deeren techniek, uitvoeren. Meer en meer blijkt dat de heer Leop. E. Beers, als opvolger van den heer H. F. Wagner, de rechte man op de rechte plaats is: het korps is onder zijn leiding merkbaar ontwikkeld.

R. F. BoKELMANN.

MUZIEKBERICHTEN.

BINNENLAND.

Het Amsterdamseh a-Cappella-Koor zal op 13, 15 en 16 November a. s. uitvoeringen geven in de nieuwe Mozartzaal te Berlijn. De heer A verkamp, directeur van het koor, heeft voor de drie concerten programma's samengesteld, waarin een overzicht wordt gegeven van de ontwikkeling der a-Cappella-muziek van de vroegste tijden tot op onze dagen.

De heer Dirk Scha/er die door den directeur van het Conservatorium te Keulen, Fritz Steinbach, uitgenoodigd was den leeraar Max van de Sandt tijdens diens ziekte te te vervangen, heeft hiervoor bedankt.

De heeren Carl Flesch en Julius Röntgen zullen dezen winter in de kleine zaal van het Concertgebouw te Amsterdam, een viertal kamermuziek-soirée's geven. Die avonden zijn bepaald op Maandag 15 October met medewerking van Joh. Messchaert: Maandag 19 November (sonaten-avond); Woensdag 23 Januari, met medewerking van Mevr. A. Noordewier—Reddingius, en op Maandag 25 Februari, met medewerking van den violoncellist Pablo vCasals. De zakelijke regeling dezer concerten is in handen van „De Nieuwe Muziekhandel", Leidschestraat.

Het Residentie-orkest geeft dit seizoen vijf abonnements-concerten in den Stadsschouwburg te Amsterdam, op 20 November, 28 December, 1 Februari, 1 Maart en 5 April, onder leiding van Mr. Henri Viotta, Willem Kes, Felix von Weingartner, Gustav Pierné en met medewerking van de solisten Isaye, Kosman, Olga Wood en Nina Faliero— Dalcroze. De inteekening is opengesteld bij de firma Alsbach & Doyer, Kalverstraat 176, aldaar.

De Concert-Directie: De Algemeene Muziekhandel (v/h. Stumpff en Koning) heeft een lijvig boekdeel doen verschijnen, dat keurig is uitgevoerd. Het bevat korte opstellen en uittreksels uit critieken betreffende de kunstenaressen en kunstenaars die zij dezen winter te Amsterdam en in andere plaatsen van ons land zal doen optreden, teven bevat dit boek een aantal fraaie portretten der optredenden. De quartetten van Brodsky, Bram Eldering, Flonzaley, het Mark Hambourg Trio, het Rotterdamsch Trio (Verheij, Wolff, Mossel), het Zalsman en van Breemen-duo benevens de solisten Gertrude Pepperkorn (piano), Eduard Verkade (declamatie), Emile Bosquet (piano), Willy Burmester (viool), Frederic Lamond (piano), Julia Culp (zang), Henriette Boll (piano), Joh. van Linden, v. d. Heuvel (zang), Max Beger (componist en pianist), Ernest Schelling (piano), Albert Vogel (declamatie), Mathieu Crickboom (viool), Gabrielle Wybouw (zang), Eesther Vigeveno (piano), Marie Hall (viool), Renée Urban (zang) en Sidney Vantyn (piano) worden in bovengenoemde uitgave voor dit seizoen aangekondigd.

Door de Concert-Directie: Alsbach & Doyer, Amsterdam, is een abonnement opengesteld voor een vijftal kamermuziek-soirées in de kleine zaal van Concertgebouw, nl.: 16 October: Het Schörgkwartet; 26 November: Het Münchener Strijkkwartet; 18 December : Ed. Kreisler en Johan Wijsman; 7 Januari: Harold Bauer en Pablo Casals; 4 Februari: Het Rotterdamsch e strijkkwartet met de zangeres Olga Wood.

De „Nieuwe Muziekhandel" te Amsterdam, heeft regelingen getroffen voor concerten