SPORT IN BEELD.

Men is nu tot de ontdekking gekomen, waarom de Prins van Wales zoo vaak van zijn paard valt. Het publiek, dat zijn rijden bijwoont, is te enthousiast, juicht, cn zoo schrikken de paarden, die den berijder afwerpen. Hierboven een der laatste snapshots van den onfortuinlijken, blijkbaar te populairen, paarden-prins.

hand, sterk ontwikkeld zijn, teneinde veel voortstuwende kracht te kunnen geven. De voeten zijn lang, de teenen gesloten, doch niet gekromd, en lang behaard. De nagels zijn kort en gewelfd. De onderkant van den voet is langwerpig. De hond moet meer op de nagels dan op de hielen staan. De staart — een zeer voornaam onderdeel — is lang en bijna tot den grond rakend, door de lange haren verder zeisvormig. Het bovenste gedeelte behoort wat gekruld te zijn, het onderste gedeelte is voorzien van een fraaie, lange franje. Het haar van den Russischen Windhond is verder lang en zijde-achtig. Het is eveneens zacht en zijdeachtig op den kop, maar kort. Om den hals wordt het wat langer en gekruld, en vormt daar een soort van mof. Op den rug is het golvend, terwijl het op de dijbeenen wat gekruider toont. Het wordt weer korter en rechter op de borst en de buik. De voorpooten zijn verder met een veder van 6% cM. behaard. De franje van den staart moet ongeveer 11 tot 14 cM. lang zijn. Het haar tusschen de teenen is recht en betrekkelijk lang. Wat de kleur van den Barzoi aangaat, dit is eenkleurig wit of wit met kleine gele, oranje, grijze of zilver-kleurige vlekken. Eenkleurig lichtbruin is weinig gezocht, evenmin wit met kleine zwarte vlekken. Deze worden evenwel spoedig zilver-grijsachtig. Eenkleurig zwart of wit met groote vlekken of geheel zwart met rood-bruine afteekening worden als fouten aangemerkt. De schouder-hoogte bedraagt voor de reuen van 70 tot 90 cM., bij de teven van 65 tot 75 cM. Het gewicht is voor de mannelijke dieren van 35 tot 45 KG., bij de teven van 30 tot 40 KG.

Wij hebben u, lezer, deze week in ons kynologisch rubriekje wat langer bezig gehouden dan gewoonlijk. De koninklijke Barsoi heeft echter recht op deze belangstelling. En vooral onze dames zullen wel met interesse hebben kennis genomen van deze regelen. Want de uitroep van een dooden koning „a kingdom for a horse" is wat vaak in den

Hoe tegenwoordig de sport-fotografen moeten opereeren ziet men aan bovenstaand slachtoffer van den modernen tijd, die tijdens een vlieg-meeting te Staaken zijn opnamen vervaardigde, hangend aan een kabel-ballon.

mond onzer schoonen bestorven, maar dan veranderen zij het paard in. een Barsoi. De Russische Windhond is een echte dameshond, hetgeen niet wegneemt, dat ook de heer der schepping in hem echt behagen stelt, vooral, wanneer hij zijn krachten in het vrije veld kan ontplooien

His Master's Buick

„Buick" Importeur voor Noordelijk Z.-Holland:

FA. J. E. VAN MAASDIJK & Co. - 'DEN HAAG

Telefoon 70144 Telefoon 70144