iSo

marinebegrooting voor het dienstjaar 1915.

waren geraamd op een bedrag van f56800 is de raming van f1500.— kunnen worden verminderd voor geraamde kosten van toezicht bij den bouw in 1916.

Art. 87. De huur van eene woning voor den nieuw aan te stellen bureelambtenaar bij het loodswezen te Maassluis (zie bij art. 81) vervalt.

Art. 88. De aanleg van eene telephonische verbinding ten dienste van het loodswezen tusschen Maassluis en Rotterdam moet voorloopig vervallen.

Art. gib. De bouw van eene motorbetonnings-, tevens gastransportvaartuig moet voorloopig' achterwege blijven.

Art. 92a. Voor deze vermindering wordt verwezen naar de toelichting tot art. 22.

Art. 93. In verband met de niet-aanstelling van nieuw personeel en het achterwege blijven van de voorgenomen positieverbetering van personeel kan het artikel met f 537.— worden verminderd.

Art. 94. De voorgestelde aanschaffing van den tweeden motorcompresser voor de Blaugasfabriek te Hoek van Holland, het maken van eene smederij in het proefstation te Scheveningen, zoomede de uitvoering van de nieuwe werken tot verbetering van cle verlichting, met uitzondering van de verbetering van de semaphore te IJmuiden en het aanschaffen van lichtboeien, moeten voorloopig achterwege blijven.

Ilde Onderafdeeling.

Art. 95. De voorgestelde traktementsverhoogingen voor den chef der afdeeling hydrographie en de technische ambtenaren bij die afdeeling ad f700.— 'sjaars, vervallen.

lilde Onderafdeeling

Art. 102. Deze vermindering houdt verband met de wijziging van art. 92a.

2°. Op de wijziging en aanvulling van artikel 2 van het ontwerp van wet.

De verplaatsing van het cijfer voor artikel 16 is noodig, nu een bedrag voor dit artikel is uitgetrokken.

De invoeging van artikel 12 onder de artikelen, die uit den post voor „Onvoorziene Uitgaven" door overschrijving kunnen worden aangevuld, heeft ten doel te kunnen voorzien in een mogelijk tekort op het loon van den schrijver en den bureeloppasser bij de verificatie voor 's Rijks zee-instrumenten, bijaldien personen met hooger dagloon dan bij artikel 12 uitgetrokken voor detacheering te Leiden mochten worden aangewezen.

De Minister van Marine, J. J. Rambonnet.

MEMORIE VAN TOELICHTING.

Bij de aanbieding van het wetsontwerp tot vaststelling van dit hoofdstuk wenscht ondergeteekende het navolgende op te merken.

In verband met de indiening' van het ontwerp-Vlootwet 1914 worden op de gewone Marinebegrooting geen gelden voor aanbouw van drijvend