Buitenlandsche tijdschriften

Angst voor initiatief

3 November liep het Britsche ss. „Sirdhana" voor Singapore op een mijn, omdat de commandant van de haven geen waarschuwingsschot durfde te geven zonder toestemming van zijn superieur. De cdt. van de havenbatterij stelde zich telefonisch in verbinding met

het hoofdkwartier, doch hiermede ging tijd verloren De

„Sirdhana" werd niet gewaarschuwd en ging ten onder.

Telegraaf 21.11.39.

Bescherming moderne oorlogsschepen

Het feit, dat de nieuwe kruiser „Belfast" en de nieuwe jager „Jersey" een torpedotreffer overleefden, is zeer belangrijk. In den vorigen oorlog werden tal van schepen („Cressy", „Hogue", „Aboukir" en vele jagers) door een torpedo tot zinken gebracht. Sedertdien is de torpedotechniek met groote schreden vooruitgegaan, doch ook de scheepsbouwkundige ingenieurs hebben niet stil gestaan en moderne oorlogsschepen zijn dan ook veel beter beschermd. Men zou bijna geneigd zijn den Amerikaan, die het nieuws van de torpedeering van de „Belfast" publiceerde te vergeven, aangezien wij daardoor eerder dan anders het geval zou zijn geweest, vernamen, welke vooruitgang is gekomen in de ontwerpen van onze moderne oorlogsschepen.

Shipb. & Shipp. Ree. 14.12.39.

Monitor „Erebus"

De verbouwing van den monitor „Erebus" is dezen zomer gereed gekomen. De machines en ketels zijn vernieuwd. Ook het geschut is weer aan boord geplaatst. De „Erebus" zal te Kaapstad worden gestationneerd als wachtschip. Sch. 20.12.39.

Moderniseering „Australia"

De moderniseering van den A. kruiser „Australia" is eind Augustus gereed gekomen, d.i. 3 maanden eerder dan gedacht was.

Sch. 1.1.40.

Moforforpedofcooten

15 Augustus liep de M.T.B. 24 bij Thornycroft van stapel; dit was het 600e vaartuig, dat door Thornycroft aan de Britsche admiraliteit werd afgeleverd. Ook de M.T.B. 25 (Thornycroft) is gereed gekomen, evenals de bij Vosper gebouwde M.T.B. 20—23. De w.v. bedraagt ± 32 ton, afm. 21.3 X 4,9 xi.2 m. De voor Australië in aanbouw zijnde M.T.B. (12 stuks) zijn vermoedelijk van hetzelfde type. Schiffb. 1.1.40.