KORTE MEDEDEELINGEN.

dat reeds in Yokosouka op stapel staat niet verder afgebouwd kunnen worden en zal men den bouw der pantserschepen 5 en 6, welke op particuliere werven is voorbereid niet kunnen beginnen. De reeds toegestane bedragen zijn voor 1914 — 97.000.000, voor 1915 — 71.500.000 en voor 1916 — 12500.000, maar deze gelden zijn bestemd voor de aftimmering van 1 pantserschip „Fuso", de gepantserde kruisers „Kirishima", „Haruna" en „Hiei", twee torpedobootjagers, die in Engeland zijn gebouwd en voor twee onderzeebooten in Frankrijk in aanbouw.

Vereenigde Staten.

Het Congres heeft een wetsontwerp tot organisatie van de Marine-militie aangenomen. De afdeelingen marine-militie zullen uit de militie voor het leger uit enkele gebieden gevormd worden. De opleiding zal geschieden op daarvoor beschikbaargestelde schepen onder leiding van 30 actieve marine-officieren. De militie kan gemobiliseerd worden om dienst te doen ook in het buitenland en zij staat dan onder de krijgswetten en marine-verordeningen en krijgt dan dezelfde betaling als de actieve bemanningen.

Overste GOETHALS verklaarde den nen Februari, dat toen reeds kleinere oorlogsschepen desnoods het Panamakanaal konden passeeren. Alleen het opruimen van de Cucaracha aardschuiving in de Culebra doorvaart kan de gereedheid van het Kanaal op den vastgestelden datum verhinderen. De smalste plaats was daar toen 49 M. breed inplaats van 90 M.

Van af 1 Juli is op de oorlogsschepen en in de arsenalen het gebruik van eiken alkoholischen drank, wijn inbegrepen, zoowel voor de officieren als voor anderen, verboden. Deze curateele zal dus ook de aan boord te ontvangen gasten treffen.

Zweden.

Het navolgende vlootplan is door den Minister van Marine in overleg met clen Koning vastgesteld: Er zullen zijn 2 divisiën elk van 4 pantserschepen voor Kustverdediging (type „Sverige" 6.800 ton — 22.5 mijl — 4 kns. v/28 cM. — 8 kns. v/15 cM. en 6 van 7.6 cM.), 4 divisiën elk van 4 torpedojagers, 2 divisiën onderzeebooten, 1 of 2 mijnenleggers en een dienst van watervliegtuigen, welke laatste op verschillende punten van de kust de verkenningsdienst zal moeten vervullen.

Literatuuropgave.

„Le Yacht", 25 April '14. „Les Torpilleurs d'escadre".