Marineblad

van de Royal Navy Reserve tot actief officier bij de Noyal Navy benoemd. U.S.R. 4.5.39.

Koninklijk jacht

De „Victoria and Albert" (4750 ton) liep in 1899 van stapel. De scheepsbouwkundigen wilden het schip door middel van schroeven voortstuwen, doch Koningin Victoria voelde niets voor schroeven en stond er op, dat het een raderboot werd. Toen het schip vrijwel gereed was, stapte Zij eindelijk van het idee raderboot af, doch toen werd het schip zoo weinig stabiel, dat het, na te zijn uitgerust, kenterde en eerst na weken kon worden gelicht. De groote salon op het bovendek en diverse opbouwen werden toen verwijderd.

Sch. 1.5.39.

De eeuw der techniek

Dikwijls wordt gezegd, dat er geen „zeemanschap" meer is in de Marine en dit wordt dan als argument gebruikt voor het weder invoeren van een opleiding aan boord van zeilschepen. Veel minder hoort men echter van hetgeen in de plaats is gekomen van het ouderwetsche „zeemannen". De lezing van kapitein ter zee A. J. Power, Commandant van het nieuwe vliegkampschip „Ark Royal", voor de „Institution of Naval Architects", moet de enthousiasten voor de „zeilopleiding" toch wel te denken geven. De „Ark Royal" heeft een machinevermogen van 103.000 HP; voor elke wacht zijn 2 officieren M.S.D. noodig, één voor algemeene controle en één voor direct toezicht. Deze zit in een geluidsvrije contrölehut, waar alle telegrafen, meters enz. van brug, motorkamer en ketelruim zijn aangebracht. Voor het behoorlijk behandelen van een modern vliegkampschip moet het bedienend personeel een „technische" mentaliteit hebben; opleiding aan boord van zeilschepen staat zóó ver van de werkelijkheid af, dat men zich afvraagt, wat dit nog voor zin heeft.

U.S.R. 1.6.39.

Personeelstekort bij den M.L.D.

De M.L.D. (Fleet Air Arm) lijdt aan personeelsgebrek; er is een tekort aan mitrailleurschutters, waarnemers en piloten. Een nieuw corps marinevliegers zal worden gevormd. Het dienstverband bedraagt 7 jaar met de vloot, 5 jaar in de reserve. Daarna kan men nog 10 jaar in dienst blijven, teneinde pensioengerechtigd te zijn.

U.S.R. 1.6.39.

Opleiding piloten R.A.F. in Canada

50 piloten van de R.A.F. zullen jaarlijks op kosten van het Ministerie van Luchtvaart -te Canada worden opgeleid.

('A, U.S.R. 25.5.39.