SPORT IN BEELD.

iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Eischt uitsluitend den naam

Service-Depót voor Amsterdam:

A V A

HOBBEMASTRAAT 6, AMSTERDAM - ZUID

op Uw rijwiel-, motorzadels of duo's.

HERBERT TERRY & SONS LTD

HOLLAND DEPARTMENT DIR. A. BRONKHORST

DEN HAAG 478/80 LAAN VAN MEERDERVOORT

^illUIIIIIIIIH

Telef. 33151

I

Amsterdamsen Stadion verschenen, dan wel niet lichamelijk, maar zeer zeker „geestelijk" overtraind waren. Hun denkbeeld om te zegevieren was gaandeweg een „idéé fixe" geworden. Het gunde het cerebrale geen rust meer. Het prikkelde te zeer, en daarom folterde het. In dezen gedachtengang, welke door chronisch opzwiepen tot het bijkans ziekelijke leidde, zijn de Duitschers tot den strijd gegaan. En toen zij, in deze hyper-nerveuse stemming — doch bedwongen, hetgeen de reactie nog feller kan doen zijn — de eerste tegenslagen ondervonden ("het nationaal gevoel werd gekwetst door slechts den derden prijs, welken de Hockey-spelers verwierven, en de kamp tegen Uruguay was van zelf schokkend door de reputatie inzake ruwheid, die deUrugueezen met zich droegen), toen kwam die reactie,

heeft. Temeer, omdat deze dagen den strijd brengen van het individu tegen het individu, een kamp, welke nooit zoo tot hartstochtopzwieping kan voeren als het treffen tusschen ploegen, teams met de passie-uitingen van meerderen!

Met vertrouwen zie men de Juli- en Augustus-dagen tegemoet! Het eenige, dat wij nogmaals aanbevelen, is de stipte versobering. Wanneer het I.O.C. ons binnenkort zou mededeelen, dat bv. de eedsaflegging van het programma was afgevoerd, dan zouden wij de ter dood veroordeeling van deze valsche, huichelachtige verklaring, parade en niets dan parade, van harte toejuichen. Wij hopen daar nog op.

Maar ook mèt dit gedoe van klatergoud is ons vertrouwen in de toekomst nog niet ge-

Telegr.sAdres: TERRY

lucht in, propte als 't ware zijn longen vol met zuurstof, ging dan op zijn bierbuikje liggen, en de auto hobbelde over den stakker heen. Er zouden heel wat minder verkeersongevallen zijn, indien wij allen Marino's waren!

In het jaar 1920 — dus slechts 8 jaar geleden — werd de automobilist nog door de autoriteiten „verzocht" om aan verkeersagenten teekens te geven. Wij leven snel. . . .

Destijds vonden bij Carré Worstel-wedstrijden plaats. Onder de deelnemers was een zekere Seppl Mang, wien men den bijnaam had gegeven van „Beiersche Rots". Deze Seppl Mang gaf vóór den eigenlijken wedstrijd nog een demonstratie in het „vermorzelen van keisteenen tot 15 pond met de bloote vuist". Heracles leefde dus nog!

mSM

zooals reeds verondersteld, des te vinniger en des te funester.

Dit is alles jammer. Diep, diep te betreuren! H et^treffe der menschheid inmiddels! En niet den Olympischen Spelen zélf! Tenzij men verlangt, dat, gezien deze menschelijke abnormaliteiten, welke tijdens de Spelen tot uiting kunnen komen, de organisatoren deze Spelen zoo sober mogelijk inrichten, en geenszins fanfaronades rond bazuinen, die verband houden met wereld-vrede, veredeling van de menschen, die de Spelen zouden kunnen verwekken, althans bevorderen.

Somber en grauw was het. Maar daarmede houde de veroordeeling ook op! Het is een vlek! Geen klodder, die over héél deze Olympische Spelen spat! Er zullen nog dagen komen, zonnig zooals men ze niet gedroomd

kalmeeren Uen houden Uw geest helder

Buisje 75ct. Bij Apoth.en Drogisten.

schokt. Het Hockey-tournooi bracht de zuiverste sport. De Voetbal-wedstrijden hebben die niet gebracht. Het was trouwens te voorzien, waar hier ploegen in het veld kwamen, die men zonder eenige reserve als professionals mag doodverven, professionals daarom, omdat lieden, die maanden lang aan het maatschappelijk leven, aan het brood verdienen onttrokken worden ter wille van sport-training, al beroepsmenschen zijn. Ook dat moet den geest der andere amateurs hebben geprikkeld.

Maar zooals het Hockey-tournooi was, zoo zal er nog véél zijn. En daarom is een algemeen pessimisme uit den booze. In de komende Olympische dagen zullen de vlaggen van nog vele volken fier boven de tinnen van ons Stadion wapperen, en de vertegenwoordigers dezer volken zullen fier mogen zijn als het vlag-gewapper zélf. Door de zuivere, eerlijke sport, welke zij ons brengen!

Bric è Brac.

Jaren geleden vertoonde het Circus Hagenbeek een zekeren Marino. Deze had zich zoodanig aan het moderne verkeer aangepast, dat hij, op den grond liggend, een automobiel, met zes, zegge zes mensehen bevracht, over zich heen liet rijden. Hij ademde, voordat hij zijn marteling, die andere menschen met den dood moeten bekoopen, onderging, eerst veel

Punch vertelde eens deze aardigheid. Tante, vrijwel op leeftijd, rijdt met neef in een zijspan. Nadat zij eenige malen aan den dood ontsnapt zijn, vraagt neef aan tante, of ze soms bang is. Wel een tikkie! Want — zegt tante — ik rijd vandaag pas voor de derde maal motor! Waarop neef lacht, en zegt, dat zij hem dan nog vóór is, want hij rijdt vandaag pas.... voor 't eerst!

Toen de bekende Fransche wielrenners, de twee Gebrs. Pélissier, destijds een belangrijken weg-wedstrijd hadden gewonnen, namen zij na afloop een bad, en dineerden toen drie keer achter elkaar. Het trio menu's verdween heel vlot in de maag van elk der heeren.

FAIRYLITE

de standaard

REFLECTOR

van Rijks- en Gemeente Politie alsmede het Ned. Leger.

Importeur:

P. Grimmon — Zandvoort

Vraagt uw handelaar!