lid der commissie van het Koloniaal Museum is benoemd de heer J. Mullemeister, oud-lid van den Raad van Ned.Indië, die deze benoeming heeft aanvaard. In een buitengewone vergadering van den Raad van Bestuur, gehouden op 2 Oct. jl., is op voorstel van het oudst aanwezig raadslid, dr. J. E. de Vrij, de heer W. P. Groeneveldt bij acclamatie gekozen tot president van dit college.

Aan den aftredenden voorzitter den heer J. T. Cremer, thans minister van Koloniën, die sedert 1885 als voorzitter van den raad van bestuur en der commissie het beheer over het museum gevoerd heeft, werd het eerevoorzitterschap dezer instelling aangeboden; de heer Cremer heeft deze benoeming aanvaard.

Belangrijke geschenken, in de laatste maanden ontvangen, zijn: eene zending natuur- en nijverheidsvoortbrengselen uit Landah, van den heer G. J. H. Brender a Brandis aldaar; een collectie monsters van Indische handelsproducten, afkomstig van Maintz en Co. te Batavia, van jhr. Ch. van de Poll te Haarlem; fabrikaten uit het vet van den oliepalm (stearine-oleine-glycerine, pek) van dr. H. IJssel de Schepper te Gouda; kina, bereid uit het sap van verschillende Indische wilde muskaatnootboomen (Myristica), van dr. P. van ' Romburgh te Buitenzorg; voorwerpen betrekking hebbende op de koffiecultuur op Java, van den heer C. J. de Vogel te Djember; een nootmuskaat- en kruidnagelboompje van Ambonsche veeren, van den heer A. Knottenbelt te Rotterdam; eetbare Indische champignons (djamoer bom) van den heer C. J. van Lookeren Campagne te Wageningen; insecten, schadelijk voor de kina, van den heer P. van Leersum te Lembang; Javaansche kevers van den heer J. van Molt te Modjokerto; Indische slangen en insecten van den heer H. Haak te Amerongen; 5 monsterboeken met Japansche behangselpapieren en nieuwe monsters Japansch marmer van den heer Leon van de Polder te Tokio; eene verzameling Britsch-Indische geneesmiddelen van den heer