Buitenlandsche tijdschriften

gelooft, dat 3 man om het leven kwamen bij de poging om met het Davis-apparaat te ontsnappen.

Even voor L.W. werd een tros rond de onderzeeboot genomen en werden de pontons in stelling gebracht, doch de boot zwaaide rond en de tros gleed weg .... *) U.S.R. 15.6.39.

Vlootconcentratie te Gibraltar

Als antwoord op het zenden van een Duitsch eskader naar de Spaansche wateren na de overrompeling van Albanië, werden 2 Fransche slagschepen en verschillende flottieljeleiders te Gibraltar geconcentreerd. De Fransche onderzeebooten te Toulon en in de Westelijke helft van de Middellandsche Zee kregen order zich qereed te houden om op het eerste bericht naar Gibraltar op te stoomen. U.S.R. 18.5.39.

Opzegging vlootverdrag

Over het algemeen is men er in de Britsche marine niet rouwig om, dat Hitier het vlootverdrag heeft opgezegd, aangezien thans een einde is gekomen aan de uitwisseling van gegevens en de verplichting van de Admiraliteit om bepaalde schepen te schrappen. Het laat weinig twijfel, dat Berlijn de uit Londen ontvangen gegevens doorzond aan Tokyo, terwijl Japan hardnekkig weigert om gegevens te verstrekken over hetgeen er op Japansche werven op stapel staat of op stapel zal worden gezet. De verwachting is, dat Duitschland thans zal concentreeren op den aanbouw van onderzeebooten, teneinde te beschikken over een wapen, waarmede Engeland het doeltreffendst kan worden bedreigd. Toch is het nog te bezien, of Duitschland de

maritieme bewapeningswedstrijd met Engeland zal ontketenen

U.S.R. 25. 5. 39.

„Bloedgeld"

Hoewel bij het leger de mogelijkheid om „prijsgeld" te ontvangen niet meer bestaat, is dit bij de Marine wel het geval. Deze premies — bloedgeld" noemt men ze wel — zijn gedurende den oorlog zeer' hoog geweest in het geval er bijv. een vijandelijke transportvloot tot zinken werd gebracht. De grootte der premie was immers afhankelijk van het aantal opvarenden van het vijandelijke schip, dat tot zinken was gebracht, dan wel in beslag was genomen.

De vraag doet zich nu voor, of ook de Luchtmacht geen recht kan doen gelden op prijsgeld. Immers, vliegtuigen kunnen eveneens schepen tot zinken brengen. U.S.R. 4.5. 39.

Marine-reserye

Gedurende de afgeloopen twee jaar zijn meer dan 200 officieren *) In een der volgende afleveringen komen wij uitvoeriger op dezen ramp terug.