boekbeoordeeling.

het minder personeel bij de Marine" volgt een drietal schetsen uit het leven in de Marine aan boord en aan den wal, waarin wel verhaald wordt van iets anders dan „eentoonig scheepsleven". Voorts treffen we aan cle verkorte notulen der Algemeene Vergadering op 29 April 1914 zoomede het bericht van cle oprichting van eene nieuwe afdeeling .,Heerlen" en een verslag van cle oprichting der Afdeeling ,.Oost-Java".

Het nummer bevat verder een relaas van het „Bezoek der Torpedobooten aan Maastricht".

Met vreugde wordt eene belangrijke toename van het aantal leden geconstateerd.

Eene opwekking tot het aanbrengen van nieuwe leden sluit weder cle aflevering; moge zij doel treffen.

IJ Armeé Allemande aprcs sa réorganisation, p a r Lieut.-Colonel W. von Bremen. Traduit par jean schmidt, Paris, berger-levrault, Prix 1 fr. 50.

Dit handige boekje geeft cle inrichting van het geheele Duitsche leger na cle laatste belangrijke reorganisatie. Op het titelblad prijkt een goed portret van clen Duitschen Kriegsherr. De schrijver besluit zijn werkje met cle volgende gecursiveerde woorden:

„Le traval! en temps de paix devient de plus en plus important; il sera de plus en plus difficile de réparer en temps de guerre les fautes commises en temps de paix. Etre pret sera toute la question de l' aveuir."

BOEKAANKONDIGING.

Inventaris der Verzameling kaarten, berustende in het Algemeen Rijksarchief. Uitgegeven op last van Zijne Excellentie den Minister van Biunenlandsche Zaken.

Eerste Supplement. 's-Gravenhage, MARTINES NlJHOFF, 1914.

AANKONDIGINGEN.

Nieuw uitgegeveji Zeekaarten, Zeemansgidsen, enz., door het Ministerie van Marine, Afdeeling Hydrographie.

Ned. krt. No. 325. Westkust Nieuw-Guinea. Straat Sele, Noordelijk gedeelte. I : 50.000.

's-Gravenhage, Juni 1914. Prijs / 1.—.

Schetskaart van Ned. Oost-Indië. No. 73, met plans: a. Oostkust Sumatra. Soengai Ijoe, Aloer Ngiri, Aloer Boengin