SPORT IN BEELD.

Het eenige MIDDEL tegen verblinding

BA

icÏÏLÉÏÏjTpi:

rrTT^Éis N-2:

Attesten van vele

vooraanstaande Nederlandsche Automobilisten!

Importeur: FRANS J. M. GEYTENBEEK, Ceintuurbaan 192-194, A'dam

nith, Langenus e,a. beweerden spontaan, dat Nederland veel beter speelde dan tegen hun landgenooten. Inderdaad, was zóó gespeeld tegen België, dan hadden we beide wedstrijden van onze Zuidelijke naburen gewonnen. We hebben de match in Bazel niet gezien, doch onze Zwitsersche confrater van Sport (Zürich) zeide na afloop spontaan, dat Holland beter gespeeld had dan op 6 Mei tegen zijn landgenooten. Waren wij jl. Woensdagavond niet tegen een zoo sterken tegenstander uitgekomen, dan hadden wij waarschijnlijk niet verloren. Dat bewijst toch, dat er voor een deprimeerende critiek, als door enkele confraters werd geleverd, geen aanleiding bestond. Wij zijn van oordeel, dat ons elftal zijn beste spel gespeeld heeft en dat weinig ploegen het er zoo goed afgebracht zouden hebben.

De beide goals! Hoe ze ontstonden, is zoo verschillend weergegeven, dat wij ook onze notities even willen volgen. De eerste goal was de schuld van Denis en van Boxtel, die aanvankelijk

zonder eenig verband werkten. Hierdoor kreeg de links-buiten vrij spel en gelegenheid, zóó voor doel over te geven, dat een goal vrijwel onvermijdelijk werd. De tweede goal na rust kwam na een periode van overwicht, toen Massy en de backs door het short-passing der Urugueeërs even zóó heen en weer getrokken waren, dat ze aan adem tekort kwamen, en een doorbraak,die anders wel gestuit zou zijn, succes had, omdat onze verdedigers zich niet meer herstellen konden. Hun appelleeren voor offside was een red-middeltje, dat echter niet baatte.

Wij vonden de leiding van Langenus zeer goed en volkomen neutraal. Als een eigenaardige bijzonderheid diene, dat Nederland 10 hoekschoppen te nemen kreeg en Uruguay 8. Ook deze cijfers pleiten voor ons team. Voorts merken we op, dat het aantal overtredingen van Hollandschen kant zeker even groot was als van de Uruguayers. Die knapen speelden niet zachtzinnig, maar de onzen evenmin, en we hebben Denis en v. d. Meulen een paar „dingetjes" zien doen, die we afkeuren moe¬

ten en die zij achteraf ook betreuren zullen.

Eén ding moet ieder opgevallen zijn: de Uruguayers stonden veel beter op hun beenen dan onze boys. Zag men oranje met het leder manoeuvreeren (zelfs goede technikers als Denis, Buitenweg en van Heel), dan dacht men, dat het veld bijzonder glad was. Bij de Uruguayers merkte men daar niets van. Natuurlijk komt deze omstandigheid voor 50% op de betere techniek en mogelijk ook op de eenigszins betere lichamelijke conditie. Maar het kan toch ook niet anders, of het schoeisel was niet te best verzorgd. Een oude rot als de vroegere mid-voor van het Duitsche elftal, Adolf Jager, zeide in den beginne al, dat onze spelers geen behoorlijk „beslag" hadden, wat op een nieuw veld geboden is. Later bleek ons ook, dat z'n opmerking zeer juist was en dat deze omstandigheid in ons nadeel geweest is, zij 't dan ook door eigen schuld.

Resumeerend: een spannende en interessante strijd, met eere verloren door ons elftal, dat z'n beste spel speelde! Het is dwaasheid, de oranje-

ploeg als 't ware te verwijten, dat ze van Uruguay verloor. Wij zijn door het spel der onzen voldaan, omdat zij allen hun best deden, en, evenals in 1924, goed partij hebben gegeven.

Wat wij verder dezer dagen aanschouwd hebben is zeker wel zeer bijzonder te noemen en in elk geval staat het tournooi op hooger plan dan verwacht was na de indrukken van de eerste wedstrijden.

Een zeer interessante partij voetbal hebben bv. de Spanjaarden en de Italianen geleverd. Twee uren lang hebben zij met Romaansch elan en Zuidelijk vuur gestreden en zij hebben alle felheid van hun temperament gebruikt zonder een moment unfair te worden. Natuurlijk, er zim ook in dien wedstrijd in 't vuur van het spel diverse overtredingen begaan, doch van een unfairen opzet is bij geen der parti]en sprake geweest. Zulk bloed en dan toch zóó beheerscht, kijk, dat waren amateurs en centiemen! We spreken van den wedstrijd, die na twee uren in een draw (1—1) eindigde en niet

van de „belle", die Maandag een geweldige zege voor Italië bracht, nl. 7—1.

Maar de mooiste partij van het tournooi was de wedstrijd België—Argentinië. Dat was werkelijk een prachtige wedstrijd. In 't begin werden de Belgen overdonderd, en eerst toen ze 3 gaten in hun net hadden, kwamen ze in hun spel. Maar dat

was dan ook voortreffelijk voetbal, wat zij toen te zien gaven. De voorhoede, gedurfd en intelligent geleid door Raymond Braine (mogelijk de beste midden-voor van dit tournooi!), was snel en vastberaden, en men slaagde er in, de Argentijnen te bedwingen en gelijk te komen, 3—3. Eerst tegen 't eind kwamen de Zuid-Amerikanen in de meerderheid en maakten deze spelers, die het geluk bovendien aan hun zijde hadden, nog 3 goals. Zij wonnen

met 6 3, doch dat was niet de verhouding. Een

4 3 had de krachtsverhouding veel beter weergegeven. En als men dan bedenkt, dat de Argentijnen een spel spelen, dat zeker niet voor dat van TTniffiiav onder doet, dan begrijpt men, dat de

J Belgen prachtig gewerkt hebben. Het waren de

echte Roode Duivels, zooals wij, Hollanders, hen uit de beste van hun beste wedstrijden kennen.

Het is interessant, het Belgisch team met het onze te vergelijken. Van der Meulen is beter dan Debie, vrij veel beter zelfs. Trouwens, tot dusverre hebben wij geen keeper ontmoet, die werk leverde zooals we het in de laatste jaren van Gejus van der Meulen mochten zien. Hij was de beste doelman van dit tournooi. Ook onze backs zijn iets beter dan de Belgische, al is het verschil niet heel groot. Maar de rest blinkt bij de Belgen veel meer uit, en vooral het verschil in het centrum is zóó groot, omdat Van Halme een spil is. Deze veteraan is niet snel, doch hij kent het spel en weet, hoe hij verband moet brengen in een ploeg. En de heele voorhoede der Belgen is technisch beter en doortastender dan de onze. Zooals de Belgen hier jl. Zaterdag spelden, zouden zij onze oranje-boys wéér geklopt hebben.

We zullen de wedstrijden van de eerste ronde, die na Pinksteren

IN MEI EN JUNI NAAR ZEE!

1828 HOTEL „GROOT-BADHUIS" ■ ZANDVOORT 1928

KAMERS MET VOLLEDIG PENSION VANAF f 8.50