Admiraal Sims 1858—1936

14 April.

18.00 Zaterdag. Na een overtocht met 28 mijls vaart, komt de divisie te NewYork aan. De Marinewerf is gesloten tot Maandagmorgen. „We find no one even casually interested in us!"

15 April.

Zondag. De Werfcommandant krijgt bericht, dat de jagers „Mc. Dougal" en „Davis" naar New-York zullen komen.

Het Navy Department krijgt bericht terug, dat alle jagers reeds in New-York zijn.

Antwoord: Het was de bedoeling, dat de andere jagers naar hun eigen basis Boston zouden gaan.

15 April.

De „Wadsworth", „Gonyngham", „Porter" en „Wainwright" vertrekken van New-York naar Boston, waar zij eveneens nog denzelfden avond aankomen.

16 April.

Bericht van het Navy Department: „Over tien dagen gereed zijn."

Waarvoor en waarheen, Taussig wist het niet en niemand te Boston wist het.

Het is duidelijk, dat al dat heen en weer slingeren, gevoegd bij de overdreven geheimzinnigheid, praatjes veroorzaakte en het omgekeerde effect moest sorteeren, dan men hoopte te bereiken.

„De week te Boston was voor mij de moeilijkste van den geheelen oorlog," schrijft Taussig nog in 1922.

„The confusion was augmented by attemps at secrecy which prevented the Department from taking the commander of the Small force into its confidence."

„Fog of War was thick!" Er zat voor den divisiecommandant weinig anders op dan zich op alle mogelijkheden voor te bereiden, met het gevolg, dat zijn schepen met uitrustingsartikelen en reservedeelen werden afgeladen tot ver boven hun normalen diepgang en tenslotte 1400 ton in plaats van 1000 ton water verplaatsten.

24 April.

Taussig ontvangt gezegelde orders, te openen 50 mijl van Kaap Cod. Wij kunnen ons voorstellen, dat de zwaar geplaagde divisie-cdt. blij was, los van den wal te zijn.

Gedurende de acht dagen, welke Taussig zich op enkele uren sporen van Washington bevond, deed men geen enkele poging den divisiecommandant nader in te lichten over zijn bestemming en de algemeene situatie. Het eenige resultaat van al deze geheimzinnig-doenerij kan men al bijna vermoeden. De aankomst der Amerikaansche jagers staat in de Duitsche bladen, verscheidene dagen vóór het bericht officieel is gepubliceerd. Een Duitsch onderzeeboot-mijnenveld werd den dag vóór aankomst geveegd voor Queenstown, het eerste sinds vele maanden!!

De verzegelde orders zullen Taussig dan eindelijk nader licht moeten brengen. Secretary Daniëls schrijft nog met zekere trots: