Ontwikkeling, ontspanning en sociale verzorging v. h. Marinepersoneel

eer en een schrijver, welke laatste twee een toelage genieten, te betalen uit de winst.

Het is verboden in contant geld te betalen, zoowel in de verkoopafdeling als voor eenigen dienst. Men betaalt met „ship's service tickets", die men tegen contante betaling of op crediet, alsdan op geteekenden bon, kan verkrijgen bij daarvoor aangewezen personeel, op bepaalde uren van den dag.

De tickets worden bij ontvangst in de afdeelingen geknipt en in een gesloten bus gedeponeerd.

Het crediet is ongelimiteerd voor officieren en hoofdonderofficieren en voor alle anderen beperkt tot $ 8.— per maand. Alle schulden moeten volledig betaald worden aan het einde van de maand of den eersten daarop volgenden betaaldag.

In punt 9 volgt een gedeelte, dat eerst nadere toelichting behoeft.

Officieren en schepelingen kunnen voor zich en hun gezinnen artikelen betrekken van firma's aan den wal, welke zaken doen met de ship's service en wel via die ship's service.

Allerlei huishoudelijke artikelen en levensmiddelen worden op deze wijze door tusschenkomst van de ship's service geleverd.

Aangezien de ship's service deze artikelen goedkoop krijgt bij de groothandelaren en er zelf slechts 2 % oplegt, is deze wijze van inkoopen voor de officieren en schepelingen ook voordeeliger en wordt er veel gebruik van gemaakt.

In punt 9 van de orders voor de ship's service aan boord U.S.S. „Detroit" staat dan, dat het gelimiteerde crediet ook geldt voor deze soort inkoopen en dat al deze orders door den s.s. Officer geteekend moet worden.

De voorraad van de verkoopafdeeling moet aldaar voor $ 1000.— verzekerd zijn tegen zeeschade.

Kasgeld in de brandkast aan boord mag niet meer dan $ 300.— bedragen.

Buiten de in de „Regulations" reeds voorgeschreven gedetailleerde regelingen van den s.s. Officer staat hier nog, dat de officier van gezondheid, hygiënische voorschriften maakt voor den barbier en de wasscherij.

De extra toelage voor elk lid van het personeel van de ship's service mag niet meer dan $ 60.— per maand bedragen.

In de verkoopsafdeeling van de ship's service, krijgt de assistent van den s.s. Officer een toelage van $ 45.— per maand, de verkooper $ 40.— per maand en de schrijver $ 15.— per maand, met dien verstande, dat deze toelagen te zamen niet meer dan 10 % van den maandelijkschen omzet in die afdeeling mogen bedragen.

Couranten en tijdschriften worden van de winst van deze afdeeling gekocht.