De Haagsche bladen melden dat het bestuur van het Concert Diligentia het contract met het Residentie-orkest heeft afgesloten, zoodat de medewerking van dit orkest aan de concerten dier vereeniging thans verzekerd is.

Tot organist der Ev. Luth. Gemeente te Zutphen is benoemd de heer F. S. Brandts Buijs, te Eefde.

In de onlangs gehouden jaarlijksche algemeene vergadering van dames en heeren leden-toonkunstenaars der Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst, district Amsterdam, is aangenomen een voorstel tot wetswijziging, rakende de bepalingen in zake lid-kunstenaar. Op de vergadering van gedelegeerden zal ter sprake worden gebracht het denkbeeld, hen die ophouden de toonkunst als vak te beoefenen, tevens te doen vervallen als lid-kunstenaar. Tevens is in beginsel aangenomen een voorstel, eene vereeniging van leden-toonkunstenaars der Maatschappij op te richten, als zelfstandige afdeeling, teneinde aldus de aaneensluiting van alle toonkunstenaars in den lande te bevorderen, met het doel ook aan de oeconomische belangen, als staatsexamen, staatspensioneering en andere vraagstukken gezamelijk meer aandacht te wijden, met medewerking en onder bescherming van de Maatschappij.

Voor den nationalen zangwedstrijd, uitgeschreven door Schiedam's Mannenkoor „Orpheus", te houden op 2, 3, 4, 9 en 10 Juni a.s., hebben zich de volgende vereenigingen doen inschrijven: 3e afdeeling Mannenkoren: 1. „St. Caecilia" te 's-Gravenhage; 2. „De Vereenigde Zangers" te 's-Gravenhage; 3. „Crescendo" te Schiedam; 4. „Aurora" te Rotterdam; 5. „Onderlinge Zangstudie" te Amsterdam; 6. „Euterpe" te Hellevoetsluis 7. „Delfts'Mannenkoor" te Delft; 8. „De Delftsche Zangers" te Delft; 9. „Kunstna Arbeid" te Dordrecht; 10. „Voorburgs Mannenkoor" te Voorburg; 11. „Zang en Vriendschap" te Rotterdam; 12. „Harmonie" te Vianen. 2e afdeeling Mannenkoren: 1. „St. Caecilia" te Tilburg; 2. „St. Caecilia" te Schiedam; 3. Rott. Mannenkoor „Orpheon" te Rotterdam; 4. „Proza en Poezië" te Haarlem; 5. „Kunst na Arbeid" te Delft; 6. „Inter Nos" te Rotterdam; 7. „De Vereenigde Zangers" te Rotterdam; 8. „Utrechts Mannenkoor Aurora" te Utrecht, le afdeeling Mannenkoren: 1. „Zang en Vriendschap" te 's-Gravenhage; 2. „Nut en Genoegen" te Rotterdam; 3. „Haarlems Zanggenot" te Haarlem. 2e afdeeling Gemengde Koren: 1. „Rott. Gemengd koor Kunstgenot" te Rotterdam; 2. „Excelsior" te Schiedam; 3. „Caecilia" te Katendrecht; 4. „Hosanna" te Amerongen ; 5. Werkl. Zangvereeniging „Crescendo" te Rotterdam, le afdeeling Gemengde koren: 1. „Polyhymnia" te Schiedam; 2. „Nationale Zangschool en Zangvereeniging" te Amsterdam; 3. „Koninklijke Nationale Zangschool" te 's-Gravenhage; 4. „Residentie Zangvereeniging „Euphonia" te 's-Gravenhage.

Mevrouw Noordewier Reddingius zal einde April te Hilversum optreden in het oratorium Paulus, te geven door de afdeeling van „Toonkunst" aldaar. Gedurende ongeveer drie jaar is mevrouw Noordewier niet in't publiek opgetreden. Na het concert te Hilversum zal zij het eerst optreden te Rotterdam, in de veeniging „Gemengd Koor" (dir. de heer Georg Rijken), in Verdi's Requiem, en wel op 1 Mei a. s.

Volgens het JV. v. d, D. was het 30 Maart j.1. 25 jaren geleden dat onze te Leipzig wonende landgenoot, de welbekende harpist Johannes Snoer, in het openbaar optrad en wel in de Orkestvereeniging „Euterpe" te Haarlem. Sinds dien tijd is hij onafgebroken in orkesten werkzaam geweest.

Uit het verslag der jaarlijksche algemeene vergadering der Naamlooze Vennootschap Het Concertgebouw te Amsterdam, blijkt, dat de inkomsten zijn gestegen, al is er ook een tekort, dat echter door een waarborgfonds is gedekt. Met den heer Mengelberg werd op dezelfde grondslagen het contract voor geruimen tijd hernieuwd. Het pensioen-