Marineblad

Om de positie van Sims te begrijpen, moet men zich voorstellen, dat een Commandant Zeemacht in Indië een bondgemeenschappelijken oorlog moet voeren met vlootdeelen, staande onder de bevelen van den Commandant der Marine in Nederland en op rechtstreeksche en niet altijd loyale aanwijzingen uit Den Haag. Dat Sims, ondanks deze zware handicaps erin slaagde, niet alleen zijn positie te handhaven, doch bovendien de touwtjes in handen te houden en zijn opvattingen omtrent samenwerking tot de overwinning wist te voeren, zijn zijn onmiskenbaar groote verdiensten. De bereikte resultaten getuigen voor de gezondheid zijner ideeën, voor zijn karaktervastheid en voor zijn moreelen moed. Niet alleen de Europeesche Gealliëerden, doch niet minder zijn eigen vaderland mogen zich daarom gelukkig prijzen, dat een man als Sims optrad als de vertegenwoordiger van de beste tradities en eigenschappen van het Amerikaansche volk in deze kritieke periode.

HOOFDSTUK IX.

Het Queenstown Commando.

"We are all one here "

(Adm. Bayly.)

Wij zagen, hoe op 11 April te Washington, na twee dagen moeizaam confereeren, besloten werd, 1 jagerdivisie naar Europa te zenden als demonstratie van Uncle Sams goeden wil tot actieve samenwerking met de gealliëerden in den duikbootoorlog. Het verhaal van de uitzending der eerste divisie onder commander J. K. Taussig is typisch voor den halfhartigen geest, waarin deze eerste actieve hulp werd verleend.

Er gebeurt eerst twee dagen niets.

13 April.

21.00. Telefoonbericht uit Washington: „Wadsworth is to sail at daylight for New-York to fit out for distant service"25)-

14 April.

00.00. Orders voor de geheele divisie van Taussig. (Wadsworth, Conyngham, Porter, Mc. Dougal, Wainwright): „Met daglicht vertrekken"; er is dus kennelijk haast bij. (Het advies van Adm. Mayo, de jagers ter wille van de geheimhouding direct van Hampton Roads te laten vertrekken, wordt door het Navy Department in den wind geslagen).

) Destroyer Experiences.