SPORT IN BEELD

12 uur was de zaak toch in orde en kon er begonnen worden. Meneer was net zoo lief niet begonnen. Z'n heele pleizier was weg, en hij had zich langzamerhand zoo vol zelfverwijten geladen, dat hij overtuigd was, een beroerde egoïstische vrouwenbeul te zijn, die alleen maar om zich zelf dacht, en niet alleen voor z'n ouden trouwen chauffeur een onrechtvaardige baas was, die vol met ongemotiveerde aanmerkingen zat, maar dat hij, alles bij elkaar genomen, niet anders deed dan de prettige dagen in de war sturen.

Daar had je nou zoo'n Oudejaarsavond! Wie zou het nou in z'n hersens krijgen om juist op zoo'n dag 's middags van tafel weg te blijven ? Op de Witte zou niemand er over denken, op Oude-jaar naar huis te telefoneeren, dat hij niet kwam eten, en als er ergens over zulke onderwerpen naar huis getelephoneerd werd, dan was het toch zeker daar.

Maar natuurlijk — hij moest op Oude-jaar zulke idiote dingen verzinnen. En z'n vrouw ? Niets had ze gezegd, alles toegestemd, geen woord van verzet! Hemel, wat hield hij verschrikkelijk veel van z'n schat! Geen vrouw op de geheele wereld kon met haar vergeleken worden. Er was maar één oplossing voor deze moeilijke zaak.

Onmiddellijk naar huis, want hij had geen rust meer!

Natuurlijk zat z'n vrouwtje daar alleen aan tafel, en hij zag de tranen langzaam in haar mooie oogen komen, en langs haar wangen biggelen.

Langzaam, één voor één, toen twee, toen stróómen!

Meneer begon een prop in zijn keel te krijgen, en z'n stem was vreemd, toen hij aan Kees order gaf om naar huis te rijden. De opziener keek nog vreemder dan Meneer's stem klonk, en hij zeide tegen z'n vrouw, dat het beslist blindedarmontsteking was, hoewel hij niet goed wist wat het beteekende, maar wel wist hij, dat het plotseling opkwam. Kees durfde van verbouwereerdheid z'n kwade luim niet langer toonen, en toen Meneer hem een riks beloofde, als hij voor 6 uur thuis was, begreep hij, dat wandelen langs een modderigen binnenweg een raren invloed op sommige heeren kan hebben.

Toen Meneer z'n huis naderde, gaf hij last te stoppen, en liep voorzichtig bukkend langs de heg tot het tuinhek.

Plotseling klonk er muziek in z'n ooren, en, snel naar het raam van de eetkamer loopend, zag hij het vroolijkst denkbare gezelschap bij een feestelijk uitziende tafel, den black bottom dansen.

Meneer mompelde z'n krachtigsten term, ging de trap op ... . stiekum z'n smoking aantrekken!

Hollandsche Sportsmen, die in 1927 hebben uitgemunt.. .

Op de pagina hiernaast brengen wij vooreerst de portretten van die Hollanders, die in het afgeloopen jaar op sport-gebied hebben geëxcelleerd. Men volge slechts de nummertjes ! Zoodoende zal men zich gemakkelijk kunnen or'ënreeren.

1 Kea Bouman. Commentaar overbodig! Laten wij slechts memoreeren de schitterende wijze, waaropz ij het Fransche Lawn-Tenniskampioenschap won. 2. Mevr. Stroink, die met Bryan het nationaal Tennis-kampioenschap (gemengd spel) won. 3. Mej. Rollin Couquerque, onze Nederlandsche Tennis-kampioene. 4. Timmer, ook volgens officiëele gegevens de sterkste onzer racket-voerders. 5. C. Bryan, zooals gezegd triumfator met Mevr. Stroink-Cords. 6. De Man, zwemkampioen over 1500 M. vrijen slag. 7. Silfhout, onze zwemmer-roeier, kampioen 1927 over 200 en 400 M. vrijen slag. 8. Van Essen, kampioen rugslag 100 M. 9. Mej. Klapwijk, de beste onzer waterspringsters. 10. Mej. den Turk, die niet alleen kampioene van Nederland in het rug-zwemmen , doch eveneens te Bologna Europeesch uitmuntster werd. 11. Marie Baron, onze prima donna in het schoolslag-zwemmen. 12. Marietje Braun, wel de beste zwemster bij onze nationale kampioenschappen, waar deze pittige Rotterdamsche verschillende eersten prijzen verwierf op de 100 tot en met 1500 M. vrijen slag, en te Bologna beslag legde op het kampioenschap van Europa 400 M. vrijen slag. 13. Klaas van Nek, nationaal wielerkampioen der professionals over 30 K.M. 14. Piet van Kempen, onze sixdays-rijder bij uitnemendheid, en verschillende malen winnaar in Amerikaansche koppel-races. 15. Peter Moeskops, die in 1927 kampioen van Nederland over den korten afstand werd. 16. De Nederlandsche militaire vlieger Schott, die o.m. bij wedstrijden in Zwitserland triomfen vierde. 17. Kapt. Versteegh, winnaar van den Afstandsrit der Kon. Mil. Sportvereeniging. 18. Robijns, de veteraan op Biljartgebied, deed weer van zich spreken, waar hij het kampioenschap over drie banden

in de wacht sleepte. 19. Brandts werd nationaal kampioen Biljart tweede klasse. 20. Dommering bleek weer de primus te zijn van de eersteklassers. 21. Snoek, onze man van 1927 op demi-fond-gebied. 22. Franssen, de beroepsrenner, die het Nederlandsche kampioenschap op den weg won. 23. Koppen, de man, die met zijn „Postduif" in een schitterenden tijd naar Indië vloog, en op dezelfde wijze weer in patria terugkeerde. 24. Mej. de Boer, onze floret-kampioene. 25. Kapt. de Jong, nog steeds onze primus op Scherm-gebied, die o.m. het militair kampioenschap van Europa op degen verwierf. 26. Schmidt, de nieuwe kampioen op klein biljart. 27. Het Leven heeft in 1927 een marathon georganiseerd, en de Rotterdammer Sprong bleek de sterkste, en dus gerechtigd om onze kleuren tijdens de Olympische Spelen te verdedigen. 28. Hans Herkuleyns was als immer „le Hollandais volant" op de motorfiets, en behaalde eenige

CADILLAC

Het feit, dat de Cadillac dikwijls voor veel duurder wordt gehouden, dan ze in werkelijkheid is, pleit wel zeer sterk voor de hooge plaats, die de Cadillac in de algemeene achting inneemt.

K. LANDE WEER

UTRECHT AMSTERDAM

zeer fraaie overwinningen te Montlhéry. 29. Van Hamersveld, onze motor-kampioen 1927. 30. Kunze, comingman op Schermgebied, die o.a. het degenkampioenschap van Amsterdam won. 31. De kampioen der derdeklasse biljarters, Keizer. 32. Flinterman, onze geduchte motorrijder, verbeterde in België een wereldrecord. 33. De Haarlemmer Van Kooten, eveneens kampioen van de K.N.M.V. 34. De Boer, de beste onzer ver-springers in 1927. 35. Hoogerwerf, die het nationaal kampioenschap 800 M. verwierf. 36. Jan Zeegers, breker van records, en o.m. kampioen van Nederland over 5000 M. 37. Lt. Ekhart, evenals het vorig jaar weer onze primus op sabel. 38. Krul, de Haagsche motorrijder, die in 1927 den Dumonceaubekerrit wist te winnen. 39. Runia, bij de nationale Athletiekkampioenschappen de matador in het polshoogspringen. 40. Broos, de athleet, welke bij dezelfde gelegenheid het kampioenschap 400 M. won, en zelfs Paulen wist te kloppen. 41. Bolten, onze Athletische kampioen hordenloop 400 M. 42. Van den Berge, nog steeds onze athletische sprinter op internationaal gebied, en natuurlijk kampioen van Nederland over de 100 M. 43. Peters, de athleet, die de beste van onze stayers bleek te zijn. 44. V. d. Spank, die in 1927 onze beste snelwandelaar over den langen afstand was.

Natuurlijk! Er zullen ook Hollandsche „sterren" bestaan, die wij vergaten. Laten zij echter niet verstoord zijn! Iedere overwinning is natuurlijk belangrijk in de oogen van dengene, die won, en werkelijk respectabel. Maar een redactie kent nog andere dingen dan kampioenschappen en records, nl. gebrek aan plaatsruimte. Om een sport-term te gebruiken: een handicap van je welste!

Trouwens — in een volgend nummer herstellen wij mogelijke fouten gaarne. Een ieder, die zich gepasseerd voelt, melde ons dat! Ook anderen kunnen de namen van anderen, volgens hen gepasseerden, opgeven. Desnoods met portret er bij! Wij zullen dan spoedig oordeelen, of opname gerechtvaardigd is.