TEKST VAN DE WET VAN DEN 9 JUNI I902.

Feiten in het nadeel van den beklaagde, welke den raad van onderzoek niet bekend konden zijn of, in verband met de lastgeving tot het onderzoek, door dien raad buiten beschouwing moesten worden gelaten, mogen echter in geen geval bij den raad van appèl een punt van behandeling uitmaken, noch invloed hebben op het door dien raad uit te brengen advies.

Artikel 52.

Herziening van een door eenen raad van onderzoek of eenen raad van appèl uitgebracht advies kan plaats hebben :

i°. in het geval, dat het advies verband hield met een rechterlijk gewijsde, waarvan de vernietiging gevraagd en verkregen werd;

2°. op grond van eenige omstandigheid, die bij het uitbrengen van het advies niet bekend was en, op zich zelve of in verband met andere omstandigheden, ernstigen twijfel doet ontstaan omtrent de juistheid van het advies.

Artikel 53.

De aanvrage tot herziening, bij het vorige artikel bedoeld, moet tot Ons worden gericht, hetzij door hem, omtrent wien het advies werd uitgebracht, hetzij door een, bijzonder daartoe door hem schriftelijk gemachtigde, hetzij, indien hij overleden is, door zijne weduwe of door een of meer zijner wettige bloedverwanten in de rechte lijn. Was de overleden beklaagde ongehuwd, dan kan de aanvrage — bij ontstentenis van wettige bloedverwanten in de rechte lijn — ook worden ingediend door zijne wettige bloedverwanten in den tweeden graad.

Het verzoekschrift blijft buiten overweging, wanneer het niet de feiten of omstandigheden noemt, waarop de aanvrage steunt.

Artikel 54.

Wordt eene aanvrage om herziening, vatbaar voor overweging, door Ons afgewezen, dan geschiedt dit bij een met redenen omkleed besluit, den Raad van State gehoord.

Achten Wij de aanvrage echter voldoende gerechtvaardigd, dan wordt door Onzen Minister van Marine het vereischte verricht, om de zaak, waarover het betwiste advies werd uitgebracht, opnieuw te doen onderzoeken, hetzij door eenen raad van onderzoek, hetzij door eenen raad van appèl, naar gelang het advies in eerste instantie dan wel in appèl werd uitgebracht.

Artikel 55.

Het onderzoek, bij het tweede lid van het vorige artikel bedoeld, geschiedt naar regelen, bij reglement te stellen, met inachtneming overigens van de beginselen, neergelegd in de artikelen 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 49, 5° en 51.

Officieren die op eenigerlei wijze hebben deelgenomen aan het onderzoek van de zaak, dat tot het betwiste advies geleid heeft, mogen niet worden aangewezen voor het onderzoek, bij het eerste lid bedoeld.

Artikel 56.

Van een in herziening uitgebracht advies is geen beroep toegelaten. Artikel 57.

Van elk advies, uitgebracht door eenen raad van onderzoek of eenen raad van appèl, wordt door Onzen Minister van Marine aan Ons verslag gedaan.