GEWIJZIGD ONTWERP VAN WET. 159

Art. 16. Aanbouw van schepen en vaartuigen door particulieren; kosten van vervoer, beproeving, conservatie, keuring en toezicht f 1 48° 200.-

Art. 17. Aanschaffing, wijziging, onderhoud en herstelling van geschut, affutage, draagbare vuur- en blanke wapenen en ledergoed, alles met toebehooren; projectielen, buskruit, vuurwerken, gereedschappen en alle zaken die daarop betrekking hebben; kosten van vervoer, beproeving, begeleiding, bewaring en keuring . . . ... . . . . 464 75°-—

Art. 18. Aanmaak, aanschaffing, wijziging, onderhoud en herstelling van torpedo's en lanceerinrichtingen, alles met toebehooren; gereedschappen, waarlooze deelen en materialen, schietkatoen en andere ontploffingsmiddelen, te betalen royalty wegens aanmaak van verspermijnen hier te lande; kosten van vervoer, beproeving, begeleiding, bewaring en keuring 222 800.

Art. 19. Aanschaffing en herstelling van voortstuwingsmiddelen, daarvoor benoodigde materialen en voorwerpen, machinekamerbehoeften; kosten van vervoer, van toezicht bij de vervaardiging en van beproeving 354 5°°-—

Art. 20. Aanschaffing van steenkolen; kosten van vervoer, laden en lossen 725 00°-—

Art. 21. Kosten buitenslands gemaakt tot herstelling, toetuiging en uitrusting van schepen, uitgezonderd steenkolen ; kosten van vervoer en toezicht 466 420.

B. Personeel van de werkplaatsen, de havendiensten

en de werkvaartuigen. Art. 22. Bezoldigingen, daggelden en toelagen van mindere geëmployeerden en werklieden bij 's Rijks werven; traktementen; soldijen en toelagen van machinisten en stokers der actieve zeemacht, zoomede van stokers voor binnenlandschen dienst, geplaatst bij 's Rijks werven voor de conservatie der schepen; toelagen voor militair personeel voor dienst doen op 's Rijks werven; kosten van onderwijs voor de leerlingen op 's Rijks werven; loonen voor buiten of op de werven door particulieren verrichte werkzaamheden, en kosten van kleeding 522045. -

Art. 23. Bezoldiging der bemanning van.de werkvaartuigen, de toelagen en kleeding, sluis-, brug- en jaaggelden en andere onkosten 15 44°-

Art. 24. Reis- en verblijfkosten ten dienste van het materieel der zeemacht en 's Rijks maritieme etablissementen, tegemoetkoming in verhuiskosten bij verplaatsing, zoomede teerkosten ten behoeve van personeel van particuliere fabrieken, enz., tegenwoordig zijnde bij proeven met bovengenoemd materieel 4400.—

C. Magazijnen, gebouwen, werkplaatsen, dokken, enz.

Art. 25. Aanbouw, aankoop, inrichting of huur van terreinen en van alle gebouwen, niet elders genoemd,