Marineblad

Het is verboden om courantenverkoopers van den wal aan boord toe te laten.

Onder deze afdeeling is ook een soda-fountain ondergebracht, waarvan de inkomsten echter apart verantwoord worden.

Voor de wasscherij wordt bepaald, dat deze de geheele wasch voor officieren, hoofdonderofficieren, gamelles en bakstafelgoed, ziekenboeg en barbier moet behandelen en voorts al het waschgoed van de verdere equipage, behalve goed, dat met olie doordrenkt is waar verfvlekken inzitten of dat niet genummerd is.

De wasch wordt op vastgestelde tijden, voorzien van een waschlijst, ingeleverd.

De prijzen mogen niet hooger worden gesteld, wel kan de Eerste Officier, wanneer daartoe aanleiding bestaat, de prijzen lager stellen.

Ook de wasch wordt bij ontvangst met tickets betaald.

De waschbazen krijgen gezamenlijk 65 % van de totaal ontvangsten, zijn er drie, dan krijgt de eerste van dit bedrag 41 %, de tweede 32 % en de derde 27 %.

Over den barbier wordt gezegd, dat hij zijn werk, behalve voor officieren, uitsluitend in zijn winkel mag uitoefenen.

Barbiers krijgen 80 % van de totale ontvangsten.

Even moge hier worden opgemerkt, dat de prijzen bijzonder laag zijn te noemen, vergeleken voor wat men aan den wal bij particuliere kappers betaald. Deze zijn bijna viermaal zoo hoog.

De kleermaker moet eenige reparaties gratis verrichten, zooals het aanzetten van distinctieven en passend maken van nieuw opgenomen kleeding uit den voorraad e.d., mits deze reparaties binnen 48 uur na ontvangst opgegeven worden.

De kleermakers en oppersers krijgen 80 % van de ontvangsten.

Ook kan vlekken uitmaken en oppersen aan den wal geschieden via de kleermakersafdeeling van de ship's service, maar de ontvangen gelden worden apart verantwoord en tellen natuurlijk niet mee voor berekening van de 80 %.

Vaak wordt kleeding, waarop buiten eigen schuld in dienst vlekken zijn ontstaan, op kosten van de „service" gratis schoongemaakt, of kleeding, welke in dienst verloren is geraakt of onbruikbaar geworden, in natura vergoed, uit de ship's service winst.

De fotograaf werkt in eigen tijd en krijgt 50 % van de ontvangsten.

Tot zoover dan de uitgewerkte regeling aan boord van den kruiser „Detroit .