Bibliotheken

Luchtvaart (grond) verlichting.

Manuel de Melo, Dom Francisco. — De strijd in het Engelsche Kanaal tusschen de Spaansche en Hollandsche wapenen, anno 1639. Moll, J. A. M. van — Handboek der practische galvanotechniek. Rothe, (Dr. Ing.). — Der Widerstand und Antrieb von Schiften. Tijen. H. W. van (Ir.). — Scheepsoliemotoren, Uitg. 1932. Wilda, H. — Die Schiffsmaschinen

Chambon, A. — 100.000 zeemijlen per onderzeeboot met Professor Vening Meinesz.

Cohen, A. — Hoe de oorlog van 1939 ontstond. Gunther, John — Azië in de branding.

Handleiding voor het maatschappelijk verkeer van Marine Officieren (H.M.V.O.).

Heldring. E. (Dr.). — De expeditie van 1939 van het Koninklijk Nederlandsch Aardrijkskundig Genootschap naar het Nassau-gebergte op Nederlandsch Nieuw-Guinea.

Hoe word ik Officier bij de Koninklijke Marine?

Instructie betreffende de toepassing van het internationaal zeerecht in oorlogstijd ten dienste van de Commandanten van eskaders, divisiën en afzonderlijke oorlogsschepen.

Lawaczek, I. (Dr.). — Turbinen und Pumpen.

Matthias, W. — Die staatliche Organisation der Kriegswirtschaft.

Miles. — Deutschlands Kriegsbereitschaft und Kriegsaussichten.

Nederlandsche vertaling van het Engelsche witboek.

Nieuw-Guinea-expeditie 1939 van het Koninklijk Nederlandsch Aardrijkskundig Genootschap. Dagboek van den expeditie-leider van 28 Juni tot en met 26 Juli; van 27 Juli tot en met 12 Augustus; van 14 Augustus tot en met 1 September.

Oderwald, J. (Kapt.). — Het Nederl. zeilschip van 1800 tot het einde.

Overzicht van de voornaamste tot November 1939 in verband met den oorlogstoestand door het Ministerie van Buitenlandsche Zaken behandelde en voor openbaarmaking geschikte aangelegenheden.

Sandiford, R. — Diritto Marittimo di Guerra.

Schardin, H. (Prof. Dr. Ir.). — Beitrage zur Ballistik und technischen Physik. Stekelenburg, N. J. (Dr.). — Strijdgassen.

jfieêluari en l/lflaatt 19W

C. 4.1—19 Heiden (Konrad), Hitier. Das Leben eines Diktators. F. 1— Gibbs (William E.), Clouds and smokes.

F. 1 Bacon (Sir Adm.), The Life of Lord Fisher of Kilverstone.

D. 2.1.4.43 Pischinger, Gemischbildung und Verbrennung im Diesel¬

motor.

B. 5.1—44 U.S.N.I., Naval leadership.

B. 5.1—44