bouw van een loodsschoener en een loodsschokker moet dienen voor vervanging van twee wegens ouder. dom aan den dienst ontvallen zeilvaartuigen.

Art. 92. Nu de laatstgebouwde loods ten dienste der betonning op de standplaats Vlissingen in gebruik is genomen, zijn alle betonningsvoorwerpen van dien dienst in de aanwezige loodsen ondergebracht, of op het terrein, tot die loodsen behoorende, geborgen.

Dat terrein met de zich daarop bevindende kostbare lichtboeien en andere voorwerpen en de op dat terrein staande werktuigen en gebouwen tot berging van inventarisgoederen der vaartuigen van loodswezen, betonning en verlichting en de gebouwen van de oliegasfabriek liggen na afloop van de dagelijksche werkzaamheden en ook op Zon- en feestdagen