SPORT IN BEELD.

50 Wandervögel waren neergestreken, jongens en meisjes, met rugzakken en mandolines. Kijkende naar het visschen, zongen ze uit volle borst, maar onze visscher bleef onverstoorbaar met zijn zwiepende hengel zijn „dry fly" werpen.

„Had a bite, Bert?" „No, you?" „No!" „O, I say Bert, just come out for a minute. I just had some remarkable hints from this gent here." „German?" „No, of course not." „AU right, Sam." En hij stapte uit het water.

Zij vertelden mij, dat het reglement van hun club het visschen met levend aas verbood, zoodat wormen uitgesloten waren, maar het feit, dat ik tweemaal een „bite" had gehad, waarvan de eene maal positief aan de kunstvlieg, maakte hen enthousiast genoeg, om de

Kiekjes en praatjes uit de ouwe doos. . ♦ . .

Het was 28 April juist 10 jaar geleden, dat de beroemde Fransche demi-fond-renner Louis Darragon bij een wedstrijd in het Vélodröme d'Hiver te Parijs zoodanig kwam te vallen, dat de dood onmiddellijk intrad. Hij aanschouwde het levenslicht dd. 6 Februari 1883 te Vichy, en debuteerde in 1901. 'In 1902 trok de latere stayer naar Parijs, waar hij zich onder leiding van Edmond Jacquelin stelde. In 1906 behaalde hij te Genève voor Arthur Vanderstuyft en Schwitzguebel zijn eerste wereldkampioenschap. In 1907 herhaalde zich dit feit te Parijs, waar Darragon Verbist en Parent klopte. In 1909 was hij te Kopenhagen tweede achter zijn landgenoot Parent. In 1911 bezette hij deze plaats weer, thans te Rome, en eveneens achter genoemden Parent. Ook in ons land heeft Darragon meermalen gereden, en hij is zelfs op de Scheveningsche baan, tijdens een race met Piet van Nek en Hens, nog eens door het publiek geattaqueerd. Toen verdedigde de starter hem met zijn, natuurlijk niet scherp geladen, pistool. Een aardige sport-herinnering uit het leven van onzen eeuwig jeudigen Sport-OpaVan der Vet!

Duitsche methode in praktijk te brengen. En zie, succes bleef niet uit, en na twee of drie „failures" kon ik na een zeer goede „drill" een 1 %-ponds beek-forel zien landen.

Jaarlijks worden in de Wisper duizenden jonge beek- en regenboog-forellen uitgezet. De stand van de eerste soort schijnt voortreffelijk te zijn, maar de regenboog-forel zoekt dieper water en zakt naar den Rijn af, om vandaar naar de diepe en koudere meren te zwemmen, waar zij blijven. Daarover later!

Johnny Risko aan bod!

Er is iemand niet content, dat Heeney als challenger ten opzichte van den wereldkampioen Tunney is gekozen, en degene, die zich beklaagt, is Johnny Risko. Nu, wat is er gemakkelijker dan beide pugilisten uit te dagen ? Dat heeft Risko dan trouwens ook gedaan. En de slimme Tex Rickard lacht al in zijn vuistje. Hoe meer „rumor in casa", hoe meer dollars in de brandkast van Tex!

De politie en de sport.

Bij den voetbalwedstrijd tusschen Z.A.C. en Feijenoord schijnt er weer een zekere dreiging van den bekenden Zwolschen marechaussee te zijn uitgegaan. Men herinnert zich de klucht, welke deze politieman destijds op zijn geweten had. Ook nu weer lazen wij van in-dekraag-nemerij, van het schrikachtig grijpen naar het slag-wapen door een bleek veldwachter. Men schijnt in Zwolle eenigszins beducht te zijn voor de mentaliteit van de voetballers en het voetbal aanschouwend publiek. Wij voor ons houden niet van een Pruisischen geest onder ons politie-corps. Maar wij kunnen ons toch wel voorstellen, dat, na het gebeurde te Rotterdam, de gewapende heeren op hun hoede hebben willen zijn.

Een Achtdaagsche

Wielerwedstrijd.

Robert Coquelle, de directeur van de Buffalo-baan te Parijs, kondigt een novum aan. Zes dagen voor een wielerwedstrijd is blijkbaar niet genoeg, en daarom vertelt Coquelle, dat hij een achtdaagsche race gaat uitschrijven. In den zomer! Dus.... mogelijk in den regen! Hetgeen erger voor een deel der toeschouwers dan voor de renners is, want de Buffalo is, gelijk men weet, wat de piste aangaat, overdekt. Coquelle zal echter in koppels van drie man laten rijden. Het zal ons benieuwen, of het nieuwtje sportief opgaat. Publiek zal het we trekken!

Gugnot bedenkt zich.

Er is al eens meer in dit tijdschrift op gewezen, dat, neemt een wielrenner-sprinter aan evenementen als koppel-races, aan sixdays deel, hij dan op den duur absoluut als sprinter heeft afgedaan. Dat schijnt de bekende korteafstand-renner Cugnot nu ook te bedenken. Tenminste, deze Franschman heeft een duren eed gezworen om nooit meer aan dergelijke,

MO&'X OOK ZU

jmtiAzi

HOORT &-R BU^

zoojuist genoemde evenementen mee te doen, maar zich voortaan speciaal aan de sprint te wijden. Cugnot is in dit genre zeer sterk. Alhoewel zijn training nog niet voldoende was, plaatste hij zich Zondag jl. te Parijs tweede achter Faucheux, en klopte hij Schilles.

Uitbreiding M.A.T.E.X. te 's Hage.

De Directie van de M.A.T.E.X., welke gevestigd is Reinkenstraat 1 K, Den Haag, de firma, welke in de Hofstad en omstreken de Chevrolet's, Pontiac's en Oakland-automobielen importeert, deelt mede, dat zij Zaterdagmiddag 5 Mei a.s. een up to date ingerichten showroom zal openen, welke gelegen is aan het Tournooiveld 1, hoek Vijverberg. Hier zal een groote verscheidenheid van automobielen worden tentoongesteld. Het „service-station" van de firma zal inmiddels ook voortaan in de Reinkenstraat voornoemd gevestigd blijven.

VERWEEGEN

& KOK

AMSTERDAM

LH DEN MAAG