BETREKKING HEBBENDE op de OMWENTELING IN 1813/14. 793

Onder de Orders van den Capt. keller. Bij Dordrecht en Gorinchem

18 Kanonneerbooten. Onder de Orders van den Capt. L'. POOL. Zijne Divisie, waarmede hij van Amsterdam komt. te stationneeren van de Willemstad tot Geertruidenberg". 1 Schoener 4 Booten

Onder orders van den Capt. NlEVELDT. Bij Bergen op Zoom ingevolge verzoek van den Eng. admiraal YOUNG.

6 Schoeners en

6 Booten

35 totaal. Dit aantal vaartuigen moeten morgen van de nodige Victualie worden voorzien tot Uit0. Januarv dan slechts is de divisie van den Heer keller daarvan gedeeltelijk voorzien ; de andere vaartuigen speciaal die van den Capt". L'. Pool zijn niet langer gevictualieerd dan tot ultimo dezer en den Leverantier der Vivres weigert volstrekt meer te leveren, zo hij geene betaling erlangt.

En zoo den Capt. L'. Pool met zijne divisie spoedig hier komt, en, dat men mij van Amsterdam afzend 't restant verzochte manschappen, dan zullen ook alle die vaartuigen op hunne stations wezen ; dan vooralsnog is mij benodigd circa honderd man.

Ik zende mijnen Adjudant De Quartel heden of morgen om de inspectie van alle de Vaartuigen, en chargeere hem mij eene exacte staat op te maken d'welke moet indiqueren

de nommer en naam van 't Vaartuig enz Zoo ook

chargeer ik hem met den Eng. Admiraal YOUNG over verschillende pointen te aboucheren omtrent de aanvragen, die meergem. Admiraal mij doet omtrent waterschepen, lootsen enz. Zoo ook met den Eng. Adm. (lees : generaal) Sir Thomas Graham om hem te doen observeren, dat indien de vorst aanhoud men voor de schepen, voor de Willemstad liggende, thans ten getalle van ruim 80 ]), verblijf voor

Den i7en Dec. 1813 had het plaatselijk bestuur van Willemstad van den comm.-gen. van oorlog aanschrijving ontvangen, om o. a. „op order door of van wegens den heer Ridder GRAHAM (commandant van de Engelsche hulptroepen) dadelijk te voldoen aan de requisitiën van schepen ten dienste en transport van de Engelsche troupes op het territoir van den staat onder deszelfs bevel". Die schepen zullen in Willemstad zijn bijeen gehouden om bij mogelijken tegenspoed de Engelsche troepen in Noordbrabant gelegenheid te geven zich in te schepen, en zich onder de hoede van de Engelsche vloot te stellen, die op den Roompot bleef liggen.