SPORT IN BEELD.

De victorie begint bij Alkmaar! Dat kunnen de motor-rotten ditmaal zeggen. Want op den tweeden Paaschdag gaven de tuftuffers malkander daar rendez-vous. In het Gemeentelijk Sportpark was het vol van sportsmen en kijkers. Wij brengen van dit evenement hierboven een illustratie (foto Polygoon —Haarlem), en wel den start van Van der Velde en Hamersveld in de Opper-klasse, n.1. een strijd over 6 baanronden, zijnde 3864 M. Van Hamersveld, dien men ook in het medaillon ziet, werd tenslotte triumfator.

Dat de Tennissport al meer en meer aanhangsters en aanhangers gaat tellen, het wordt gedemonstreerd door het telkenmale weer openen van goede courts. Zoo werd Zaterdag in het park Vreugd en Rust te Voorburg een aardige plechtigheid verricht, welke ten doel had het openstellen van nieuwe tennisbanen. Men ziet boven eenige autoriteiten, die bij de ceremonie tegenwoordig waren, o.a. den Burgemeester van Voorburg, den heer Calis, voorzitter van de vereeniging, den heer Knokke v.d. Meulen, die.de openingsrede hield enz. Beneden een overzicht van het keurig complex (foto's Polygoon -Haarlem).

Een der bekendste Engelsche tennisspeelsters, Mrs. Lambert Chambers, gaat tot het beroepsspel over. Mrs. Lambert Chambers is een dochter van Rev. Henry C. Douglass, en werd in Ealing geboren. Haar eerste Britsche kampioenschap won zij al in 1903. In hetzelfde jaar werd zij dubbcl-kampioene met F. L. Riseley. Ook triumfeerde zij in 1903 in de doublés voor dames met Miss Thomson. Zij speelde toen nog onder haar meisjesnaam Douglass. Het aantal kampioenschappen, dat zij daarna nog behaalde, is legio. In 1908 verwierf zij te Wimbledon de „Gold Olympic medal". Haar successen te MonteCarlo, Homburg enz. zijn voorts nog te memoreeren. En thans zal dus deze uitblinkende sportswoman voor de amateur-sport verloren zijn. Een teeken des tijds! Hopen wij slechts, dat zij tal van jongeren zal africhten, dat zij deze zoo mooie sport propageert onder de jeugd.