boekbeoordeeling.

geheel maakt den indruk dat de samenstellers van het werk zich geen moeiten gespaard hebben te zorgen dat gezagvoerders van schepen buiten het Britsche Koninkrijk door gebruikmaking van dit werk zich volledig ingelicht kunnen achten omtrent alle wetenswaardigheden, welke voor hen van belang kunnen zijn. Wij schromen niet het ter kennisneming aan te bevelen.

Koloniaal Instituut te Amsterdam. Mededeelingen No. i. Afdeeling Volkenkunde No. r.

Koloniale Volkenkunde, door J. C. van Eerde. Directeur van de Afdeeling Volkenkunde van het Koloniaal Instituut. Eerste Stuk: Omgang met Inlanders. Uitgaaf van het Instituut. Druk van J. H. de BUSSY, Amsterdam 1914. Prijs ƒ2.—. Een prachtig boekwerk, waarin ook voor zeeofficieren veel te vinden is dat hem in de koloniën van nut kan zijn bij den omgang met inlandsche schepelingen of met inwoners van weinig bezochte streken.

Onze Vloot, 1 Juni-Aflevering. De Hoofdinhoud wordt gevormd door het ook als brochure uitgegeven artikel „Neerland's ondergang kan en moet voorkomen worden", eene toelichting en een vervolg op de brochure ,,'sLands Welvaart in gevaar!" Wij achten het onnoodig den lezers van ons blad nader over den inhoud van deze brochure in te lichten daar wij dien voldoende bekend achten.

Voor twijfelaars is er een rijke verzameling van argumenten voor de noodzakelijkheid van clen opbouw onzer vloot te vinden.

In een verslag der Algemeene Vergadering der Vereeniging op 20 April j.1. te Haarlem, treffen we een opgewekt relaas aan van de wijze waarop de dag werd doorgebracht.

Wederom is de vereeniging twee Afdeelingen rijker geworden n.1. te Tilburg en Omstreken en te Zeist.

Onze Vloot, 1 Juli-Aflevering. Behalve den vasten inhoud bevat deze aflevering eene aankondiging van het verschijnen der brochure „Neerland's ondergang kan en moet voorkomen worden", waaraan enkele beschouwingen omtrent het streven der vereeniging worden vastgeknoopt. Na eene beschrijving van het aangediende wetsontwerp op „de Aanvulling van