SPORT IN BEELD.

De Boksers en het Wat doet Jack Johnson

aardsche slijk. tegenwoordig?

Wat Paulino verdiende!

Paulino, de Baskische houthakker en Bokskampioen van Europa, die tegenwoordig in Yankeeland vertoeft, is, wat men noemt, een „monsieur arrivé". Men kan dat beseffen, wanneer men nagaat, dat deze pugilist, gelijk L'Auto vertelt, in 11 maanden 137.000 dollar bij elkaar heeft „gestompt". Dat is dan de verdienste in Amerika. Maar Paulino heeft ook in Havana en Zuid-Amerika gebokst, daar verdiende hij ook nog een kleinigheid, zoodat men zijn geheele kapitaaltje, daar, over den Oceaan verworven, op circa 160.000 green-backs mag taxeeren.

Het meest verdiende Paulino met zijn gevecht tegen Delaney, n.1. 30.000 dollar. Dan volgt het gevecht tegen Tom Heeney, dat 14.000 dollar inbracht. Aan de matches tegen Harry Wills, Rysko en Knut Hansen verdiende de Bask ieder 12.000 dollar. De wedstrijd, die hem het minste inbracht, maar toch nog altijd 5000 greenbacks, was die tegen Omer Smith.

Ook de films bezorgden Paulino nog een aardig sigaren-centje, n.1.: 17.000 dollar.

Wat moet mijn zoon worden ?

Bokser!

En dan te denken, dat geleerde mannen en kunstenaars, die toch nog wat meer in de melk hebben te brokken dan een Bokser, op een houtje knagen. ■

Jack Johnson, die eens wereldkampioen der Boksers (alle categorieën) was, is thans 49 jaar oud. Nadat hij den ring verlaten had, volgde de neger theologische colleges, en men heeft ook wel eens beweerd, dat hij als prediker optrad.

Tegenwoordig heeft Jack weer een ander emplooi. Hij is n.1. verkiezings-agent van den gouverneur Smith geworden, die de opvolger van President Coolidge wil zijn.

Jack Johnson zou voornamelijk belast zijn met de propaganda onder zijn ras-genooten, en dit is goed gezien, want de oud-wereldkampioen geniet onder deze koper-kleurige menschen nog altijd een groote populariteit.

Nog een Bokser, die

Millionair is.

Uit New-York komt het bericht, dat de wereldkampioen Gene Tunney lid is geworden van de „Madison Square Garden Athletic Club". Dat wil dan zeggen, dat Tunney deel uitmaakt van een vereeniging, die, volgens „vox populi", de „club van de 600 millionairs" is. Er bestaat groote liefhebberij voor.

Dit moge blijken uit het feit, dat nog 2000 candidaten op de lidmaatschap-kaart wachten.

Tunney is de eerste Bokser, die lid van deze club is geworden. Vroeger werden dezen stelselmatig geweerd.

Inmiddels is het een en ander volkomen

tabletten

ieqen

verstopping

Doos60ct Bij Apoth en Drogisten

te begrijpen. Gene Tunney is anders dan andere pugilisten. Dat zal men ook kunnen opmaken uit het interview, dat in deze uitgave van den wereldkampioen voorkomt.

Mededeelingen van de Adm in is tra tie.

De Administratie van „Sport in Beeld" verzoekt ook nog eens langs dezen weg, alle brieven en verdere bescheiden voortaan aan haar adres te richten, dus aan: Administratie „Sport in Beeld", Postbus 44, Haarlem.

Wegens het vriezend weer is de telefonische aansluiting in hare kantoren nog niet tot stand gebracht. Zoo spoedig de dooi invalt, zal dit geschieden. Voor dringende boodschappen of berichten belle men evenwel op: Haarlem, No. 13776! Is de aansluiting tot stand gekomen, dan is het nummer van Administratie en Redactie 14865.

Ook zal de Administratie in het volgend nummer haar giro-nummer bekend maken.

Nogmaals dus het verzoek: men neme van al deze veranderingen goede nota!

I \f °f6? J' dle, aan G°lf doen' niet aan' het kunstie- °P bovenstaande kiek uitfchpeni; n ^ §ek,wetste neus is ook de verwoeste voorgevel, welke het aangezicht

schendt. De aardigheid is afkomstig van den bekenden Bokser Mickey Walker, die op deze wijze met z n stick den bal poogt te slaan, of.... den bekenden voorgevel van zijn makker schendt.