CAECILIA EN HET MUZIEKCOLLEGE

gaan geven. 13 September is de reeks begonnen met een concert van Lamond met den violist Kulenkampf, des ochtends om tien uur. Als het zoo door gaat zou men te Berlijn heel geschikt des ochtends om zeven uur kunnen beginnen met concerten voor de velen die den geheelen nacht aan den fuif geweest zijn en dan den Zondag weer een beetje ernstiger willen inzetten.

Eenige muziekcritici hebben intusschen reeds verklaard, dat zij van Zondagochtend-concerten geen notitie zullen nemen; de heeren voelen het zeker aankomen dat de tijd niet ver meer is, dat zij in de concertzalen zullen moeten overnachten ten einde vroegtijdig bij de hand te kunnen zijn.

Willem Mengelberg is Dinsdag j.1. weer naar Amerika vertrokken, waar hij tot het einde van het jaar verbintenissen aangegaan heeft; gezond en wel, door de vacantierust gesterkt heeft de gevierde dirigent de reis aanvaard.

Ook Thom Denijs en Mevrouw DenijsKruyt hebben zich ingescheept naar de nieuwe wereld waar de zanger tal van engagementen heeft, zoodat hij eerst in het voorjaar van 1926 terug kan komen.

Berichten.

Bij de bekende Rotterdamsche firma Rijken & de Lange is de vierde uitgave verschenen van haar boekje „De Pianobouw", geschreven met de bedoeling toekomstigen musici een overzicht te geven van de constructie van het instrument. Deze handleiding maakt het gemakkelijk om, met vergelijking aan eigen instrument, een juist begrip van de samenstelling der piano te krijgen en is typografisch keurig verzorgd. Zij wordt gratis door genoemde firma aan alle aanvragers gezonden. * * #

Het Uitvoerend Comité van denNationalen Zangwedstrijd uitgeschreven door „Crescendo" der firma de Erven de Wed. J. v. Nelle, zal, tot het geven van inlichtingen, zitting houden op 18 October te Amsterdam in Hotel Krasnapolsky des middags van 1—3 uur. inniuinuiMM^

INHOUD.

Mossel-herinneringen Carel Brensa

Personalia: Jac. van Kempen; Jan Morks. Boekaankondiging . . . Wouter Hutschenruyter. Eduard Hanslick . W. N. F. Sibmacher Zijnen.

Belangrijke Data v. W.

Het praatje van de maand. Berichten.

Ned. Toonk.-Vereen. Officieel Orgaan.

iinniiiniii in i iiiiiiiiniiii i miiiiiii iiiiiiiiiiniiiiiiii 111:111 1111111111111111111 iiiiiiiim mi hui iiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iniiini 111111111111111111111111111111111

Nederlandsche Toonkunstenaars-Vereeniging

OFFICIEEL ORGAAN

Buitengewone Algemeene Vergadering,

bij gelegenheid van het Muziekfeest, op Zaterdag 17 October 1925 des morgens te 11 uur, te Utrecht, Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen.

Agenda.

1. Openingswoord ter verwelkoming van de Feestgenooten, door den Voorzitter.

2. Voorlezing van de notulen der vorige Algemeene Vergadering.

3. Benoeming van zes leden (zoo noodig met plaatsvervangers) als afgevaardigden bij de Alg. Vergaderingen der Federatie.

4. Mededeeling omtrent eventueele herziening van de Statuten en het Huis¬

houdelijk Reglement der Examens, in verband met een geprojecteerde wijziging betreffende de inrichting der Examens. 5. Behandeling van eventueel ingekomen stukken, K. A. TEXTOR,

le Secretaris.

Voor de Bibliotheek in dank ontvangen van den Heer W. Hutschenruyter:

W. Hutschenruyter, Piano-concert, orkestpartituur (afschrift), solopartij en volledig stel orkestpartijen.

Een aantal mannenkoren van verschillende Nederl. componisten, partituren.

Van den Heer A. H. Amory:

A. H. Amory, „Zeggen en Zingen," eerste en tweede bundel, tweede druk.

K. A. T.