zullen de volgende mannen-quartetten deelnemen: Harmonie, Amsterdam; De Gebroeders, Amsterdam; Onder ons, Amsterdam; Kunst en Vriendschap, Amsterdam; Onderlinge Vriendschap, Amsterdam; Orpheus, Rotterdam; Rotte's Mannenkwartet Zanglust, RotterdamManner-Quartett Lyra, Rotterdam; Concordia, Rotterdam; Orpheus Rotterdam - Na Arbeid Kunst, Rotterdam; Zanglust, 's Gravenhage; Alles door Oefening, 's Gravenhage• Excelsior 's Gravenhage; Zang en Vriendschap, 's Gravenhage; Sempre Animato, Haarlem - Zanglust Haarlem; Caecilia, Haarlem; Amicitia, Krommenie; Euterpe, Amersfoort; Bosch' Vocaal Mannenkwartet, 's Bosch; Onderlinge Oefening, Zaandam; Oefening kweekt Kunst Hillegom; Kunstmin, Alkmaar. Gemengde Quartetten: Onder ons, Haarlem; Quartet van het Doopsgezind Zangkoor, Haarlem; Ons Genoegen, Haarlem; Arion, 's Gravenhage • Euphonia, 's Gravenhage; Onderlinge Oefening, 's Gravenhage; Con Amore è Fuoco Rotterdam; Excelsior, Rotterdam; Pulchri Studio, Delft; Van Milligen, Oudorp; Alcmaria Victrix, Alkmaar.

Eenige vrienden en vereerders van wijlen Henri F. R. Brandts Buijs hebben zich vereenigd om zijne nagedachtenis te eeren door een eenvoudig, maar smaakvol gedenkteeken op zijn graf te Ede in Gelderland. Zij hebben zich hierbij herinnerd hoe de betreurde musicus heel zijn leven er naar heeft gestreefd, om het Hollandsche lied bij ons volk in eere te herstellen en hoe hij in het bijzonder ijverde voor bevordering van den kinderzang. Die vriendelijke herinnering heeft men zinrijk willen uitdrukken door op het gedenkteeken naast de beeldtenis van Henri Brandts Buijs zelf, een zingenden knaap te doen plaatsen. Voor de uitvoering heeft men reeds op het oog een jong kunstenaar van talent, den Haarlemmer Louis J. Vreugde. In de commissie hebben zitting genomen een aantal personen die Brandts Buijs hebben gekend en gewaardeerd, en onder dezen verschillende bestuurders van zangvereenigingen, te Amsterdam en elders, van welke de overledene dirigent is geweest. Het zijn de heeren E. H. Crone, A. Loeb, L. Nijkerk, A. E. Zeldenrust, I. van Praag, H. Kwitser, R. A. van Otterbeek Bastiaans te Deventer, D. Alring Hesselink en J. E. Stork, beiden te Nijmegen. Penningmeester dezer commissie is de heer K. Ingerman (Jan Luijkenstraat 44) te Amsterdam.

Het uitvoerend comité tot oprichting van een gedenkteeken voor wijlen den componist Richard Hol, bestaat uit de heeren Mr. J. G. Patijn, Commissaris der Koningin voor Zuid-Holland, eere-voorzitter; Jhr. Mr. J. P. Humalda van Eijsinga, voorzitter; Jhr. J. W. C. Quarles van Ufford, Jan v. Nassaustraat 78, 's Hage, eerste secretaris; M. H. van 't Kruijs, Celebesstraat 31, 's Hage, tweede secretaris; J. G. Gijsberti Hodenpijl van Hodenpijl, Nassauplein 40, 's Hage, eerste penningmeester; M. J. H. Kessels, Kon. Ned. Fabriek van Muziek-Instrumenten te Tilburg, tweede penningmeester. In een onlangs gehouden vergadering van het comité, werd dankbaar erkend dat de bijdragen algemeen en van alle oorden des lands ingekomen waren, zoodat er een passend gedenkteeken kan opgericht worden. Nederlandsche beeldhouwers zullen in de gelegenheid gesteld worden schetsen en ontwerpen voor het monument in te dienen, waarna eene algemeene vergadering zal worden uitgeschreven van het geheele comité en~allen, die geldelijk hebben bijgedragen. Alsdan zal besloten worden omtrent de keuze der ingekomen ontwerpen en de plaats, waar het gedenkteeken zal worden opgericht. Alhoewel de bijdragen algemeen genoemd kunnen worden, zijn er nog toonkunstenaren, muziekonderwij zers, muziek- en zangvereenigingen, die tot heden nog achterwege bleven hunne inzendingen te doon. (De gezelschappen zouden door elkaar een bijdrage kunnen storten van ongeveer ƒ5.— of van 10 ets. per lid). Waar evenwel nog vele bijdragen zijn toegezegd, heeft het uitvoerend comité de lijst nog niet gesloten.