VAN ONZE TOEKOMSTIGE OORLOGSSCHEPEN.

't andere gedeelte van den ziekenboeg tegenover boord zou men een kastje (c) kunnen aanbrengen, dat de ustensiliën voor microscopisch c. q. bacteriologisch en urineonderzoek bevat, dit zou b.v. 1 M. breed en 50 c.M. diep kunnen zijn.

Een tafel (klaptafel), welke dient om daarop het laboratoriumwerk te verrichten, wordt bij d tegenover een patrijspoort gevonden.

Wanneer nu nog een badkuip lang 1.70 M. en breed 68 c.M. bij e tegen boord aan geplaatst wordt, kan de ziekenboeg als een voldoend ingericht geheel beschouwd worden.

De rust der patiënten is in dezen ziekenboeg verzekerd, terwijl plaatsruimte is vrijgekomen door 't opheffen van apotheek en badkamer.

Deze laatste ruimten kunnen we nu voor andere doeleinden bestemmen. In verhouding tot de maten van het nieuwe schip houden we dan over

Mogen we voor $.28 M. 6 M. stellen dan kan deze ruimte zonder bezwaren in tweeën gedeeld worden, zoodat ieder gedeelte 3 M. lang en + 7.20 M. breed wordt. De ruimte, grenzende aan den ziekenboeg zou door 't plaatsen van een tusschenschot weder in twee onderdeden gesplitst kunnen worden, 't Gedeelte tegen boord aan, lang 3 M. breed 5 M. kan ingericht worden voor steriel-operatiekamertje, 't andere gedeelte lang 3 M., breed + 2.20 M. zou 't Rontgenapparaat kunnen bergen, tevens dienstbaar gemaakt kunnen worden voor donkere kamer (oogspiegelkamer, onderzoekkamertje voor keel, neus, ooren, voor cystoscopie enz.).

Naast deze twee appartementen komt dan de spreekkamer, lang 3 M., breed 7.20 M.; deze zal gebruikt worden voor de morgenpolikliniek, de behandeling der loopende patiënten, venerische lijders, geïnfecteerde patiënten en moet behalve een bureau voor den officier van gezondheid (bergplaats registers, ziektenboekjes enz.) een onderzoektafel, waschbekken, een gelegenheid voor 't behandelen der venerische lijders (c. q. prophylactische behandeling) bevatten; kortom de plaats zijn, waar de dagelijksche medische werkzaamheden verricht worden.

Iedere schepeling is nu in de gelegenheid gesteld, afzonderlijk, niet meer in 't bijzijn van andere patiënten, zijn klachten den officier van gezondheid mede te cleelen. De venerische lijder zal zich eerder en niet meer met tegenzin laten behandelen.

oude ruimte langscheeps 2.64 M. dwarsscheeps 3.60 M

nieuwe ruimte

5.28 M. 7.20 M.