CAECILIA EN HET MUZIEKCOLLEGE

onafgebroken den stroom van instemmingen onderhield. Daartoe moeten echter veel meer dan 300 leerarende leden der N. T. V. bereikt worden. Er zijn ongetwijfeld meer lesgevenden in Nederland en de N. T. V. — of leden van haar — kunnen toch de leiding in deze wel ter hand nemen al sluiten ook niet-leden zich bij de onderneming aan. De grootste kans van slagen is ongetwijfeld bij aller medewerking eerst aanwezig.

Ik zou in aanvulling van het artikel van den heer Vincent ergo willen voorstellen: De N. T. V. vereenige alle gediplomeerde lesgevende musici in Nederland. Hieruit worde een commissie benoemd die een volledig plan de campagne samenstelt. Zonder een centrum met kundige leiding door mannen van reputatie is er evenmin kans van slagen, vooral tegen zulk ingeworteld kwaad als men wil gaan bestrijden. Of het Bestuur der N. T. V. dit centrum wil en kan zijn ? Het zou door menigeen met vreugde gehoord worden als dit college het deed; daarnaast staat echter, dat ook andere flinke en bekende leden voor deze taak berekend kunnen zijn. Wij mogen toch voorzien, dat hetgeen begonnen wordt niet iets is, dat men er zoo nog wel bij kan doen, maar eerder een zaak, die veel afzonderlijke aandacht vragen zal. De commissie zou zich overigens voorloopig geheel aan het schema van werkplan, door den heer Vincent ontworpen, kunnen houden. Ook heeft de heer Vincent opgemerkt, dat juist de jongeren bij eventueel succes gebaat zullen zijn. Inderdaad en daarom dus: jongeren, pak aan! Er blijve niemand achter! Om iets te doen in deze, om veel zegen daadkracht te hebben, moet men naam en reputatie bezitten. De ouderen zullen dus moeten voorgaan, maar laat van de jongeren onmiddellijk steun en medewerking uitgaan!

Men zal bij de regeering dienen aan te houden. Bewijsmateriaal moet tot krachtige overtuiging worden verzameld. De annoncen in kranten, als door den heer V. bedoeld, moge men ook vinden op de omslagen van concert-programma's enz. enz. Er is ongetwijfeld veel en uitgebreid werk te doen. Het punt der bestrijding moge een groote en belangrijke bespreking worden op de eerstkomende jaarvergadering. Men wachte echter niet zoolang, maar de leus zij: dadelijk beginnen ! 's-Gravenhage. LOO VINCENT.

Geacht Bestuur.

Met groote instemming las ik het artikel van den Heer ƒ. Vincent in 't Octobernr.

Wat de brochure-idee betreft, ben ik 't volkomen ermee eens, doch inplaats van de consultatie-bureaux dunkt 't mij afdoende, dat 't Bestuur der N. T. V. van tijd tot tijd in de plaatselijke dagbladen .— vooral in kleine steden ■— een annonce zet, dat men, alvorens les te gaan nemen of te doen nemen, ten sterkste wordt aangeraden, inlichtingen te vragen bij het Bestuur der N. T. V., waarna 't Bestuur of een commissie dan onderzoekt, welke werkelijk bevoegde krachten zich in de desbetreffende plaats bevinden, en de namen dezer leeraren of leeraressen dan mededeelt aan de aanvragers onder gelijktijdige toezending der brochure.

Ik ben overtuigd, dat de goede onderwijskrachten gaarne een groot deel zullen willen bijdragen in de kosten dezer annonces.

Inmiddels met hoogachting

Uw. dw.

Meppel, H. J. BEUNK.

Het Bestuur ontving bovendien nog bewijzen van instemming van verschillende gediplomeerden, al of niet leden der N. T. V., Zoo van de Hh. J. C. Smagge (Amsterdam), W. A. de Beun, (Gouda), Mevr. H. Menalda van Schouwenburg, (Deventer). Laatstgenoemde richt zich speciaal tegen de gelijkstelling van dilettanten met musici, zooals die in kleine plaatsen vaak voorkomt. K. A. T.

Verzoek aan de Leden,

De Penningmeester verzoekt den leden toestemming, de rente van het kasgeld te mogen storten in het nieuwe, door hem gestichtte, fonds. Eventueele bezwaren hiertegen worden binnen twee weken door hem ingewacht aan zijn adres, Utrecht, Stadhouderslaan 95.

mtimiÊmmmmmimmmmmmmmmmimsmmmmmmm INHOUD.

Het wezen van den Rhythmus in de muziek, II,

Ary Belinfante. Nog eens: Het Karakter der Toonaarden.

Dr. J. v. d. Hoeven Leonhard. Is het Mechelsche Systeem wenschelijk voor onze

carillons J- Vinc™$-

Belangrijke Data v- w-

Het praatje van de maand.

Ned. Toonk. Ver. Officieel Orgaan.