SPORT IN BEELD.

zijn firma zal men den colporteur, den negociant niet euvel duiden, doch deze schrijver bepale zich tot de feiten. Appreciatie behoeft hij niet te geven, want als hij iets anders zou doen als apprecieeren. . . . moest hij vervangen worden.

Dat was de ééne fout. De andere was daarin gelegen, dat de schrijver een aanval op de sport-journalistiek deed, die er nog al naast was. Het is op zichzelf niet tactisch, uit boosheid te gaan slaan, doch als men slaat, sla dan tenminste raak. Doch hier citeert de schrijver onzen vroegeren bondspresident Jas Warner, toen deze zich in 1916 tegen één sportjournalist richtte, doch daarbij de later erkende fout maakte van te generaliseeren. Want de wijze van schrijven van dien eenen confrater was in dien tijd in de pers evenzeer gelaakt, en even gemakkelijk als het was den heer Warner te citeeren, even goed ware een soortgelijk citaat uit andere persorganen te vinden. Er zullen perslui blijven, die eens minder gelukkig in hun uitlatingen zijn, er zullen ook onfortuinlijke bestuurderen blijven, maar het wil ons voorkomen, dat de bondsjournalist in een zakelijke behandeling van de daden en gestes van 't bestuur van den N.V.B. zijn kracht moet zoeken, appreciaties of dépreciaties aan anderen overlatend.

Zou de bondsschrijver een andere tactiek volgen, dan zal heel spoedig blijken, dat zijn arbeid den bond en zijn bestuurderen in een minder prettige positie brengt.

De kampioenscompetitie.

De strijd om het kampioenschap van Nederland is begonnen. Zuid en Noord zijn elkaar te Tilburg in de haren gevlogen, en geheel overeenkomstig de verwachtingen bleek N.O.A.D. sterker dan Velocitas. Met een 4—1 overwinning debuteerde de Zuidelijke kampioen hoogst verdienstelijk.

Een kenner van 't Noordelijk voetbal zei ons dezer dagen nog: Velocitas dankt haar succes in 't Noorden, behalve aan de zwakte harer tegenstanders aan physieke kracht. Niet dat daar misbruik van gemaakt wordt, maar de andere ploegen van 't Noorden zijn veel lichter en durven tegen de pootige Groninger groen-witten niet op.

Dat is dan echter hun eigen schuld, maar in elk geval lijkt ook ons 't succes van Velocitas in dit seizoen nog al goedkoop. Het spel in 't Noorden is met de ineenstorting van 't elftal van Be Quick sterk gedaald. Het heeft met eerste klasse slechts den naam gemeen, en't zou 't beste zijn als men zich kalm onder 't Oosten schaarde. Dan komt er meer contact met sterke tegenstanders, men krijgt ook eens variatie, endeheele voetballerij in 't Noorden, die nu leelijk en décadence is, zal opleven. Enfin, Velocitas zal nog wel meer harde nootjes te kraken krijgen en, wat N.O.A.D. vermag,is na deze eerste partij nog niet te beoordeelen. Dat zal eerder blijken als de Zuiderlingen a.s. Zondag de gasten zijn van Ajax te Amsterdam. Wij gelooven gaarne dat Ajax beter spel vertoonen zal, doch of de Amsterdammers daarom ook winnen gaan, lijkt ons hoogst onzeker. Ook Heracles was in 't vorig seizoen tachnisch en tectisch niet tegen Ajax en Feijenoord opgewassen, en werd niettemin ongeslagen kampioen. N.O.A.D. is qua elftal zeer wel te vergelijken met Heracles, en 't is geenszins uitgesloten, dat de Tilburgers dezelfde rol vervullen gaan als de Twentenaren.

Zeer ongelegen komt het dat de sneeuwval in Oost-Holland zoo sterk was dat de drie wedstrijden voor de Oostelijke le klasse alle drie uitgesteld moesten worden. Nu wordt het April alvorens de Oostelijken weten, wie hun kampioen is, en zelfs kan het zijn, dat eerst 8 April de beslissing valt.

Velocitas ontvangt a.s. Zondag Feijenoord en zal de tweede nederlaag wel te noteeren krijgen.

In 't Noorden vonden de drie vastgestelde wedstrijden doorgang. Be Quick kwam definitief buiten degradatie-gevaar ('t zou ook te gek geweest zijn!) door een 4—0 overwinning op Achilles en G.V.A.V. slaagde er in met 1 — 1 tegen Alcides gelijk te spelen. Of het dezen Groningers echter baten zal in hun streven om aan de laatste plaats te ontkomen, betwijfelen we toch. Leeuwarden wist met 5—2 te winnen van de G.V.V., die ook nog niet geheel buiten degradatie-gevaar is.

In 't Zuiden deelden M.V.V. en Willem II door een gelijk spel (1—1) de eer en de punten en tenslotte zij nog vermeld, dat er Zaterdag in de barre koude op 't veld van Ajax een neus gekraakt is en Bob Glendenning zich op 't slappe koord der voetbal-paedagogie gewaagd heeft. Het eerste is een geduchte strop voor D.E.C. geworden, want de middenvoor van deze op promotie beluste, club is daardoor voorloopig buiten gevecht gesteld. Het tweede moet geen ernstige gevolgen gehad hebben....

Het Zwitsersch voetbal-elftal heeft te Lausanne den wedstrijd tegen de Franschen met 4—3 gewonnen.

De Duitsche bokser Schmeling klopt te Dortmund den Engelschman Ted Moore na 10 ronden op punten.

De Franschman Granier won te Parijs de Int. Cross, en legde de 10 K.M. in 36 m. 4.2 s. af.

Ook de Zweedsche voetballers zullen niet aan de Olympische Spelen deelnemen, omdat geen der spelers de amateursverklaring durft te teekenen.

Het Fransche koppel Letourneur—Brocardo heeft den zesdaagschen wielerwedstrijd te New-York gewonnen voor Beekman—Belloni.

De sciffeur Gunther van de Amstel is weer in training, en wel onder leiding van Dr. Marres.

De Leidsche studenten hebben het Inter-academiaal Voetbal-tour nooi gewonnen door in den eind-strijd Rotterdam met 10—1 te slaan.

De Hindoe'sche sportswoman Mlle. Gaiatry heeft den wedstrijd te paard van Parijs naar Cannes gewonnen, en legde den afstand van 1000 K.M. in circa 13 dagen af.

De Belgische biljarter Van Belle heeft te Brussel de Coupe d'Elite gewonnen, en sloeg in volgorde Moons, Faroux, Roudil, Soussa en de Leeuw. Totaal-moyenne 15.65, hetgeen een nieuw wereldrecord is (oud wereldrecord Faroux 7.11).

De Cubaansche athleet Barrientos loopt te Havana de 100 yards in 9.6 s., hetgeen wereld-record-tijd (Paddock) is.

Voetbal-uitslagen Engeland! Tottenham Hotspur—Derby Contuy 1—2, Blackburn Rovers—Liverpool 2—1, Sheffield Wednesday— Burnley 5—0, Birmingham—Sheffield United 4—1, Newcastle United— Aston Villa 7—5, Bolton Wanderers—Arsenal 1 — 1, Middlesborough— Bury 6—1, Cardiff City—Leicester City 3—0, Manchester United— West Ham United 1 — 1, Everton—Portsmouth 0—0, Huddersfield Town—Sunderland 4—2.

De voetbalwedstrijd om den Maas- en en Schelde-beker tusschen Belgen en Hollanders is Zaterdag in een zege der Belgen (2—3) geëindigd.

Ribbink van O.D.I.O. won te Apeldoorn den veldloop over 4 K.M. in 21 m. 57 s. De Jong was eerste der nieuwelingen in 24 m. 32 s.

NIEUWE MODELLEN

VAN

VERLAAGDE PRIJZEN Dezelfde prima kwaliteit.

H. STAM . Soestdijk