dat der schatkist nieuwe belangrijke verplichtingen worden opgelegd, wenscht de Indische Regeering thans eene regeling volgens welke:

1°. de facultatieve ijk en herijk voor particulieren op den tegenwoordigen voet, maar tegen betaling van een bij een nader vast te stellen algemeen tarief te bepalen ijkloon, behouden blijft;

2°. het verkoopen van ongeijkte bepaald aangewezen maten, gewichten en weegwerktuigen, voor Java en Madura verboden wordt;

3°. voor den ijk en herijk van de maten, gewichten en weegwerktuigen, welke in dienst van den lande gebruikt moeten worden, behalve in de residentie Batavia en ter hoofdplaatsen Samarang en Soerabaija, wordt gebruik gemaakt van de diensten der ambtenaren van den waterstaat en 's lands burgerlijke openbare werken en van die van het binnenlandsch bestuur, op eene wijze, dat hunne overige dienstverrichtingen daardoor niet worden geschaad;

4°. een inspecteur van het ijkwezen wordt aangesteld;

5°. Nederlandsch-Indië in 19 ijkdistricten wordt verdeeld, terwijl voor elk dier districten de noodige verificatie-werktuigen worden verstrekt van landswege.

Eene som van ƒ 25,000 is uitgetrokken als eerste termijn der uitgaven, vereischt voor de officieele deelneming van Nederlandsch-Indië aan de in 1900 te Parijs te houden wereldtentoonstelling, welke uitgaven gerekend worden in het geheel te zullen bedragen ./' 100,000.

Voor de oprichting van een paviljoen ten behoeve van de inzendingen der Nederlandsche koloniën werd reeds een zeer gunstig terrein verkregen op de Trocadcro, dat voor de koloniale tentoonstellingen van alle landen is aangewezen, en het is zaak dat paviljoen reeds in het volgend jaar te bouwen.

Burgerlijke Openbare Werken. Voor onderhoud en vernieuwing van gebouwen en voor nieuwe