SPORT ÏN BEELD.

(Van onzen Korfbal-redacteur.)

Den lezers van „Sport in Beeld" zal in den vervolge regelmatig, dat wil zeggen om de twee weken, een en ander worden meegedeeld uit het kamp der korfballers. Er wordt een aanvang gemaakt met deze bijdragen op een tijdstip waarop de kompetities reeds voor een belangrijk gedeelte achter den rug zijn, temeer waar vóór de onderbreking door de helaas te korte ijsvreugde, de goden van regen en wind de sport van mand en bal gunstig gezind zijn geweest. Voor hen, die het niet weten, zij nog even er aan herinnerd dat de eersteklasse Korfbal-kompetitie is ingedeeld in West, Oost en Noord. West is onderverdeeld in NoordHolland en Zuid-Holland, Oost in Gelderland en Overijssel, terwijl Noord de drie Noordelijke provincies omvat. Utrecht, Noord-Brabant, Limburg en Zeeland tellen geen eerste klassers.

In het Noorden houdt men nu een winterslaap. De wintermaanden laten daar den korfballers geen bespeelbare terreinen. Dientengevolge moet in nazomer en herfst het eerste gedeelte en in de voorjaarsmaanden het tweede gedeelte van het programma worden afgewerkt. De kampioenen van Noord, Oost en West, dus van ieder district één, spelen om het Kampioenschap van Nederland. In West en Oost zijn er dus tusschen de afdeelingskampioenen eerst nog twee ontmoetingen om uit te maken, wie aan de wedstrijden om het landskampioenschap kan deelnemen.

Speciaal de Noord-Hollandsche afdeeling willen wij ditmaal bespreken. Te gereeder kan dat waar in Zuid-Holland na de ijs-periode nog slechts een enkele wedstrijd kon doorgaan. De beide laatste Zondagen werden alle terreinen hier afgekeurd. Men ziet, de korfballers moeten zich nog veelal behelpen met slecht gedraineerde velden. Geen geld, geen Zwitsers !

De kompetitie in Noord-Holland is dit jaar spannend, spannender dan ooit. Wel waren er vele malen scherpe kampen tusschen een paar clubs voor de verovering van de eerste plaats en eveneens streden enkele twaalftallen tegelijk soms met groote hardnekkigheid om van de laatste plaats weg te komen. Maar nu, na reeds 9 of 10 gespeelde wedstrijden — de volledige serie bestaat uit 14 — is het nöch zeker wie eerste zal worden, nöch wie op de laatste plaats zal eindigen. De best spelende ploeg is momenteel wel D.D.V., dat wil zeggen, dit twaalftal kan in vorm het sterkste spel leveren. Maar die vorm is lang niet constant. De speelsters zijn niet sterk, de spelers, onder wie Gerding, Bakker, Venema en Tas, zijn dat wel. De ranglijst doet zien dat D.D.V. — Swift Zondag 1.1. kloppend met 6—2 — ook al wint K.Z. den wedstrijd die deze ploeg minder gespeeld heeft, twee punten voorsprong heeft. Maar K.Z. speelt nog vele malen thuis en in deze „afmaak-competitie" is bovendien geen enkele leidende ploeg zeker van een partij. De in het nauw zittenden bijten fel en geestdriftig van zich af, spannen zich ten zeerste in om van de degradatie-wedstrijden vrij te komen.

D.V.D., dat door de goede prestatie van 15 dezer, tegen Excelsior 6—1, plots op de tweede plaats was gekomen, verspeelde haar kansen door het met 4—-2 af te leggen tegen K.Z.'s schotvaardigheid op grooten afstand. D.V.D. heeft een vrij lichte ploeg, waarin enkele taktische en fraai werkende spelers, naast echter ook een enkelen uit het kader vallenden speler en eenige speelsters.

D.T.V. won van Westerkwartier en door iets beter doelgemiddelde dan dat van D.V.D. en Excelsior nemen Madser c.s. thans de derde plaats in. De Hilversumsche ploeg Excelsior zal door haar goede speelsters wel buiten gevaar blijven, al treden dezen niet meer zoo op den voorgrond als vorige jaren. De achterhoede wordt thans gevormd door D.E.V., Westerkwartier en Swift. D.E.V. heeft de handicap van het slechtste doelgemiddelde, maar kan bij volledige opstelling o.i. nog wel de noodige punten veroveren. Komt dat uit, dan zullen Westerkwartier en Swift hebben uit te maken wie den aandrang van den overgangskampioen zal te weerstaan krijgen. Het Bussumsche Olympia maakt goede kans op den eere-titel in de overgangsklasse en verschillende goede krachten in deze vereeniging maken het gevaar voor den laagsten eerste-klasser dreigend.

Volledigheidshalve en als bewijs voor de waarlijk meer dan hoogst spannende situatie in deze afdeeling volgt hier de ranglijst:

io

gesp. gew. gei. verl. pt. v. teg. gew.

D.D.V......,.; 10 6 2 2 14 36—25 1.40

K.Z 9 4 2 3 10 26—20 1.11

D.T.V 10 4 2 4 10 28—23 1.—

D.V.D 9 4 1 4 9 27—24 1.—

Excelsior 10 3 4 3 10 32—31 1.—

D.E.V 9 3 2 4 8 17—29 0.89

Westerkwartier 11 2 5 4 9 24—29 0.81

Swift 10 3 2 5 8 26—35 0.80

In het Oosten streeft in de A-afdeeling E.K.C.A. weer naar een hernieuwd kampioenschap. Weliswaar gaat het ditmaal niet zonder kleerscheuren, maar de Nijmeegsche club Noviomagum verloor al 3 keer en zal den achterstand nu wel niet meer kunnen inhalen.

Dezen Zondag zorgde Noviomagum voor een 6—0 zege op Z.K.C. Dit succes vermindert echter veel in waarde als men weet, dat Z.K.C. na de rust met een speler minder in het veld stond. Het voor Korfbal ongehoord onsportieve feit deed zich hier voor, dat een Z.K.C.speler wegens een blessuur moest uitvallen en Noviomagum, na aanvankelijk wèl te hebben laten uitvallen, na de rust voltallig doorspeelde.

Bij Korfbal is het gemis aan één speler, waardoor men met 4 tegen 3 in een vak komt te staan, zoo van overwegenden invloed, dat daar in den aanval onherroepelijk twee punten het gevolg van zijn. Zoo ook hier! Van 2—0 werd het 4—0 en daarmee was Z.K.C. een ontredderde en verliezende ploeg.

In Oost 1 B staat Naas op den drempel van het kampioenschap. Uit 8 wedstrijden werden met 7 zege's en 1 gelijk spel, 15 punten veroverd. D.O.S. volgt met 13 punten uit een gelijk aantal gespeelde wedstrijden, maar heeft reeds twee keer Naas ontmoet.

E.K.C.A. en Naas zullen dus, evenals het vorig jaar, wel weer om het Oostelijk kampioenschap strijden, en dan houden wij het op Naas.

Een foto uit den, te A'dam gespeelden, Korfbalwedstrijd tusschen D.V.D. en Koog-Zaandijk, door Koog met 4—2 gewonnen,