SPORT IN BEELD.

Een Kenner aan

het woord!!....

Het is goed, dat een Bokspromotor af en toe eens iets van zich laat hooren. Dat vormt tenslotte de beste en de goedkoopste reclame. Tex Rickard, de man, die waarschijnlijk het meeste geld heeft verdiend met het in elkaar zetten van Bokswedstrijden, heeft van dit trom-geroffel blijkbaar veel verstand.

Nu weer krijgt men de mededeeling te savoureeren, dat de verwikkelingen tusschen Tex en Gene Tunney geëindigd zijn. Vraag:

TEX RICKARD.

zijn er ooit verwikkelingen geweest ? En meteen wordt aan dit vredesbericht het nieuws vastgeknoopt, dat de vermaarde promotor in de naaste toekomst twee matches voor Gene zal arrangeeren. De eerste is die tusschen den wereldkampioen en Heeney of Sharkey, de tweede die met Dempsey. Ze gelden als voorbereiding ten opzichte van Tunney's grooten strijd om het wereldkampioenschap, en bij de bedoelde gevechten komt dan ook de titel van wereldkampioen niet in het spel.

Verder is Tex Rickard aan 't profeteeren

geslagen. Nu, als iemand de „geheimen" van den ring kent, dan is hij het. En er bestaan vele geheimen, zooals er in elke beroepssport van deze netelige dingen bestaan.

Tex dan vertelde aan een reporter van de ,,Evening World", die blijkbaar door den zakenman op de thee is genoodigd, dat in 1928 verschillende kampioenen hun titels zullen moeten afstaan. In dit verband werden de namen van Sammy Mandell (ziet voor portret ons vorig nummer!), den kampioen licht-gewicht, en Nicky Walter, den matador in de afdeeling midden-gewicht, genoemd. Daarentegen voorspelde Tex, dat zoowel de wereldkampioen welter-gewicht, Joe Dundee, als Tommy Loughran, de uitblinker in de categorie half-zwaar-gewicht, hun titels zullen behouden.

En nu het probleem Gene Tunney! O, Tex Rickard is voor hem niet beducht. Zooals boven vermeld, zal zeker Jack Dempsey tegen den zeeman uitkomen, en óf Scharkey öf Heeney. Zij zullen in het Yankee-stadion boksen, dat voor een kapitaal van 250.000 dollars zal worden verbouwd, en dan 100.000 man kan bevatten. Dit trio vormt een gevaarlijken tegenstand ten opzichte van Tunney, maar — aldus beweerde Tex met nadruk — deze Tunney zal voorloopig tegenover iederen bokser sterker blijken te zijn, en zijn wereldkampioenschap nog niet verliezen. 1)

Wie wel zullen achteruit gaan, èn in sport èn in publieke belangstelling ? Altijd volgens den promotor! Paulino, de Baskische houthakker, Jack Delaney en John Risko. Tenzij deze pugilisten iets goeds presteeren tegen de talrijke uitdagers van Gene Tunney.

Also sprach.... Tex Rickard!

') Na de match Sharkey—Heeney niet meer!

Strengere maatregelen bij Bokswedstrijden.

In New-York schijnt men toch eindelijk strengere bepalingen te gaan toepassen bij pugilistische matches, en wel wat betreft het toedienen van verboden en unfaire slagen. Vroeger stond, maakte een Bokser zich aan een zoodanig iets schuldig, een schorsing van 30 dagen op het feit, geschiedde het tenminste voor de eerste maal. Deze straf is thans verdubbeld. Een tweede vergrijp kost voortaan drie maanden, een derde een half jaar, een vierde.... de disqualificatie voor het leven.

Wee den wolf . . . . !

Wee den wolf, die in een kwaad gerucht staat! Dat ondervindt de heer Levine nu aan den lijve. Hij schijnt nog altijd te willen vliegen, wereld-tochten te willen maken. Zoo klampte hij eveneens den Italiaanschen aviateur Cesaro Sabelli aan, die dd. 1 Februari a.s. van New-York naar Rome wil snorren. Maar de macaroni-eter herinnerde zich nog maar al te goed de grilligheden van den rijken Amerikaan, na zijn raid met Chamberlin, en weigerde eenvoudig Levine, met de boodschap: hij is eenvoudig ongewenschte overlast !

Ode aan Kea Bouman.

'Kea Bouman! Onze Kee'tje! Meisje met je frissche toet! Sport-vorstinne,

Of godinne —

Zeg maar, lezer, hoe het moet!

Jong nog leerde Kea tennis, Vader speelde met z'n pop: Service, kapslag — En met jeugd-lach Volgde zij de lessen op.

Allengs kwam de evolutie —

Lan-lan's voorbeeld vond ze fijn;

En het wenschje

Van dit menschje

Was als Suze gróót te zijn....

Jaren gingen, jaren kwamen, Kee'tje werd 'n groote Kee! Tour name ntjes, Jubel-ventjes — Kea werd de crack „in spe".

Toén — geen enkele der dames

Was zoo sterk als zij in 't land:

Kampioene!

Pa aan 't zoenen!

En haar foto in de krant!

En nog gróót er roem zou komen: Frankrijk lokte met Saint-Cloud — Nu geen Lan-lan, Kea „Boeman"

Was hier simpel-weg de „clou".

Naar de Yankees ging ook Kea, Sloeg daar zelfs 'n Mallory — William Tilden, Allen gilden:

She's a formidable "Kie"!

En nu komt weer de Rivièra, Kea krijgt en gééft daar les — Dat het galme Onder palmen:

Onze Kee slaat Alvarez!

Als ze nu maar flink blijft trainen,

Komt nog menig jaar van zon;

'k Hoop als sport-man,

Dat deez' Bouman

Nog eens wint in Wimbledon. . . .

Kea! Ka! Of lustig Kee'tje!

Weet je wat je heusch moet doen ?

Jonge lente

Uit ons Twente,

Wordt nog daar eens kampioen!

Dan — ik zweer het, Almelo'sche: Als je zóó uitmuntend speelt, Komt met spoed je Aardig toetje

Gróóter nog op „Sport in Beeld".

Breêro Fils,