en Jamet, baszanger uit Brussel, hebben zich bij haar aangesloten.

Boston. — De heer P. S. Gilmore, dezelfde die in 1869 een groot muzikaal vredefeest tot stand bracht, heeft nu het plan gevormd om van 17 Juni tot 4 Juli 1872 een dergelijk feest te doen houden naar aanleiding van de sluiting van het traktaat van Washington en van den tcestand van vrede, waarin de wereld zich verheugt. De afmetingen van alles wat tot die feestviering zal bijdragen zijn kolossaal; vooreerst wil hij een Coliseum doen bouwen met zitplaatsen voor 100 000 personen; het orkest zal uit 2000 medewerkers, het koor uit 20 000 zangers bestaan. De eerste feestdag zal aan Engeland zijn gewijd en het engelsche volkslied worden gezongen; voor eiken volgenden dag zal eene andere nationaliteit op den voorgrond treden.

Het plan van den heer Gilmore wordt ondersteund door den President der Vereenigde Staten, door den gouverneur van Massachusetts en den burgemeester van Boston.

Onderscheidingen. — Aan den kapelmeester van het korps muzikanten der dienstdoende schutterij te Deventer, E. Grefe, is als zoodanig den personelen rang van 2den luitenant bij de schutterij verleend. — Julius Epstein, professor aan het conservatoire te Weenen, is door het Dom-Musikverein en het Mozarteum te Salzburg tot eerelid benoemd.

Overleden. — Te Venles in Normandië, M. Meillet, lste baritonzanger van de opéra-comique te Parijs. — Te Praag, W. E. Horak, directeur, componist van talrijke missen en een requiem, 72 jaar oud. — Te Londen, Prank Matthews, zanger en tooneelspeler, 65 jaar oud.— Te Gmunden in het Salzkammergut, den 3 Sept. J. A. Pacher, componist en pianist te Weenen. — Te Leipzig den 14 Sept. dr. Chr. Pr. Pohle, piano-onderwijzer en vroeger correspondent van het Leipziger Tageblatt; 71 jaar oud. — Te Salzburg den 17 Sept. Pranz von Hilleprandt, secretaris van het Mozarteum en het Dommusikverein.

TEE BEOOEDEELLNG ONTVANGEN.

Onze Vader en Fuga van Bach voor Piano vierhandig. Haarlem, J.

de Haan ƒ0.80.

Richard Hol Van Alphen's Kinderzangboek. Liedjes met Kla-

vierbcscleiding. Eerste Zestal (1871). Utrecht, J. G. van Terveen & Zoon ƒ0.60.

K. Franz Offener Brief an Hanslik. Leipzig, F. E. C.

Leuckart.

Dr. 3. G. Herzog. . . Op. 41. Orgelschule. Zweite, vermchrte und verbessertc Auflage (1871). Erlangen, A. Deichert. Thlr. 2.

3. Oektung Fiir trauliche Abendstunden. Charactersf iieke

fiir das Pianoforte. (Op. 11. 12£Sgr. Op. 12 u. IS — 10 Sgr.) ïrankfurt a/O, H. Borges.

Id Op. 13. No 2 (Abendlied), fiir 2 Violinen, Alt

und Bas. Partitur u. Stómmen. Idem.

Gustav Jacobsthal. . Die Mcnsuralnotenschrift des 12 u. 13 Jahr-

hunderts. Mit 14 Lithographirten Tafelu. Ber-

lin, Julius Springer. E. Kuntze Der Gesangunterricht an der Wandtafel. Heft I

a. fiir Schuier b. Commentar fiir Lehrer.

Neu-Ruppin, Alfred Ochmiukc's Separat-Conto

1871.

Maktin Blumnee. . . Op. 27. Drei kurze Motetten fiir Vierstinimigen Chor. Partitur. Neu-Ruppin, Rud. Petrenz. 10 Sgr. netto.

Eduard Grell Der 84e Psalm fiir gemischten Chor und obligate

Solostimmen (ad lib. mit Orgelbegl.) idem.

Part. 22 i Sgr. netto.

Id Der 121 Psalm. Idem. Part. 22.1 Sgr. netto.

F. W. Markull. . . . Op. 79. Die Gunst des Augenblicks, fiir 4 st.

Mannerchor, Soli und Harmoniemusik. idem.

Part. 221 Sgr. netto. W. Tav/bert Op. 170b." Zwanzig 2 oder 3 st. Melodieën

fiir den Schulgebrauch. idem. Part. 6 Sgr. H. Putsch Der 42 Psalm fiir 8 Stinimen. idem. Part. 22 £

Sgr. netto.

H. Kustee Die ewige Heimath. Oratorium. Klavierauszug

idem. Thlr. 5. 7i Ngr. R. von Quast .... 45 Chorüle fiir gemischten Chor von Sebastiau

Bach. idem. Part. 7i Sgr. F. Möhring 40 Chorale fiir gemischten Chor von Sebastiau

Bach. Zweite Auflage. Neu-Rupin, Oehmigke

und Riemsclmeidersche Bucnhandlung (R.

Petrenz).

Id. Op. 61 Sechs Motetten fiir gemischten Chor.

Heft 2. Partitur idem. 221 Sgr.

W. Taubert Op. 170. Liederbuch fiir Kinder. 20 Melodieën

mit Klavicrbcgleitung. idem. 1 Thlr. netto.

C. K : — Einverstanden.

Correspondentie.

ADVERTENTIES.

BERICHT.

De door de Eedactie van het Muzikaal Tijdschrift CAEC1LIA aanbevolen muziekwerken zullen voorhanden en voor rekening te ontbieden zijn bij de firma

F. J. WEYGASD & Co.

36 (L. J. LEPÊBEE).

Bij LOUIS BOOTHAAI te Utrecht

is de inteekening opengesteld op:

RICHARD WAGNER

Eesammelte Schriften and Dichtungen.

Verschijnende in negen handen a f J per band.

Prospectus gratis verkrijgbaar. 37

J. H. en G. VAN HETEEEN, Boekverkoopers te Amsterdam herinneren aan de verzameling van

Oratoriën, Psalmen, Cantaten, enz.

MET METEISCHE VEETALING VAN

Dr. J. P. HEYE.

Steeds een ruim getal Exemplaren voorhanden om bij uitvoeringen te kunnen leveren. 38

gedrukt bij c. a. van reyn te 's gravenhage.