SPORT IN BEELD.

Duindigt geopend ! Maandag 9 April klonk het eerste start-schot. Natuurlijk waren wij er als de kippen bij om eenige momenten op de gevoelige plaat vast te leggen. Zoo ziet de lezer links den Tulp-prijs, ren op de vlakke baan over 1060 M., door Clairefontaine, 6-j. br. m. van stal Jochems, met v. d. Vaart in denjzadel, gewonnen voor Myrrhine en Caïman. De tweede foto toont ons den Hyacinthprijs, vlakke-baan-ren over 1600 M., waarin won La Pretentaine, de 6-j. merrie van Mevr. van Wieringen, met als mount Kuiper, voor Histoire d'Or en Kingston Hill. Links beneden ziet men, hoe Quiksilver H. N. van H. v. Zalinge, door Tj. Witteveen gereden, den Narcis-prijs wint. Tot slot: Quiritesse, door den eigenaar Ockhorst gereden, na de overwinning in den Amaryllisprijs in de blommetjes gezet door de Fa. A. Koper te Bennebroek-Heemstede.

Klaase op ons Omslag

Wij waren niet in de gelegenheid, in ons vorig nummer een kiek te brengen van Tipperary Tim, het paard, dat den Grand National won. Thans een aardig snapshot van Aintree! Men ziet geheel rechts Billy Barton, het paard, dat viel, maar toch nog tweede aan kwam, in het midden den ruiterloozen Great Span, en links Tipperary Tim, die als besliste outsider zegevierde.

Tot ons leedwezen ontbreekt thans de ruimte om het versje van „Breêro Fils" op te nemen. Wij volstaan dus met een motiveering in proza, waarom deze week de athleet A. Klaase als hoofd-figuur in dit nummer verschijnt. Klaase is nl. een onzer beste hardloopers. Nog steeds staan de records over 3 KM. (9 m. 17.2 s.) en 10 KM. (34 m. 25.3 s.) op Klaase's naam. Dan won de Haarlemmer ook nog in 1927 in de stad zijner inwoning het nationaal kampioenschap over laatstgenoemden afstand. In den wedstrijd Nederland —West Duitschland was hij over de 5 KM. tweede achter Wolff, vóór de Duitschers Obelode en Kilp. Tenslotte zij nog vermeld, dat Klaase dd. 16 Januari 1927 den wegwedstrijd te IJmuiden won over 10Vs KM., en zoodoende het kampioenschap van den N.H.A.B. Klaase is een eenvoudige sportsman, en het is met zeer veel genoegen, dat wij hem het eere-plaatsje in ons tijdschrift inruimen. Of hij ooit iemand met een wereldnaam zal worden — dat is een tweede. Maar den zeer gunstigen naam heeft hij al in het eigen land.