SPORT IN BEELD.

Hierboven de twee flinke boys, die het rood-wit-blauw hoog hebben doen wapperen in de Davis-Cup-match tegen de leren, nl. de 24-jarige Timmer en Diemer Kool, die al 32 lentes telt. Timmer klopte Scroopc met 6—2, 6—2, 6—2, O'Gallaghan met 6—1, 6—2, 6—0. Diemer Kool won met 6—2, 5—7. 6—1, 6—2 van O'Gallaghan en zegevierde met 3—6, 6—3, 5—7_ 6—1, 6—1 over Scroope. Tenslotte klopte ons duo beide genoemde Ieren met 6—4, 8—6, 8—6. Een 5—0 triumf dus in Dublin!

„smiling" accepteerde. Naast de fameuse techniek van Helen Wills zal den echten tennisliefhebber als tweede markant verschijnsel uit dit tennis-gebeuren bijblijven de verblijdende opkomst van Mej. Rollin Couquerque, naast de zoo lang boven alles in ons land uitstekende Kea Bouman. Wij zagen Mej. Rollin Couquerque aan het einde van het vorig seizoen nog spelen. Wij zagen haar thans terug, belangrijk sterker aanvallend op forehand, sterker verdedigend op backhand, meer gevarieerd tevens door soms goede kapslagen en .... ook schitterend gedurfde en gelukkende dropshots. Een „beauty" van dien aard was er in haar partij met Miss Anderson in den tweeden set, waar zij, in volle vaart op den bal toeloopend, dezen volkomen „dood" speelde — amortiseeren noemen de biljarters dat — op enkele decimeters achter het net. Daar was een sterke aanwijzing van Scheurleer's leermeesterschap. En niet alleen haar slagen zijn in tempo en vaart opgevoerd, ook haar loop-techniek schijnt verbeterd. Zij start sneller en haalt daardoor menigen moeilijken bal. Met Kea Bouman vormde zij een dames-dubbel van een kracht, zooals nog nimmer in Nederland is geformeerd.

Kea Bouman heeft de beide eerste wedstrijden, tegen Miss Anderson en den dubbel best gespeeld. Zij had bovendien reeds een reputatie, en het is in die omstandigheid altijd moeilijker spelen dan wanneer die er nog niet is. Daarom mag hier nog wel even worden gememoreerd, dat o.i. het winnen van het dubbelspel zeker voor het grootere deel

haar werk was, want geen moment vertoonde zij toen zwak spel in tegenstelling met haar partner, die nog te kampen had op gewichtige oogenblikken met haar wedstrijd-moreel.

Volledigheidshalve geven wij nog de uitslagen. Mej. Rollin Couquerque—Miss Wills 2—6, 2—6, Mej. Kea Bouman—Miss Anderson 6—0, 6—2, Mej. Bouman en Mej. Rollin Couquerque—Miss Wills en Miss Anderson 9—7, 4—6, 6—3. Mej. Rollin Couquerque—Miss Anderson 6—1, 6—3. Mej. Kea Bouman—Miss Helen Wills 1—6, 2—6.

De grappige hoek van Cocheret ♦ . . .

■ Nu, we weten 't. Gejus van der Meulen heeft Zondag voor een week te Bazel zijn 25sten interland-wedstrijd gespeeld. Het is ongeveer 4 jaar geleden, dat de Haarlemmer zijn internationale loopbaan begon, want hij debuteerde als doelverdediger van de oranje-ploeg dd. 27 April 1924, toen te Antwerpen onze jongens tegen de Belsen in het veld kwamen. Hij heeft in die 4 jaar dus heel wat wedstrijden gespeeld, tot zelfs het Olympisch tournooi in 1914 in de Seine-stad. Heel Nederland heeft dan ook met vreugde acte genomen van het jubileum van dezen eenvoudigen sportsman, en onze teekenaar Cocheret heeft zich gehaast om Van der Meulen op te nemen in ons panopticum van sport-celibriteiten.