i. b. d., voorzitter van den Hoogen Baad van Adel; Jhr. Mr. W. F. Teixeira de Mattos, advocaat en kantonrechter-plaatsvervanger; Mr. H. A. Viotta, directeur van het Kon. Conservatorium voor muziek, en J. J. G. baron van Voorst tot Voorst, kolonel van het regiment Grenadiers en Jagers.

Volgens het verslag over den toestand der afdeeling Amsterdam van de Maatschappij tot bevordering der Toonkunst over het jaar 1905—1906, bedroeg het aantal leden 501 tegen 525 in het vorig jaar en 568 in het jaar 1903. Het aantal nieuwe leden bedroeg 18. Afgeschreven werden door overlijden of verandering van woonplaats 42 leden. Het aantal honoraire leden bleef 20. Het Conservatorium werd door 71, de Muziekschool door 410 leerlingen bezocht. De eenige verandering die in het onderwijzend personeel plaats vond, was de benoeming van mevr. M. van Zwijndrecht—Van Natzmer in plaats van mej S. T. Spengler voor de Fransche taal. De rekening over 1905—1906 vermeldt een nadeelig saldo van ƒ1300.

Volgens het „Vad." is Emma Nevada van plan met haar dochter Alignon een concertreis door ons land te maken.

De vereeniging van Muziekonderwijzers en Muziekonderwijzeressen heeft een brochuretje uitgegeven, waarin eenige vragen aangaande het onderwijs in muziek worden beantwoord.

Friedrich E. Koch, de dichter-componist van het oratorium „Von den Tageszeiten," heeft een viool-concert („Deutsche Rhapsodie") voltooid, dat 17 December voor 't allereerst zal gespeeld worden door Bram Eldering, te Utrecht met Hutschenruyter's orkest.

De tenorzanger, de heer J. Dijker, heeft in de Schiller-Verein te Luik met de Heineliederen van verschillende componisten, zestien in getal, succes gehad.

Onlangs is te Hilversum, in de afdeeling van het Ned. Onderwijzers-Genootschap, de verbetering van den volkszang ter sprake gekomen. Gevolg der beraadslaging was de benoeming eener commissie, die pogingen zou doen om, liefst kosteloos, onderwijs in den zang te doen geven aan kinderen van twaalf tot vijftien jaren. Hiertoe is noodig een „Vereeniging tot verbetering van den Volkszang" te Hilversum. Sympathie met het plan betuigden reeds eenige ingezetenen van Hilversum, wier namen in de muzikale kringen een goeden klank hebben, o.a. mevrouw Noordewier-Eeddingius, dr. Noordewier, mej. Jeanette Walen, de heeren Andriessen. De commissie, met den heer W. Kooiman, hoofd eener school, als president, toog ijverig aan het werk. Zij zal aan het gemeentebestuur verlof vragen tot het gebruiken van een paar schoollokalen; voor elke zangklasse zal een onderwijzer door het bestuur worden aangesteld, de leiding van het geheel aan een directeur worden opgedragen.

G. H. G. von Brucken Foek heeft een oratorium „De wederkomst van Christus" voltooid.

BUITENLAND.

Onze zoo gewaardeerde medewerker: Dr. Max Seiffert, de muziekgeleerde, die zich voor de Sweelinck-uitgave in het bijzonder en voor onze oudere muziek in het algemeen zoo hoogst verdienstelijk heeft gemaakt, en die de nalatenschap van wijlen Dr. Chrysander voor de Handel-uitgaven der Handel-Gesellschaft heeft aanvaard en daarin reeds zooveel voortreffelijks heeft tot stand gebracht, is tot Kön, Professor benoemd. Een in alle opzichten verdiende onderscheiding.